7. Coca-Cola – Kırmızı-Beyaz

İşte şimdi biraz tarihte yolculuk yapma zamanıdır sevgili Geekyapar’lar. Bu reklamı ve 2002 Dünya Kupasını hatırlayanınız var mı bilmiyorum, zira genç okurlarımızın küçük yaşına denk gelmiş olabilir. Ama 2002 Dünya Kupasını görmüş olanlar, şu reklamı net bir şekilde hatırlayacaklardır ve daha da kötüsü, Dünya Kupasına katılamamanın üzüntüsünü tekrar hissedeceklerdir içlerinde. Bu arada Emre Aşık’ın oyunculuğu on numara!

 

8. Nike – Take It To The Next Level

Hiç objektif olamayacağım sevgili Geekyaparlar, gelmiş geçmiş en sevdiğim reklam budur. Guy Ritchie’nin çektiği ve bir futbolcunun yükselişini amatör kümeden Şampiyonlar Ligi’ne kadar gösteren Take It To The Next Level muhteşem sinematografisi, harika müzik seçimi ve orijinal fikriyle listedeki diğer tüm reklamlardan bana sorarsanız bir baş üstte.

 

9. Samsung – #GALAXY11

http://www.youtube.com/watch?v=VVArIcIeiic

Samsung’un benim diyen bilim kurgu filmlere taş çıkartan #GALAXY11 reklamı, firmanın yeni amiral gemisi Galaxy S5’i tanıtmak için çekildi. Listedeki diğer tüm reklamların aksine, #GALAXY11’in yapım bütçesi insanın aklını alacak derecede yüksek; fakat belki de en önemli kısmı, topladığı yıldız sayısı. Donovan’dan Messi’ye, Oscar’dan Ronaldo’ya, Götze’den Lee Chung-Young’a dünyanın her yıldızını toplayıp, hakikaten bir “galaksi” 11’i yaratmışlar be.

 

10. Nike – Winner Stays

http://www.youtube.com/watch?v=3XviR7esUvo

Nike’ın bu listedeki ağır dominasyonunun örneği Winner Stays, bu Dünya Kupası’nın hemen öncesinde yayınlandı. Zaten Hulk’ın reklamdaki varlığı sağ olsun, haberini yapmış, üzerine konuşmuştuk. Baya kaliteli bir iş hakikaten!

 

11. Beats by Dre – The Game Before the Game

Beats by Dre şimdi artık Apple’ın, bundan sonra futbolla öyle içli dışlı olurlar mı bilmiyoruz ama bu Dünya Kupası için yayınladıkları reklamda güçlü taraflarına oynamışlar, yani müzik. Hakikaten bangır bangır basıyla Jungle girince, maç havasına Neymar gibi siz de giriyorsunuz. İyi iş, güzel yapım.

 

12. Pepsi – Sumo vs. Beckham

Finale gelmeden önce isterseniz biraz nostalji yapalım. Vakti zamanında sinemalarda dahi gösterilen, Sumo vs. Beckham reklamı; ne idüğü belirsiz ama yine de izlemesi delicesine keyifli bir reklamdı. Ki, söz konusu reklamsa, hakikaten çok da manalı olmasına pek gerek yok. İlgi çeksin yeter, ki, Sumo güreşçilerinden oluşan bir takımla Beckham’ın başını çektiği futbol yıldızlarının maçından daha fazla ne ilgi çekebilir?

 

13. Nike – The Last Game

http://www.youtube.com/watch?v=Iy1rumvo9xc

Nike’ın The Last Game reklamını sona bırakmamızın iki sebebi var. Birincisi, reklamın kendisinin kronolojik olarak en son yayınlanan reklam olması. İkincisi ise, reklamın tartışılmaz kalitesi. Hani bu karakterleri al, süreyi uzat, konuyu şekillendir; tam bir Pixar filmi bulursun karşında. Cidden o kadar iyi ve cidden şaka yapmıyoruz, biri bunun filmini çekse keyifle izleriz.

 

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.