Vakit ne kadar hızlı geçiyor! Çıktıktan çok kısa bir süre sonra doğru bir yaklaşım ve doğru bir yaylımla Türkiye’nin en popüler Devasa Online oyunlarından biri hâline gelen Black Desert Online ülkemize geleli bir sene olmuş! Geçtiğimiz günlerde şenliklerle kutlanan, bazı oyuncuların baya yeni yıldan çok umursadığı bu önemli kavşakta BDO ekibi cümlemize de bir hediye vermeye karar vermiş. Yepyeni bir sınıf.

Archer!

Eğer Devasa Online oyunlarda uzaktan düşman avlamayı seviyorsanız, zaten çok lafı uzatmaya gerek yok. Archer sınıfı Black Desert Online’ın nevi şahsına münhasır hareketli dövüş sisteminin içerisine Archer’ı çikolataya bandırılan bir dondurma lezzetinde sokmuş. Geriye doğru kaçarken ileriye saldıran, alana yönelik saldırılarıyla da birden çok düşmanın canına kast eden Archer; doğru oynayanlar için tam bir havai fişek gösterisine de dönebiliyor anladığımız kadarıyla.

Bu arada, sponsorumuz olup bizi destekledikleri için söylemiyoruz, gerçekten hayatımızda gördüğümüz en havalı oyun yeteneği ismine de Archer oynarken rastlayabilirsiniz. Yerküreyi Parçalayan Ok. Duydunuz mu, duyunca şöyle bir tüylerinizin üzerinden kamyon geçmiş olması lazım. Yerküreyi Parçalayan Ok nedir ya, inanılmaz karizmatik bir kızılderili şefi ismi gibi. Açıklaması da müthiş. Şöyle diyor bak resmi sitesinde:

Kısa bir menzile sahip olsa da çok güçlüdür. Belirli becerilerden sonra, hızlı bir şekilde devreye girecek, bu yüzden onu kombo beceri olarak kullanmanız iyi olacaktır.

Bu sizi heyecanlandırdıysa, aranızdan da “yav peki sert vuruyoruz ama, hikayemiz nedir?” diye soranlarınız da muhakkak olmuştur. Black Desert Online’a karizmasıyla gelen Archer; kutsal ağaç Kamasylve’nin gölgesinde, varoluşun ötesindeki Sylvia soyundan gelen, Adùir’ur koruyucusu olarak çıkıyor karşımıza. Yine resmi sitede epey ilginç bir kısa hikaye var. Ona da şuradan göz atabilirsiniz.

Genel olarak Black Desert Online cephesinde durum böyle yani geekler. Archer sınıfının gelişi şerefine oyunda pek çok farklı etkinlik var. Meydan okumalar var. Örneğin 16 Ocak tarihine kadar Archer oluşturup, Archer’a level kazandırdığınız zaman Meydan Okuma ile Altın Külçe, Kara Taş, Muaz’ın Çığlığı, Hafıza Parçası ve Kara Kristal Parçası gibi hediyeler kazanabiliyorsunuz. Yani, bu da; yılbaşına evde BDO oynarken girmek için ekstra bir sebebe ihtiyacımız yoktu zaten ama, iyice tüyü biberi olmuş!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.