Her yerde söylüyorum, güncel çizgi romanları takip edemiyorum. Hala Türkçe’ye çevrilmiş olanları okuyarak olan biteni yakalamaya çalışmaktayım. Dolayısıyla Yiğitcan’ın “Her şey iyi gidiyor” söylemlerine güvenmek durumundayım. Ama bazen de öyle haberler çıkıyor ki, “Acaba her şey iyi değil mi?” diye düşünmeden edemiyorum.

Marvel’ın Secret Wars sonrası başlatacağı “All-New, All-Different” serisi giderek yaklaşıyor ve haberleri okuduysanız bu yeni dünyanın marka yüzü olarak Iron Man’i seçtiğini görmüşsünüzdür. Buraya kadar sıkıntı yok, dün de Age of Ultron‘u tekrar izlediğim için Stark’ın Marvel dünyasında aktif olduğunda ne kadar güzel şeyler ortaya çıkabildiğini tekrar hatırlamış oldum.

mj-ironman1

Ama Marvel’dan öyle bir haber geldi ki, “Niye ki?”den başka bir tabir bulamadım, size bir danışıyim, nedir olaylar sorayım istedim. Marvel’ın yaptığı açıklamaya göre Aralık ayında yayınlanacak Invincible Iron Man #4 ile birlikte Spider-Man’in eskisi Mary Jane “beklenmedik bir rol” ile Tony Stark’a katılacak. Yine karışık duygular beslediğim yeni serinin yazarı Brian Michael Bendis‘in konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde; “Marvel’in toplantılarından birinde farkettim ki, yeni süreçte kimse Mary Jane ile ilgili birşey üzerinde çalışmıyordu. Bu karakterle neler yapabilirim diye düşündüm ve o zaten o sırada Iron Man’i pişirmeye başlamıştım bile“.

Bendis Spider-Man’in Avengers kulesinde yaşamaya başladığı zamana gönderme yaparak, “Birbirlerini zaten tanıyorlar. Şimdilik sadece bu kadarını söyleyebilirim, çünkü aralarındaki ilişkinin durumunun insanların bu çizgi romanı almak istemeleri sebebi olmasını umuyorum. Şunu söyleyebilirim, bu hem Tony hem de Mary Jane için yeni alanlar. Bunları yazmak heyecan verici.” diyerek merak unsurunu oldukça arttırmış. Ultimate dönemlerini hatırlatarak da “O zaman Mary Jane’in hep gençlik halleri üzerinde çalışıyordum. Bu sefer ise karşımdaki olgun bir kadın. Hayat onun tahmin ettiği gibi gitmemiş, beklediği pek çok umduğu gibi sonuçlanmamış. Ama yine de ikinci baharında hayata bir tekme koymaya hazır” diyerek karakterimizin yapısı hakkında da bilgilendirmiş.

mj-ironman2

Yeniliklere açık bir insan olsam da, bazı konularda gelenekçi bir yaklaşım sergilemeyi tercih ederim. Clark ve Lois gibi Mary Jane – Peter ikilisinin de inişli çıkışlı da olsa birbirine bağlı olduğunu düşünüyorum. Tony de geleneksel olarak Pepper Potts karakteriyle özdeşleşen bir isim. Yalnız anımsatmak gerek, bu iki çift de çizgi romanlarda uzun süredir beraber değiller. Yine de… Yan yana durmaları biraz garip yahu? Değil mi?

Sizler neler düşünüyorsunuz? Bu yeni dinamik Marvel’a farklı bir heyecan mı getirir, yoksa özünden fazla mı kopartır?

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.