20th Century Fox’un tüm Marvel filmleri gişelerde alev izleri bırakmaya başlayınca “Ulan bizim elimizde de bir tane vardı?” diyerek yeniden yapma kararı aldığı yeni Fantastic Four‘un kadrosu belli oldu. Yönetmenliğini Josh Trank’in yapacağı filmin kötü adamı ve/veya yan karakterleri belli değil fakat ana dörtlüyü biliyoruz.

Teller

Öncelikle bir süredir bildiğimizle başlayalım. Miles Teller grubun de facto lideri Mr. Fantastic‘i, yanı Reed Richards’ı canlandıracak. Kendisinin The Spectactular Now filmiyle Sundance Film Festivalinde oyunculuk özel jüri ödülü aldığını düşünürsek filme katacaklarını çok merak ediyoruz.

michael-b-jordan

Fantastik Dörtlünün karizmatik çocuğu Johnny Storm‘u ise Teller’ın That Awkward Moment‘tan rol arkadaşı Michael B. Jordan oynayacak. The Wire’daki Wallace rolüyle parlayan Jordan, çizgi roman dünyasına da uzak değil. Justice League: The Flashpoint Paradox filminde Cyborg’u seslendirmişti.

kate-mara07

Şimdi ise bilmediklerimizin ilki geliyor. Şu sıralar House of Cards’dan tanıdığımız Kate Mara,grubun Invisible Woman‘ı Sue Storm’u canlandıracak. Johnny siyahiyken Sue’nun beyaz olmasına eminiz bir açıklamaları vardır (evlatlık kardeşler? aynı anne farklı baba?), o yüzden bu mevzuyu geçip Mara’ya odaklanıyoruz. Sizi bilmiyorum ama bu tercih net olarak yeni bir Sue Storm cast etme değil, yeni bir Jessica Alba cast etme arzusundan kaynaklanıyor. Bana Sue Storm hiçbir zaman seksiliği çağrıştırmadı. Klas bir çekicilik? Evet. Anaçlık? Evet. Zeka? Evet. Ama Alba seksiliği filmler için uydurulmuş bir şey, Trank de bu kafadan çıkmamış henüz.

jamie-bell-adventures-of-tintin-at-afi-fest-09

Son bomba ise The Thing, yani Ben Grimm. Onu da Jamie Bell oynayacak. Radarımıza ilk Billy Elliot’ta takılan, sonrasında King Kong, Jumper gibi filmlerin yan rollerinde çıkan Bell, 2011’de Spileberg ve Jackson’ın filminde Tenten’i canlandırmıştı. Genelde gerçek hayatında da öküz gibi tasvir edilen Ben Grimm için biraz fazla tıfıl. Ama muhtemelen gerçek vücudunda pek kalmayacak, CGI işin çoğunluğunu devralacak. Bana sorarsanız Bell’in oyunculuk yetenekleri bu rol için hayli hayli yeterli.

İşte ana kadro böyle sevgili geekyaparlar. Bize sorarsanız kafayı yedirttirecek, film hakkında heyecanlanmamızı sağlayacak bir kadro değil. Ama filmle ilgili muhabbeti kesmemize sebep olacak bir kadro da değil. Bekleme modunda bırakıyor. Bakalım, görelim.

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.