The Magic Castle

Edison’dan biraz ilerde büyücülerin mekanı Magic Castle bulunuyor. Los Angeles’ın en ayrıcalıklı mekanlarından biri de burası. İçeri sadece davet edilenler ya da üyeler girebiliyor. Viktoryen stilde akşam yemeğinizi yedikten sonra bina içinde gizli saklı, ücra köşelerde bulunan pek çok lounge ve barı arayabilirsiniz. Hatta ölü papağanı yanında, piyanosunu çalan hayaletin olduğu lounge oldukça popülermiş.

magiccastle
The Magic Castle

The Lovecraft

Korkunun ustasına saygı. Portland’da bulunan bu bar Lovecraft’a ve Cthulhu’ya adanmış bir yer. Korku filmleri gecelerinden tarot okumaları ve pek çok performansa kadar yığınla etkinlik bulunuyor.

Lovecraft
Lovecraft

AFK Tavern

Buraya oyun sevdalılarının cenneti denebilir. Xbox, Playstation ve bilgisayarlarla dolu bir mekan. Ayrıca içerde Magic, D&D oyuncuları da içkilerini yudumlarken oynamaya devam edebiliyor. Dungeon Master iseniz tüm gece happy hour indiriminden de faydalanabiliyorsunuz. Kıyamet partileri, Stargate ve benzeri pek çok tema gecesi de oluyor. Tabii ki her geek barı gibi çok yakından bildiğimiz isimlere sahip kokteylleri de var. Misal Mana Potion ya da Sonic Screwdriver.

AFK Tovern
AFK Tovern

Unutmadan isterseniz Game Of Thrones birası söyleyebilirsiniz, ona özel bardağı bile bulunuyor.

afktavern2

H. R. Giger Museum Bar

Resimleri bile yeter. Alien temalı, omurilikten geçilmeyen bir yer. Hatta mekanın döşemesinde Alien hiyeroglifleri bile var. H.R. Giger kendisi tasarlamış. Bir mimar olarak tebrik ettim.

Sandalyelerinden tutun mekanda bulunan heykellere kadar her şey oldukça ürkütücü.

giger1
H. R. Giger Museum Bar
giger3
H. R. Giger Museum Bar

 

 

1 2
Yazar

Wu Wei: the Action of Non-Action / Eşikte Bir Kişi. Mimar, Animanga manyağı, Mütemadi öğrenci @mrvcy

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.