Malumunuz, Fury ile geçen sene ciddi sükse yapan David Ayer’in yöneteceği Suicide Squad, şimdiden deli dolu olacağı belli olan 2016’nın bile en çok beklenen filmlerinden biri. İçinde yıldızlarla dolu bir kadro var zira. Margot Robbie (Harley Quinn), Will Smith (Deadshot), Jai Courtney (Boomerang), Viola Davis (Amanda Waller) Cara Delevingne (Enchantress)… Ama tüm bunların arasında 2016’da bomba gibi geldiği belli olan Suicide Squad‘ın en büyük merak konusu Jared Leto’nun oynayacağı Joker’di ve… yani bu… bu yani..? Jared Leto, sen?

Açık açık diyeyim, biz bu tarz bir değişim bekliyoruk, sonuç beklediğimizden de iyi olmuş!

yeni_joker_geekyapar

Çok iyi olmuş ulen! Vay arkadaş!!!

Haydi çıldırın şimdi, çünkü bu yeni Joker, ilham aldığı hikayelerin bize verdiği ipuçlarına bakarak diyoruz, muhteşem olacak. Jared Leto‘nun ortaya koyacağı performansın da Heath Ledger, Jack Nicholson ya da Mark Hamill‘den geri kalmayacağı kesin.

Bu arada, Geekyapar olarak bu dördü arasnda tercihimiz yok, Joker bir manyak, her usta aktör de, onun manyaklığının farkı bir tarafını öne çıkarttı. Jared’in Joker’i en kanlı, en katil, en Tumblr kızlarını titreteni olacak, o da belli…

BATMAN R.I.P. havası var, Batman: Endgame tadı var… Bu arada ilerleyen günlerde kopacak tartışmalarınız için ek bilgi, Joker şu anda, güncel çizgiroman serisinde şöyle görünüyor:

the-jokers-new-face-is-revealed-in-comic-art

 

Poz ise Killing Joke‘dan, meşhur bir poz, çoğunuz tanır:

joker-madness

 

Genel tarzı ise belli ki Batman R.I.P. hikayesinden:

j001

 

62 Yorum

 1. tartışmasız leto kendi jokerini yaratmış. herşeyden az az koymuşlar ama new 52’nin jokerine daha çok benziyor. benim leto ile ilgili bir şüphem yok, jokerin hakkını vereceğinden eminim. tek sıkıntım dövmeler oldu. filmde hepsi kullanılacak mı bilmiyorum ama özellikle alnındaki “damaged” dövmesi gerçekten çok kötü olmuş ve kendisine ergen havası katmış. geri kalan herşey güzel bizi gerçekten çok çılgın bir joker bekliyor.

 2. Dövmelere ben de takıldım, modernizasyonun bokunu çıkarmışlar gibi. Takım elbiseli, beyfendi haline davet ediyorum kendisini.

 3. Yalnız jared resmen değişmiş. Eminim ki 1dk lık bir performans videosu çıktığında çok daha iyi görünecek. Bence iyi olmuş.

 4. Tamer Berat Çelik Cevap ver

  performans konusunda bizi ne Berkshire) beklediğini bilemem ama adam jokeri Marilyn Manson a benzetmiş. Bu iş böyle olmaz hacılar joker beyefendiyi oynardı hep.

 5. Yüzüne beyaz makyajı ve gülümseme yaralarını sonramı yapacaklar yoksa direk böylemi görünecek

  • Tanıtım fotoğrafı olduğuna göre artık oynama olması zor. İşte budur yeni joker diye yayınlamışlar 😉

 6. 1-Dişler-hiç olmamış,joker çok gülen birisi ve dişler sürekli gözükür bu metal görüntü bende iğrenti oluşturdu!
  2-Dövmeler-İnanılmaz itici,bilmiyorum kendi yaptırdıklarımı yoksa film için efektle mi yapıldı fotoda ama çok fazla dövme var,özellikle alnındaki çok kötü filmde dijital olarak silerler umarım!
  3-Saçlar-Daha uzun ve koyu teşile yakın renk olabilirdi ama fotoda tam çıkaramadım!
  Bana göre bu sebeplerden dolayı beğenemedim,oyuncuuğunu ise filmde göreceğiz!Sonra diğer jker oynamışlarla kıyaslarız!

 7. Ergen Rock’cılara benzemiş. Bence Heath’ın jokeri daha oturaklı daha ilgi çekici bir tipti.

 8. Damaged dövmesi hariç her şey çok güzel. Bu tarz bi değişim Ledgerla kıyaslanmasını da engeller. Ben şimdiden heyecanlandım

 9. Ben yine neresi muhteşem pek anlayamadım? Kişisel olarak oyuncunun diğer performanslarını ele aldığımda Heath’i geçemeyeceği tahminini yapıyorum ama şu seviyede kesin bi yorum yapamayız. Ha bu resmi gördükten sonra bence “Jared Leto‘nun ortaya koyacağı performansın da Heath Ledger,Jack Nicholson ya da Mark Hamill‘den geri kalmayacağı kesin.” gibi bir ifade kullanmanın kör hayranlık, safi optimistlik olduğu kanaatindeyim. Gösterdiğiniz referans resimler de sadece oyuncunun pozu ile örtüşüyor, tarzı ile zerre benzeşmiyor. Hayırlısı diyor hiç de heyecanla beklemiyorum.

  • “Heath’i geçemeyeceği tahminini yapıyorum” demenle “Jared Leto‘nun ortaya koyacağı performansın da Heath Ledger,Jack Nicholson ya da Mark Hamill‘den geri kalmayacağı kesin.” denmesi aynı şey. Bence erken konuşmaya hiç gerek yok. Önce bi tanıtım hatta film gelsin.

   • Tahmin etmek ile bir şeyin kesin olduğunu iddia etmek nasıl aynı şey olabilir? Aynı dili konuştuğumuzu düşünmüyorum. Ben geçmiş tecrübelerime dayanarak kendi öznel tahminimi “olasılık” ifadesini kullanarak ortaya koyuyorum. “şu seviyede kesin bi yorum yapamayız. ” derken de zaten filmi bekleyelim demiş oluyorum.

   • Tartışma başlasın diyorsunuz, sevmediğiniz düşünce gelince “erken konuşmaya gerek yok”

    Neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamıyorum ki!

  • Heath Ledger’ın Kara Şovalye haricinde hangi filminde Leto dan daha başarılı bir performans sergilediğini söylermisin izlemek isterim

   • Cümlemi bir kez daha okuma zahmetine katlanırsanız eğer ifade etmeye çalıştığım şeyin sizin anladığınız şeyle aynı olmadığını göreceğinize eminim.

   • Candy’i mi izlemek istersin ? Imaginarum of Doctor Parnassusu mu ? İki filmde de Leto’nun çoğu rolünden daha iyi bir performans sergilemiştir. Eşcinsel rolü için kapıştıracaksak Brockback Dağını izleyip bir karşılaştırma yaparsın. Sende farkındasın Leto’nun Ledger’ın gölgesinde eriyeceğini burada saçmalıyorsun.

 10. ya ben bu dc yi anlamıyorum heath ledger jokerin çizgisini alıp bu kadar yükselmiş en tepelere koymuşken sen daha niye joker üzerine gidersin ki ? Senin zaten başlı başına filmi çekilebilecek o kadar kötü karakterin varken niye aynı kısır döngü ? Harley quinn, posion ivy, riddler gibi karakterleri görmek beni ve eminim bir çok kişiyi çok daha fazla heyecanlandırırdı. dc nin artık yeni ufuklara yelken açması gerek

 11. rüzgar mavracı Cevap ver

  Yav odegilde onun agzi kendiliginden mi okadar acik yoksa bi oynanma varmidir fotoda? Normal bir agiz okadar acilirmi arkadas gecenin 5inde tuvalete kalktigim sirada gordum fotoyu ,korkudan 2kat isedim sivi kalmadi vucudumda

 12. Mert İdiloğlu Cevap ver

  Farklı olmasi güzel ama “Heath Ledger” daha iyi demeniz biraz geekboyluga kaçıyor yapmayın daha iyi olmasi çok çok minimum birşey

 13. Çok afedersiniz de, DC evreninde yer almak yerine Mad Max’ten fırlamış gibi..

 14. Tuğberk Ağca Cevap ver

  Benim bildiğim New 52 de suratına derisin kendi işliyordu böyle görünmüyordu. Neyse çok dövmesi var, kafasındaki dövme de hiç olmamış, onun dışında iyi.

 15. yapmacık, abartılı ve inandırıcılıktan uzak bir joker bizi bekliyor… yazık…

  • al işte 😀 Neye göre yapmacık abartı ve inandırıcılıktan uzak? Parametren ne bunları söylerken adamlar bu görünümü oluştururken var olan tüm çizgiromanları referans aldılar. Jokerin belkide şuana kadar sahip olduğu en güzel çizgiromana en uygun görünüm denebilir bunun için.

   • yukarıdaki çıkarma varmamın sebebi çok basit bir nokta aslında. evet, jokeri çizgi romanlardaki bazı versiyonlarının karışımına benzetmeyi seçmişler, tam tersi bir yönde de ilerleyebilirlerdi. (nolan) ancak, bu benzerlik tek başına iyi bir joker izleyeceğimiz anlamına gelmiyor.

    ben leto’nun ifadesini, genel verdiği tavrı ve duyguyu bu fotoğrafta son derece abartılı, yapmacık ve fazlası ile çizgi film-vari buldum. (kafasındaki berbat dövmeye ve manson dişlerine girmiyorum bile.) bana sanki joel schumaher dönemi kötü adamlarına bir dönüş olacak gibi geldi. fazlası ile “comical” olan abartılı kötü adamlara… tommy lee jones da iyi oyuncudur, ama kimsenin onun two-face’ini hatırlamak istediğini sanmıyorum.

    umarım yanılıyorumdur, orası ayrı.

    • karakterin tavrı tek fotoğraftan anlaşılmaz ama umarım işin altından kalkar kalkamazsa ya da genel olarak film kötü çıkarsa DC ağır darbe alır ve bu da kurmaya çalıştığı evrenin büyüme ivmesini düşürür.

 16. Gördüğüm en berbat Joker uyarlaması bu. Referans verdiğiniz resmi sadece andırıyor. Bambaşka bir tipleme yaratmışlar. Aşağıda bir yerde Mad Max filminden fırlama demişler, tam karşılığı bu işte. Tamam kendi yorumlarını sergilemek istemişler anlıyorum, belki Leto’da bizi utandıracak bir performans sergileyecek ama sizinde fark ettiğiniz gibi bu ancak tumblr kızlarını, Leto’nun kör fanlarını sevindirecek bir imaj. Hani bu imajı yıllardır Marilyn Manson sahnelerde canlandırıyor zaten, zahmet etmeyip onu koysalarmış. Heath’i bol bol yad edeceğiz gibi geliyor. Zack dışında bütün DC işlerinin mala bağlayacağından şüphem yok, niye diyeceksiniz çünkü yanlış casting işinin tarihini yazıyorlar. Manken, şarkıcı ve ucuz aksiyon film yıldızları ile anlaşarak evren kurmak nedir, arkadaşım senin rakibin Beneditch ile anlaşıyor sen karşısına pas tutmuş Will Smith ile çıkıyorsun, neyse küfretmeyeceğim.

  • Deadshot ile Dr.Strange i kıyaslamak ??? Naptın hacı sen. Dr.Strange in karşılığı DC de Dr.Fate dir o da filmde yok. Kast seçimleri bence son derece güzel adamlar böyle fan kitlesi olan oyuncuları seçmek ile en mantıklısını yaptı. Neticede yarışa 3-0 geiden başlıyor DC ve yaptığı tek bir filmin bile tuttmama gişeden sağ çıkmama gibi bir olasılığı yok. O yüzden mümkün olduğunca hızlı bir şekilde mümkün olduğunca çok fazla kitleyi çekip kendine bağlaması gerekiyor.

   • DC’nin Türkiye avukatlığına mı atandım bilmiyorum da her olumsuz yorumun altına açıklama yapmana cidden gerek yok bro. İlla kıyaslama istiyorsan DC’nin en baba iki kahramanını Henry Cavill ve Ben Affleck oynuyor. Marvel’da belirli bir popülarite gözetemeyiz ama orada bu işin bayraktarlığını Iron Man ve Cap üstleniyor diyebiliriz. Chris Evans’ı geçmiş işleri ile yetersiz bir seçim olarak kabul edebilirsin de Robert Downey Jr. o iki oyuncuyu da dürüp büküp çöpe atar. Scarlet Jonasson ile Gal Gadot’u falan kıyaslamıyorum bak, istersen karşılarına Margot Robbie veya manken Cara Delevigne’yi falan getir yok yani bu kadar ucuz bir casting yok. İstediğini istediğin ile kıyaslayalım, bütüne değil parçaya odaklanıyorsun. Burada fanboyluk yapma derdinde değilim sadece iki şirketin seçimlerini eleştiriyorum ve bundan yola çıkarakta başarısız olacaklarını düşünüyorum. Bu sitede zibilyon defa Zack Synder ve vizyonu küçümsendi ki ben sadece o adama güveniyorum, hani herkes bunun farkında, emin ol bu seçimleri gördükçe Marvel ileri gelenleri şampanya patlatmaktan bir hal olmuştur. DC’yi aşırı seviyorum ve bu halde görmek ciddi üzüyor.

    • mevzu DC avukatlığı değil Dc veya marvel için haksız olduğunu düşündüğüm her yorumun altına fikir belirtiyorum. Oyuncu kıyaslamasında Marvel in geçmesine bende katılıyorum sebep olarak da Marvel oyuncularının artık karakterleri ile bütünleşmesini görüyorum.Chris Evans F4 de bana göre kötü bir performans sergiledi fakat Cap olarak gayet iyi oturdu o rol üstüne artık. Downey Jr. ise kariyerini Tony Stark olarak yaptı tam anlamı ile adamı o üne getiren bu karakter. DC de şuan böyle bir şey söz konusu değil belki ilerde olur ya da olmaz ama ben film gelmeden castı o kadarterin içinde görmeden yorum yapmaktan yana değilim. Nolan’ın jokeri buna bariz örnek zaten. Ama genel olarak umarım DC Marvel’e çok geç olmadan yetişir ve kıyasıya bir yarış izleriz geek sevdalıları olarak. Down of Justice in trailrı ile bende Zack ‘e güvenmeye başladım artık çünkü çoğumuzun korkusu olan “görsele aban fuck the stroy” düşüncesinin bu filmde geçerli olmadığını gösterdi.

     • Raşit Kaya

      İki durumu düzeltme gereği duydum. İlk olarak Heath Ledger, Joker seçilmeden öncede hatrı sayılır bir oyuncuydu. Hatta kendisi için festival filmlerinin aranan yüzü bile diyebiliriz. Robert’ın’da Iron Man’den evvel efsane bir oyuncu olacağı öngörülüyordu, bir dönem uyuşturucu sorunları sebebi ile askıya aldı kariyerini ve Iron Man dönüşü oldu diyelim. Görsele aban fuck the story kısmına da ben hala katılmıyorum. Sucker Punch hikaye derinliği ön safhada bir işti ama o işi aşırı seksist görenler de var. Ama gayet katmanlı bir filmdir özünde.

     • Mythondor

      Üzerine 2 dakika araştırma yapmadan fotoğrafı beğenmemen ne kadar anlamsız. Fotoğraf zaten Jared Leto’dan önceki Joker’lara bir tribute. Anlayamayacak kadar DC sinemasından uzak mısın ?

     • Arkadaşım sen de iyi ki bir fotoğrafın göndermelerini biliyorsun tebrik ederim. Her yerde onu satıyorsun. Söyleyecek başka bir şeyin yok mu? Raşit’le bırak DC’yi genel olarak sinema muhabbetini bile halihazırda bu işle uğraşan öğretmenleri anca çevirebiliyor. Resim pek çok yerde “İşte Joker böyle olacak!” başlıklarıyla paylaşılıyor. Ne olduğu o kadar da önemli değil, sonucu fragman ya da teaser çıkınca göreceğiz zaten. Hepimiz şimdilik yorumluyoruz. Asıl senin beğenmeyen herkese saldırman anlamsız. Analitik zekası olan bir izleyici havası vermeye çalışırken DC ve Leto fanboyu gibi görünüyorsun. Seni tanımıyorum, öyle olduğunu iddia edemem. Belki sahiden de bilgilisindir, belki değilsindir. Şahsen “ben daha iyi biliyorum” yarışına girmektense bilgilerimizi paylaşarak seviyeli bir tartışma ortamı oluşturabiliriz diye düşünmüştüm şu konuyla ilgili çıkan iki başlığın altında ama olmadı.

     • Mythondor

      Burada ben daha iyi biliyorum diye söyleyebileceğim çok az şey var çünkü neredeyse hiçbir şey bilinmiyor. Ama yine dediğin gibi seviyeli tartışmak istiyorsak “Gördüğüm en berbat Joker uyarlaması bu.” tarzı yorumları yapmadan önce 2-3 dakika fotoğraf üzerinde göz gezdirebiliriz ya da ne biliyim fotoğrafın paylaşıldığı başka yerlere bakıp bilgi edinmeye çalışabiliriz. Alın üzerine tartışın diye atılmış bir fotoğrafa “berbat” diyerek tartışma açamayız ki. Kötülemenin alemi yok şuanda ben de isterdim “Joker ve dövme mi ? Neden acaba… Ben mantıklı bulmadım.” tarzı atılan commentlara “o dövmeler photoshoot içinmiş” diye yanıtlar yazmayı ama direk “berbat” denilirse bu iş böyle yürümez.

     • Heath Ledger zaten çok iyi bir oyuncuydu ona sözüm yok ama joker olarak seçildiğinde herkes çok yadırgamış eleştirmişti ondan joker olmaz diye fakat adam ortalığı kasıp kavurdu. Leto içinde aynı şeyin olacağına inanıyorum ben demek istediğim bu.Robert İronman öncesi uyuşturucu sorunundan ötürü itibarını kaybetmiş birisiydi İronman onu gerçektende yükselişi oldu bu yüzden Marvel’a bir vefa besliyor denebilir. Fakat İronman öncesi adamın kariyerinde göze batan çok bir başarı yok Charli Chaplin var aklımda kalan bir tek ( eğer varsa unuttuğum hatırlatın). Zack içinde 300 spartalı serisi yeterli bir örnek bence adamın güzel işleri yok demiyorum zaten (bkz: whatchmen). Fakat genel olarak Zack’in görseli çok önde tuttuğu inkar edilemez bir gerçek.

      Neyse bekleyip göreceğiz DC nasıl bir evren kuracak umarım güzel işler yaparlar…

 17. bu bildiğin tumblr kızı joker’i. kimse kusura bakmasın bu joker olmamış, olsa duramazdı yerinde. rock star bu. 30 seconds to mars üyesi işte.

  • ” rock star bu. 30 seconds to mars üyesi işte.” demek çok saçma olmuş.Tamam Joker olarak beğenmezsin anlarımda oscar ödüllü yaptığı çoğu filmde döktüren bir adamı sırf müzik kariyerinden ötürü eziklemen çok saçma. (ki müzik kariyeride en az oyunculuğu kadar süper)

 18. Suratindaki ifadeyi ben Riddler’a daha cok yakistiririm, hic oyle limiti olmayan bir adam izlenimi birakmadi bende. Alalade catlak bir profesor degil ki bu?

  Diger resimlerle karsilastirdiginizda joker’in o kontrollu ama twisted havasini fark edeceksiniz, Leto’da bu yok.

  Dovmeler ve aktor gozukecek diye 3-4 saniye olsa bile ustsuz dolasacak bir Joker’a tahammul edemem. Bir sahnede Joker gorundugunde, bir sonraki sahneye gecerken insanin aklinda ruju disari tasmis, hatlari inanilmaz belli dudaklari ve kahkahasi kalir. ben Leto’nun bu imajinda “joker’in agzi”nin en az vurgulanan sey oldugunu gordum.

  Joker karakterini dovmeleriyle ve disleriyle tanimiyoruz ki biz? Bu resim oyle iddia ediyor ama. Olmamis hic.

 19. şuan fotoğrafta banada berbat geliyor ama affleck’ede herkes bundan olmaz falan diyordu limdi bir do you bleed çıktı herkesin ağzında herkes sevdi ön yargılı olmayalım şuan bende sevmedıgım fotoğraftaki jokeri ama filmi izlemeden asla yorum yapmam

 20. On numara beş yıldız günümüze uygun bir joker. önceki joker fazla yapmacıktı,Amerika’da bunun gibi bir sürü insan var sokakta karşılaşabileceğiniz o açıdan uygun ve gerçekçi buldum.

  • Horus Reloaded Cevap ver

   Koskoca Joker ne ayaklara düştü yahu… “Amerika’da bunun gibi bir sürü insan var sokakta karşılaşabileceğiniz”
   Joker her yerde rastlayabileceğimiz basit bir psikopat mıdır? O Geçmişin İntikamı filmindeki sorunlu zengin çocukların bir tür türevi midir hocam(içnot: film iyidir karakteri falan iyidir de, konu joker olunca, kötü çocuklar biraz ona özenip polis öldürmeye gidenler gibi oluyor)? Çıraklık ilişkisini ters kurmayalım lütfen.
   Şahsen, eldiveni ve göğsündeki haha ha dövmesi dışında beğenmedim, hele ki saçlarını… Göğsünü de değil yalnız, sadece dövmesini beğendim.

 21. tenini biraz daha açıp şu damaged yazısını uçururlarsa harika olur. zaten suicide squad gibi bir filmde ledger tarzı bir joker çok sırıtırdı. in leto we trust.

 22. Bence akıllıca bir hareketle Heath’in Joker’inden olabildiğince uzaklaşmak istemişler. Çünkü o kıyasta her türlü kaybedeceklerdi. Ama bu haliyle de klasik Joker’den de çok uzaklaşmışlar. Far Cry 3’teki Vaas tarzı bir karakter olacak diye düşünüyorum. Ben böyle bir tercih yapmazdım ama filmin konusuna göre ortaya iyi bir şey çıkabilir.

  Yine de başka birinin yazdığı gibi esas problemin şu filme Joker koymak olduğunu düşünüyorum. Vandal Savage’ı koy, Ras Al Ghul’u koy, hatta Scarecrow’u koy. Joker hala taze, bırak biraz unutalım sonra yeniden canlandırırsın karakteri. Baksana sitede DC’yi hep kötülüyosunuz diyenler bile, bu Joker’i nasıl översiniz diyorsa, daha ne tepkiler gelecek kim bilir?

 23. Ya eğer Joker’i Heath Ledger benzerse Jared Leto çok geride kalacaktı. Ama böyle yeni bir yorumlama getirmiş aktörlüğü de süper olursa efsaneler arasında yerini alır.

 24. Bence fake hiç bir büyük cinema ya da comics sitesinde geçmiyor..

  Ayrıca cinemablend haberine göre Joker Batman:TDKR’deki gibi takım elbisel hafif iri bir tip olacağına yönelikti…

  Bana fake geldi ve eğer böyle olacaksa da batırmışlar

  • David Ayer kendi twitter hesabından yayınladı fotoğrafı nasıl fake olsun? Ama filmde Joker böyle dövmeli filan olmayacak. Bu bir karakter posteri değil sadece Jared ın paylaştığı fotolardan biraz daha profesyönel hali.

 25. Arkadaşlar, AKTÖR denen adamın ve işinin ne olduğu konusunda sanırım bazı yanlış anlaşılmalar var.

  3 dk.lık bir video, “aktör” tanımını eğlenceli bir şekilde anlatıyor.

  https://www.youtube.com/watch?v=OluZ044_-D8

  Basitçe “ROL YAPMAK ROLE UYGUN ADAM OLMAK FALAN MODELLERİN İŞİDİR. AKTÖR DEDİĞİN ADAMA ROLÜ VERİRSİN, AKTÖR O ADAM OLUR”

  Şimdi siz diyorsunuz ki “bu Joker olmamış” vay efendim “bu Batman olmamış” Gel gelelim işin aslı o değil, aynısını oynamak olsaydı Chris Hemsworth’un Thor’u aslına uygun da ne oldu?

  • Horus Reloaded Cevap ver

   Bir de kendi adıma konuşmam gerekirse, ben bu adam oynayamaz demem ki. Konu aynısını oynamak da değil. Bu adama bu rolü verirsin, bu tipte bi adam olur. Ama benim endişem, olduğu adam Joker olur mu olmaz mı, o işte. Joker yerine konan bu karakteri alıp birazcık daha değiştirip yeni bir filmde yeni bir karakter yapsan tutar belki, yadırgamaz insanlar. Ama Joker dendiğinde sinmiyor bu yeni tip. Ortada ekl bir isim var.

   Ek olarak, kimi arkadaşlar günümüz modasına uygun diyorlar… Cidden şimdi moda bu mu, efsaneler bu tarz tipler mi oluypr çağımızda… Az önce aklıma direkt Batman dizisi geldi. Modaya uygun olarak Batman karanlık yanlarını falan atıp absürd komedi karakteri olup çıkmıştı. Hoş hala adını hatırlıyoruz da, genelde hoş izlenimler uyandırmıyor. Akasya Durağı’ndaki taksiler yerine batmobil koyup çek, aynısı işte.Neyse son cümle alakasız oldu.

   Yani benim kaygım oyuncudan çok rolle alakalı. Role uygun oyuncu bu olabilir belki ama Joker’e uygun rol bu mu diyorum ben özetle.

 26. Valla BvS: Dawn of Justice derken Civil War derken Suicide Squad’ın da gelecek sene olduğunu unutmuşum. Ben bu filmi BvS’den daha çok bekliyorum açıkçası. Yeni Joker fotoğrafına da nötrüm ama film geldiğinde pişman olmayacağımıza eminim. Daha psikopat bir Joker göreceğiz ve evet Tumblr gibi mecralar için birebir. Suçlayamayacağım, pazarlama önemli sonuçta.

 27. harika olmuş. ki zaten bu resim muhtemelen bir dergi için falan verilmiş temsili bir poz. %100’ünü film için beklemeyelim. dövmeler dişler falan olmaz bence. fakat genel olarak beklediğim kadar sağlam, sert bir joker geldi jared tarafından.

 28. Alın dövmesi ve dişler… Adamlar Joker için de TDKR’ten esinlendiklerini söylediklerinde Leto’nun isminin vaat ettiği gibi klası olan bir Joker bekliyordum. Bu sokak serserini değil. Peki ya ten rengi? Hani Joker’i Jokeri yapan yegane şey de iyi ayarlanamamış. Yeni kurulan DCU evreninde ilk kez bir şeyde hayal kırıklığı yaşadım. Bu yazıyı yine hangi Turabi yazdı bilmiyorum; ama hiç kendi boşuna zorlama. Bu uyarlama çok yanlış. Bak bu neye benziyor biliyor musun? Bazen bir essay yazarsın da son yazdığın ilk niyet ettiğine hiç benzemez. İşte bu aynen o.

  Bu siteye ikinci girişim, yine sinirlenip çıkıyorum. Keşke çaktığınız yabancı Geek sitelerinin onda biri kadar olabilseniz. Daha önce de ”Snyder’ın DC evrenini yötemeyeceğinin 5 kanıtı”
  gibisinden Onedio tadında bir yazı okuyup, direk yorum yapıp
  çıkmıştım.

 29. Engin Karakullukçu Cevap ver

  Arkadaşlar fotoğrafa göre yeni Joker iyidir kötüdür onun tartışmasını yapmayacağım, ancak hemen hemen herkesin Heath Ledger’ın Joker’iyle kıyaslamasına anlam veremedim. Ledger’ın Joker’inin bir lafı vardı hani ”you, complete me” diye. Aynen öyle. O Joker, Christian Bale’in Batman’i olduğu zaman olur. Ben Affleck’in Batman’i bana Bale’inkinden daha acımasız, daha şiddet yanlısı, daha karanlık geldi. O yüzden karşısına elinde usturalarla, tamamen kafayı yemiş, çok farklı bir psikopat çıkarmaları gerekiyordu. Leto’nun şu fotoğrafı evet çok az abartı olmuş gibi ama birde şöyle düşünmek lazım; Suicide Squad elemanlarının hepsinin korkup çekineceği bir Joker olacak bu. Ve açık söyleyeyim, görüntü olarak Ledger’ın Joker’inden daha psikopat, daha yanına yaklaşılmaz duruyor. Dediğim gibi iyi-kötü kıyaslaması yapmıyorum, şimdi gelip ” Ledger’ın Joker’iyle kıyaslamış! Taşlayın! ” falan yapmayın 🙂 Bizde Ledger’cılardanız ancak benim düşüncem bu.

  • Onur Poyraz Kaya Cevap ver

   Bence şu soruyu sormalıyız: Dövmeciye saatlerini verip, makyajını özene bezene yapan biri ne kadar tehlikeli olabilir? Yüzünden makyajı akmamış, tek bir yara izi olmayan bir Joker ne kadar psikopat olabilir?

   • Engin Karakullukçu Cevap ver

    Hayır yani öyle bir söylüyorsun ki sanki dövme memur işi, ununu eleğini asmış adamlar yaptırıyor 🙂 Bütün film makyajı akmadan duracak diye bir olay da yok yani. Sonuç olarak bir fotoğraf üzerinden aşırı tepki gösteriliyor. Bekleyelim gelsin bi teaser, trailer falan ondan sonra konuşalım.

 30. Bence karakter günümüz tarzını yakalamış … Havalı olabilir bence filmde görelim

 31. Onur Poyraz Kaya Cevap ver

  Artık deli ya da manyak ya da kaotik hangisini beğenirseniz, o karakterleri oynamanın çok daha kolay olduğunu düşünüyorum sizin bu tarz pohpohlamalarınız yüzünden. “Bak ne kadar çılgınım” makyajlarını gördüğünüz an bayılıyorsunuz çünkü. Lan o gümüş dişlere kadar Marilyn Manson resmen. Killing Joke’da gümüş diş mi var arkadaşlar? Damaged dövmesini ele alalım, Joker emo değildir abiler; Joker damaged diye dövme yaptıracak en son insandır. Joker yaptırsa yaptırsa “damager” yaptırır. Tek mantıklı bulduğum “hahahaha” dövmeleri zira Joker dediğimiz karakter oturup saatlerini ayırıp dövmeci koltuğunda ayrıntılı çizim yaptıracak adam değil. O dövmeleri de yaptırmaz, yapar. Joker’in kaotik karakterini en iyi, Heath Ledger’ın makyajı bile dağınık, gülücükle uğraşmayıp direk ağzını kesen sayko yorumlaması yansıtmıştır. Oyunculuğu bir kenara bırakırsak bu kadar beğenilen bir karakter olmasının sebeplerinden biri de o Joker’in bu tür nüanslarla en inandırıcı Joker olmasıdır. Tamam Batman R.I.P tamam Killing Joke yav he he. Bir işi, bir yorumlamayı beğenebilirsiniz ancak bu “oo süper hacıı, olmuşşşşş, muhteşeem” tavırlarınızı ne zaman bırakacaksınız Geekyapar editörleri? Bana Hürriyet editörlerini anımsatıyorsunuz da? Ağzınızdan sular akarak her işi beğenmek zorunda değilsiniz. Bak dikkat edin Jared’a lafım yok. Bu adam bu rolün üstesinden gelebilir mi gelemez mi hep beraber geleceğiz. Ancak gereksiz pohpohlamalar, ilk biz analiz ettikler gereksiz beyler bayanlar.

 32. Onur Poyraz Kaya Cevap ver

  Bence şu soruyu sormalıyız: Dövmeciye saatlerini verip, makyajını özene bezene yapan biri ne kadar tehlikeli olabilir? Yüzünden makyajı akmamış, yüzünü geçtim vücudunda bile tek bir yara izi olmayan Joker ne kadar psikopat olabilir?

 33. Jokerden başka herşeye benziyor. O dövmeler nedir arkadaş ya. Modern görünüm kazandıracağım diye marilyn manson a benzetmişler. birde lens taksaydınız tam olacakmış. superman hariç batman, harley hiç olmamış…

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.