3. Europa Universalis: Rome

Europa Universalis RomeEuropa Universalis serisi tası tarağı toplayıp rotayı Antik Roma’ya çevirdiğinde sene 2008’di. O dönem çok net hatırlıyorum, senenin en iyi strateji oyunlarından biri olarak anılıyordu. Abesle iştigal de değil böyle anılması, Paradox’un elini attığı “grand” stratejiler zaten boş çıkmazlar, Bugüne bugün hâlâ bunun devamı neden çıkmadı diye düşünür dururum. Europa Universalis: Rome II çok mu fena olurdu?

 

2. Gladius

GladiusResmi Xbox dergisi Gladius için “Kimsenin oynamadığı en iyi Xbox oyunu” demiş. Bize kalırsa LucasArts’ın 21. yüzyılda kendi yaptığı en iyi oyunlardan biriydi de aynı zamanda. Çok acayip bağımlılık yapıcı bir yapısı vardı. Üstelik kankanızla da oynayabiliyordunuz. PS2, Xbox ve GameCube’a çıkan oyunu bugün iyi anıyorsak, co-op modunun da büyük bir yeri var bunda.

 

1. Rome: Total War

http://www.youtube.com/watch?v=t5wgwMFiIaU

Rome Total WarEğer Medieval II: Total War olmasaydı, iç rahatlığıyla gelmiş geçmiş en iyi Total War oyunu payesini yapıştırırdık. Rome II’nin hayal kırıklığına uğrattığı kitleler, çareyi yine onda buldu. İddia ediyorum, şu anda bazılarınızın canı şu videoya, şu resimlere bakıp oyunu çekiyor. Hatta şu an Steam’e, rafta duran eski oyun diskinize koşuyorsunuz. Koşun. Aşağı yukarı iki hafta sonra suyun altından çıktığınızda görüşürüz.

 

 

 

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.