E size sözümüz vardı. Hatırlayacaksınız, birkaç gün önce sizlere süper kahraman silahlarıyla ilgili bir liste yapmış, ama sadece yakın dövüş silahlarına yer verdiğimizi söylemiştik. Şimdi sıra geldi ateşli silahlara. Önceden bir şeyi netleştirelim, Iron Man, War Machine gibi kendiliğinden silahlı zırhları ya da Hawkeye, Green Arrow gibi ateşli de olabilen yay kullanıcılarını buraya dahil etmedik. Biz liste barut koksun, kurşun koksun istedik. Dürüst olmak gerekirse tahmin ettiğimizden daha zor bir liste oldu bu. Süper kötülere silah kullandırmak sık rastlanan bir şey, ama iyi çocukların eline pek yakıştırmamışlar tüfekleri. Mertliği bozduğundan olsa gerek.

Biz yine de sekiz tanesini sıraladık. Unuttuğumuz olursa yorumlarda kaptırın. Buyurun efendim!

 

Cable

Cable

Cable muhtemelen çizgi roman tarihinin en gereksiz derecede karmaşık orijinine sahip kahramanıdır. Gerçekten. Kendisi Cyclops ile Jean Grey’in oğludur, ama aslında değildir; zira annesi Jean Grey değil Jean Grey’in klonu Madelyne Pryor’dır. Korunması için kendisi geleceğe gönderilir, orada yetiştirilir. Geri dönüp X-Men kadrosuna katılır, mutanttır ama robot kısımları vardır, psişiktir ama silah kullanır… Karmaşık bir karakterdir yani Cable. Ama eline silahını alıp etrafı taramaya başlayınca, kim anası kim babası unutursunuz. Silahın eline en yakıştığı kahramanlardandır.

 

Crimson Avenger

Crimson Avenger

İsmine takılmayın, Crimson Avenger bir DC Comics karakteridir. Seneler içerisinde pek çok kişi tarafından üstlenilen bu titr üstelik DC’nin tarihinde en önemli yeri olan isimlerden de biridir aynı zamanda. Zira ilk Crimson Avenger olan Travis, DC’nin yarattığı ilk maskeli kahramandır. 1938’de, film noir’ın doruklarında yaratıldığı için fötr şapkası, kırmızı pelerini ve tabii ki de bir silahı vardır. Üçü de karakterin seneler içerisindeki versiyonlarında baki kalmış ögelerdir.

 

Deathstroke

Deathstroke

Deathstroke’un Marvel muadili Deadpool’dan yakın dövüş silahları kullanan kahramanlar kategorisinde söz ettik. Dürüst olmak gerekirse Deadpool gibi Deathstroke’da sık sık katanalarına başvuran bir karakter. Aynı zamanda “kahraman” olduğu da son derece tartışılır bir mevzu. Fakat yeri geldiğinde kurşunların konuşmasına izin verdiğini tartışmaya hiç gerek yok. Deathstroke adından belli, ölümcül bir karakter ve bunu sağlamanın en iyi yollarından biri de silaha sarılmak.

 

Hellboy

Hellboy

Çok fazla kahraman ateşli silahlarına isim vermez. Kılıçlara, baltalara, hatta zincirlere bile isim verilir ama gayet kişisellikten uzak olan ateşli silahlarla genelde öyle bir bağ kurulmaz. Hellboy’da ise farklı bir durum var. Eğer siz kırmızıysanız, iblis boynuzlarınız varsa ve bir yumruğunuz diğerinden daha büyükse, taşıdığınız koskocaman silaha da bir isim koyarsınız. Onu The Good Samartian yapmak da sizin mizah anlayışınıza delalettir!

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.