Shonen Jump bir süredir otakuları Bleach hakkında büyük bir beklentiye sokmuştu. Shonen Jump’ın iddiasına göre bütün hayranları mutlu edecek bir haber manganın bitişinden sonra duyurulacaktı. Manga bitti. Manganın finali hayranlar için büyük bir hayal kırıklığıydı. Posterler yırtıldı, sinirler kızıştı, Shonen Jump Naruto’nun finalinden sonra tekrar taşlandı. Ortalık durulunca, olsun, dedi hayranlar. En azından bizi memnun edecek bir haber bekliyoruz, dediler. Bir otaku da mutlu olmayı hak ediyordu sonuçta. Sonra Shonen Jump biz Bleach hayranlarını çok mutlu etmesi gereken(!) haberi yayınladı: Bleach’e live-action film çekilecek! 

Ya siz insanlarla dalga mı geçiyorsunuz? Hepimiz biliyoruz ki bu dünyada önüne geçemediğimiz bazı felaketler var. Mesela depremler, küresel ısınma, savaşlar… Bir de live-action anime uyarlamaları! Biz ne kadar gömersek gömelim, saç baş yolarsak yolalım birileri bizim bu haliyle yeterince sevdiğimiz animeleri gerçek setler ve oyuncularla çekmeyi deniyor. Benim şimdiye kadar rastlamadığım istisnalar hariç bu işi yapamıyorsunuz abi. Yapamıyorsunuz. Ne diye zorluyorsunuz? Hele hele Bleach gibi bir animeyi ne diye lekeliyorsunuz?

bbbleach

Bana kalsa hiçbir animenin bu şekilde uyarlanmaması herkes için en iyisi olacak zaten, bu cepte. Ama diyelim bu olmak zorunda. Yoksa şirket sahiplerinin çoluğuna çocuğuna zarar gelecek. Durum bu olsa bile -ünlü animeler içinde- en son uyarlanabilecek iki animeden biri Bleach. Merak ediyorsanız diğer One Piece. Bleach’in mangakası Tite Kubo abartıyı seven bir mangaka. Vücut bedenleri, saç tarzları, hareket biçimleri gibi şeyleri en ekstrem biçimlerde kullanan bir çizer de aynı zamanda. Örneğin Zaraki Kenpachi gibi bir karakterin hakkıyla uyarlanması bence imkansızlığın sınırlarında. Veyahut Ichigo, Hitsugaya gibi karakterlerin saçları bile live-action’a zıt düşmek için yeterli sebepler. Kurotsuchi Mayuri’den bahsetmiyorum bile.

Tabii bunlar hemen hemen her anime uyarlamasına verdiğimiz tepkiler. Paşa paşa bunu da sindireceğiz bir gün. Hiç olmadı alay konusu yapacağız. Ama insan düşmanını iyi tanımalı değil mi? Bu yüzden gelecek filmin detaylarından da konuşalım. Öncelikli olarak film orijini en baştan, Ichigo’nun ruhları görebilen sıradan bir çocuk olmasından alacak film. Filmin hikayeyi hangi noktaya kadar devam ettireceğini bilmiyoruz. Planlarda bunun bir seri olması varsa muhtemelen Soul Society’ye yolculuk ve gerçek tehlikenin fark edilişi ilk filmin konusu olacaktır. Filmin yapımcı şirketi ise henüz açıklanmadı. İddialara göre bu şirket Warner Bros.
1471533481-bleach-live-action-kurosaki-ichigo

Filmin yönetmenliğini Gantz’ın da uyarlamasında yönetmenlik yapan Shinsuke Sato yapacak. Gantz’ın ne animesini ne de filmini izlemiş değilim. Ancak fragmanına göz atmak içimi ferahlatan bir manzara görmemi sağlayamadı. Manganın ve animenin başkarakteri olan Kurosaki Ichigo’u ise Sota Fukushi oynayacak. Tite Kubo tüm bu haberler hakkında, Ichigo’nun saçını ne yapacaklarını merak ediyorum, şeklinde bir açıklamada bulunmakla yetinmiş. Bir de destek gerekirse yanlarında olacağını belirtmiş. Filmin vizyon tarihi hakkında 2018’yılında olacağı dışında bir bilgi verilmemiş. Bekleyip göreceğiz. Umuyoruz sinirlerimizi çok hoplatmazlar.

Yazar

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.