Çok kötü animelerle dolu bir yaz mevsimini geride bıraktık. Açıkçası ben bu yaz çıkan animelerden hiç ama hiç memnun değildim. Prison School dışında da yaz dönemi animelerinden birini bile beğenmedim diyebilirim.

Öte yandan, Sonbahar geliyor ve Sonbahar sezonu genel olarak Yaz mevsiminin getirdiği kuraklığı kıran, bol bereketli bir sezon olarak öne çıkar. Bu sene de öyle olacak gibi. Gelin isterseniz bu sonbahar için bizi heyecanlandıran animelere şöyle bir göz atalım!

 

1. Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans

01

Yeni bir dönem, yeni bir Gundam serisi.  Açıkçası benim artık Gundam serilerinden UC işi olmadığı sürece kesinlikle bir beklentim yok. Reconguista in G gibi bir rezilliği geride bıraktıktan sonra Bu Tarz Benim bile yapabilirler. Yine de Iron-Blooded Orphans için heyecanlanmaktan başka bir seçeneğimiz yok, sonuçta seinen gibi görünen bir başka Gundam serisi daha gelmeyeceğine göre, Iron Blooded Orphans’ı listeye almak boynumuzun borcu.

Yeni Gundam’ın konusu şöyle; Dünya ve Mars arasında Calamity Wars adı verilen bir savaşın 300 yıl sonrasında, Cordelia adında bir kadın, Chryse isimli bir Mars şehrinin bağımsızlığını istemek adına dünyaya doğru yola çıkar. Bu kadının güvenliğini sağlamak ise bağımsız bir güvenlik firması olan CGS’ye düşer, yol üzerinde Gjallarhorn isimli bir grup tarafından saldırıya uğrarlar ve olaylar gelişir.

Ana Gundam’ımız, Gundam Barbatos. Ben bu tasarımı da çok sevmedim tabii, ama dediğim gibi, başka Gundam olmadığından, izlemek zorundayız.

 

2. One Punch Man

02

One Punch Man hakikaten çok süper bir hikayeye sahip bence. Bir tane adamımız var. Bu adam aşırı güçlü, o kadar güçlü ki sürekli olarak güçlenmek için çalışmaktan saçları falan dökülmüş. Tüm düşmanlarını tek bir yumrukla yere serebiliyor. Bu yüzden de aşırı sıkılmış durumda. Açıkçası One Punch Man benim bu sezonda çok merak ettiğim işlerden biri. Animasyon kalitesi ve arkasındaki hikaye çok ilginç. Bir kere manga adaptasyonu değil, web comic adaptasyonu. Karakterleri de, dünyası da çok ilgi çekici.

 

3. A Corpse is Buried Under Sakurako’s Feet

03

İsmi çok uzun fakat sezonun derin darbelerinden biri olabilir. Genel olarak Sakurako adında 20’li yaşlarında bir kadın ve Shoutarou isimli bir lise öğrencisinin karşılaştıkları gizemleri çözme üzerine bir hikaye. Yine, oldukça güzel bir animasyon kalitesiyle karşı karşıyayız. Stüdyosu daha önce Aldnoah.Zero’yu yapan TROYCA. Ben Aldnoah Zero’nun animasyonlarını hiç sevmemiştim, fakat bunu seveceğim gibi duruyor, sonuçta iğrenç CGI yok.

 

4. Subete ga F ni Naru

04

Bir başka gizem temalı anime. Açıkçası benim buna ilgi duymamın tek sebebi A1 Studios tarafından yapılıyor olması. Son Persona serileri, Uchuu Kyodai ve Sword Art Online derken, ben kendilerinin büyük bir fanı olmuş durumdayım. Fakat Subete ga F ni Naru, oldukça ilginç bir hikayeye de sahip. Bir laboratuvar çalışanı olan Souhei Saikawa, şirketinin düzenlediği bir tatile katılır, bu tatilde öğretmenlerinden birinin kızıyla birlikte bir ceset bulur. Bu ikili olayın bir seri katil işi olduğunu fark eder ve olaylar gelişir.

 

5. Fafner Exodus 2

05

Gundam SEED…Pardon Fafner’in ikinci sezonu. Nispeten daha adam akıllı yapılmış CGI mecha aksiyonu, bol bağıran karakterler ve “Keşke birbirimizi anlayabilsek” draması izlemek istiyorsanız ha bir de Fafner serisini takip ediyorsanız yine tat verecektir.

1 2
Yazar

If I ever woke up with a dead hooker in my hotel room, Matt would be the first person I'd call.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.