Cosplay denilen zanaat son yılların en hızlı yükselen şeyi. Buna hiç şüphe yok. Üstelik her geçen gün daha da profesyonel bir şekilde zikrediliyor bu iş. Eskisi gibi Comic-Con’a giden birkaç hevesli amatöre ait değil, baya bunun etrafında dönen milyon dolarlık bir sektör var artık. Üstelik, yapması da giymesi kadar önemli olmayı bırakmadı hiçbir zaman. Yani görüntüler profesyonelleşirken, çabalar da bununla doğru orantılı bir şekilde profesyonelleşti.

O yüzden, bir firmanın elbette ki cosplay ürünü diye komple kostüm çıkartması, cosplay’ye faydalı bir şey değil; olsa olsa Cadılar Bayramı için hediyelik eşya kıvamında karşılanır. Ama aksesuar? İşte o başka bir mesele. Zira kostümü tümden yapsanız bile, aksesuarlarını -materyalden dolayı- yapmanız bir hayli zor olabilir. Biz Gaming İstanbul’da kılıcını kendi döven bir gençle karşılaşmıştık yani, o derece!

İşte Marvel, yarın öbür gün Captain America ya da Iron Man cosplay’i yaparken, vaktinizin çoğunu nalburda ya da mekanik atölyesinde geçirmeyin diye, Hasbro ile ortaklaşa bir cosplay serisi çıkarmış. Videomuzu şuraya iliştiriyoruz, neye benzediğine iyice bir bakın. Üstelik fiyat da pek fena değil, kaskın 100$ civarında olacağı söyleniyor. O işçilik için, baya iyi!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.