Nasıl, başlık güzel değil mi? Üzerine çok düşündüm. Şimdi eldeki haber, Galler’in gülü, pek çoğumuzun gençlik heyecanı, kimimiz için Michael Douglas’ın karısı, kimimiz için o Sean Connery’li filmde lazerlerin arasından yılan gibi kıvrılan harika kadın Catherine Zeta-Jones‘un çekeceği yeni bir dizi. Zeta-Jones daha önce hiç bir Amerikan dizisinde oynamadığı için; “benim” diyen aktörün önce TV’ye çıkmasının beklendiği şu günlerde bu büyük bir haber.

No Reservations

Yalnız haberin daha ilginç olan noktası işte dizinin yayınlanacağı mecra, o da Facebook. Evet. Dün halvet işine de el atacağını duyurduğumuz, şu sıralar Cambridge Analytica mevzusu sağ olsun başı dertten kurtulmayan Facebook muhteşem isimlendirilmiş Facebook Watch isimli platformuyla Netflix’in şu sıralar tek attığı; Hulu ve Amazon gibilerin arkadan pazar payı kapmaya çalıştığı pazara Disney gibi, Apple gibi dışarıdan sert bir koşuyla girmeye çalışacak.

Buradan Facebook’un bu projeyi geliştirme sürecinin başında olduğu anlamı çıkmasın, zira Facebook Watch şu an Amerika’da çalışıyorBir noktada dünyanın diğer köşelerine de gidecek, fakat görünen o ki Facebook öncesinde içeriğini sağlamlaştırmak istiyor. Bunun için daha önceden Kim Kardashian‘la program açıkladılar; yok efendime söyleyeyim, bir sürü spor programı hakkı aldılar, şimdi de Zeta-Jones’lu dizimiz var.

FB Watch

Dizi kağıt üstünde şık duruyor. 10 bölümlük planlanan seri hikayemizin ismi Queen America olacak. Bölümlerin hepsi bir saat, bu birer saat boyunca da kapı gibi kara mizah yapılacak. En azından diziyi sağda solda böyle anlatıyorlar, tabii “kara mizah” tanımları nedir bilmiyoruz. Konu kendi içinde çok kara durmuyor: Zeta-Jones bir güzellik yarışması koçu olarak karşımıza çıkacak. Bir sonraki Miss America’yı bulmak ve yetiştirmek için yapmayacağı şey olmayan Vicki Ellis karakterini eminiz Catherine Zeta-Jones kendine has o ateşle çiçek gibi oynayacaktır. Ha sırf bunu izlemek için Facebook Watch’a sarar mıyız… bilemedim, sanmıyorum. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.