Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün karşımıza birbirinden farklı onlarca içerik çıkarılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk; bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat işte bu içerik bolluğu içerisinde kaybolmak işten bile değil; tanışsak çok seveceğimiz bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Her ay düzenli şekilde sonraki otuz gün içerisinde çıkışını yapacak beş film, beş dizi ve beş oyunu listeliyoruz.

E, derdimiz belli ise daha ne duruyoruz? Hemen Aralık 2022’de görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Aralık Ayında Çıkacak Filmler

Call Jane

  • Çıkış Tarihi: 2 Aralık 2022
  • Platform: Sinemalar

Başrollerinde Elizabeth Banks, Sigourney Weaver ve Chris Messina’nın yer aldığı Call Jane, ABD’de Yüksek Mahkeme’nin kürtaj hakkını yasallaştıran Roe v. Wade kararını aldığı 1973 yılına kadar etkinlik gösteren gizli kürtaj servisi Jane Kolektifi’nin gerçek öyküsünü işliyor.

Kurak Günler

  • Çıkış Tarihi: 9 Aralık 2022
  • Platform: Sinemalar

Emin Alper’in yönettiği ve 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Yönetmen dâhil olmak üzere dokuz ödül alan Kurak Günler, sonunda hepimizin izleyebilmesi için gösterime giriyor. Savcı Emin’in ilk tayin yerinde yeraltı suyunun kullanımına dair yasakların ardından belediye ile kasabalı arasında tarafsız kalmaya çalışıp kendini oldukça zor bir durumda bulmasını anlatan filmin başrollerinde Selahattin Paşalı, Ekin Koç ve Hatice Aslan var.

Pinokyo

  • Çıkış Tarihi: 9 Aralık 2022
  • Platform: Netflix

2022 yılında Pinokyo’ya yeni bir rağbet var zira bu, yıl içerisinde izlediğimiz ikinci Pinokyo uyarlaması olacak. Ancak her ne kadar Disney+ yapımının klasik hikâyesini ve içerisinde yer alan Tom Hanks, Luke Evans gibi isimleri çok sevsek de Guillermo del Toro imzalı bu stop-motion Pinokyo müzikalini çok uzun zamandır bekliyorduk. Dolayısıyla bu sefer İkinci Dünya Savaşı’nı hikâyeye katan ve Mussolini İtalya’sında geçen bir Pinokyo izleyeceğimiz bu uyarlamayı tabii ki kaçırmayacağız.

Avatar: The Way of Water

  • Çıkış Tarihi: 16 Aralık 2022
  • Platform: Sinemalar

Tüm dünyanın gözüne giren yapımların ortaya çıkış süreci ve yaratıcılarının maceraları da en az eserin kendisi kadar ilgi çekici. Bazen yıllar boyunca çalışıp ancak ömrünün son demlerinde meyvelerini alıyorsun, bazen de tek bir iş yapıp sonsuzluğa uzanan bir yere ulaşıyorsun. Bazen tek atımlık kurşunun oluyor, onu harcıyorsun bazen de suyunu sıkıp bezdirecek hâle getiriyorsun. James Cameron’un Avatar’ı, tüm bu durumlarda dahi enteresan bir macera. 2009 yılında çıkışını yapan ancak yıllar boyu çok beklenen ikinci filminden bir haber gelmeyen, buna rağmen en fazla gişe yapan film olma titrini ancak 2019 yılında, o da Endgame’in ikinci kez vizyona sokulmasıyla kaybeden bir film düşünün. Aynı film, ikinci filmi çıkmadan önce tekrar vizyona sokulsun ve yine hasılat rekorları kırsın. Avatar: The Way of Water ilkinin yerini koruyabilecek mi, onu bilmiyoruz. Ama herkes gibi biz de çıkar çıkmaz izleyeceğiz.

Glass Onion: A Knives Out Mystery

  • Çıkış Tarihi: 23 Aralık 2022
  • Platform: Netflix

Rian Johnson’un seveni kadar sevmeyeni de bulunan filmi, 2019’un en çok konuşulan işleri arasına girmiş ve hemen ardından da bir film serisine kavuşmuştu. Glass Onion: A Knives Out Mystery, başrolünde Daniel Craig‘in sabit kalacağı ancak her seferinde bir başka Katil Kim? gizeminin çözüleceği bu serinin izleyeceğimiz ikinci filmi. Dedektif Blanc bu sefer Yunanistan’a gidiyor, bizler de merakla oradaki maceralarına tanık olmayı bekliyoruz.

Aralık Ayında Çıkacak 5 Dizi

Aralık Ayında Çıkacak 5 Oyun

1 2 3
Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.