4465831-4152203849-3433.

Az önceki habere sevinen Whedonverse tutkunu varsa, muhtemelen buna çıldırabilir, zira bir nesli derinden etkileyen bir projeye dair şimdiki haberimiz. Buffy the Vampire Slayer desek bilir misiniz? Hani bizim güzel sarışının amansızca vampir avladığı ve her bir karakteriyle kendine aşık eden o efsanevi çizgi roman serisi işte… Şimdi sıkı durun ve derin bir nefes alın, müjdeyi açıklıyoruz: Whedon’ın yaptığı açıklamaya göre, Buffy the Vampire Slayer çizgi roman serisi uzun yıllar aradan sonra 11. sezonu ile geri dönüyor! Evet evet, sahiden de öyle dedi Joss Whedon, cidden. Yeni çizgi roman sezonunun yaratıcı kadrosunda, 10. sezondaki yazarlardan Christos Gage ve sanatkar Rebekah Isaacs yer alacakmış. Joss Whedon da yapımcı olarak arka planda rol oynayacağını eklemeden geçmedi bu sırada.

Devam edecek olan çizgi romanda neler olacağına dair kısa bir bilgi de mevcut: Buffy ve dostları, Sunnydale’in başına gelenlerden sonra hep beraber San Francisco‘ya taşınacaklarmış. Bunun yanı sıra Buffy ile Spike arasında da gerçek ve ‘normal’ bir romantizm olması durumu varmış. Bu sırada Giles kendisinin ergen halinin vücudunda kapana kısılmış durumda. Ve devamında söylenene göre belki de en büyük değişikliğin, tüm dünyanın doğaüstü yaratıkların artık tamamıyla farkında olacak olmalarıymış.

Hikayeye dair bu tip ipuçları veren Gage, aynı zamanda Whedon’ın Buffy sagası üzerinde uğraştığını da eklemeden geçmiyor.

“Joss inanılmaz derecede meşgul. Yaratıcı manada ne isterse yapabilir: Tv dizisi, filmler, çizgi romanlar… Bu işe dahil olmasının yegane sebebi de karakterlere olan ve onların hikayelerini anlatmaya yönelik sevgisidir.”

Buffy the Vampire Slayer’ın devam edecek çizgi romanlarının çıkışı için kararlaştırılan tarih 23 Kasım, onu da duyurmuş olalım. Zira şunun şurasında ne kaldı ki? Hiç yani, zaman dediğiniz su gibi akar gider vallahi…

1 2 3
Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.