Vakti zamanında sizlerle Batman Ninja‘nın ilk fragmanını paylaşmıştık, hatırlıyor musunuz? Önce haberi geldi. Sonra fragmanı düştü. Şöyle dedim o fragmanı izledikten sonra…

“Biz… Ben… Ben gerçekten bunu ne kadar istediğimi bu fragmanı izleyene kadar bilmiyordum. Anime tarzında işlenmiş, anime abartısıyla yoğrulmuş, her şeyin anime ifadesiyle göklere kadar uçurulduğu bir Batman filmini bu kadar arzulayabileceğimi tahmin etmiyordum. Yo, arzu yanlış kelime. Ben böyle bir şeye ihtiyacım olduğunu bilmiyordum.”

İzlemeyen varsa, şuraya koyuyoruz.

Bazı işlerin fragmanları kendilerinden daha iyi olurlar. Zack Snyder filmleri özellikle, bunun zirve noktasıdır. Hem 300, hem Watchmen, hem Sucker Punch, hem de Dawn of Justice‘in fragmanları filmlerin kendisinden iyiydi; yani yanmıştık bir kere öncesinden. Bu sebepten her ne kadar Batman Ninja gerçekten hak etmediğim ama ihtiyacım olan anime filmi gibi gözükse de, temkinliydim. Şimdi, ön gösterimleri seyretmiş olan basın mensuplarının yorumunu okuduktan sonra müsaadenizle hype seviyemi Everest dağı civarına ilerletmek niyetindeyim.

24 Nisan tarihinde muhtelif dijital mecralarda yaylıma sunulacak, Mayıs ayında fiziksel olarak raflardaki yerini alacak, bu esnada Japonya’da sinemalarda da gösterilecek olan Batman Ninja‘yı önceden izleyen IGN editörü şöyle yazdı:

Batman Ninja maskeli kahramana dair güzel olan her şeyi alıp, daha önce hiç görmediğimiz bir şekle büküp ortaya hiçbir Batman animasyonuna benzemeyen bir görsel şaheser çıkartıyor. DC en sevilen karakterlerinden birine taze bir yaklaşım katması amacıyla Japon animatörlerle çalışarak yeni bir şey denedi, ve ortaya çıkan final işi hem önceki muhteşem uyarlamaların üstüne bir şeyler inşa ediyor, hem de onları geçiyor.”

Yeter mi? Yetmez. GameSpot da inceledi. Onlar da şunu dediler.

Batman Ninja, karaktere dair yeni bir yaklaşımdan ibaret değil. Karakter tasarımları ikonik Afro Samurai yaratıcısı Takashi Okazaki tarafından yapılmış filmin esas eğlencesi, Batman evrenine ait aparatlar ve karakterlerin; anime stili abartı aksiyon ve feodal Japonya dönemi ile şiddetle çarpışmasından meydana geliyor.”

Bu iki mecra da gerçekten sert esen rüzgarı incelese 9.6 puan verecek tipte yerler oldukları için ne derece ciddiye alınmalı bilmiyorum. Her halükarda, mutfağı iyi, fragmanı iyi, ilk eleştirileri iyi bir film var yolda. Artık aslı da iyi çıkmazsa daha neye inanalım yani?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.