Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; tüketmekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Bundan sonra her ay düzenli şekilde önümüzdeki ay çıkacak olan; beş film, beş dizi ve beş oyunu listeleyeceğiz.

E, daha ne duruyoruz? Hemen Ağustos 2022’de görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Ağustos Ayında Çıkacak Filmler

1) Bullet Train

  • Çıkış tarihi: 5 Ağustos
  • Platform: Sinemalar

Hollywood’un artık belli başlı formüllerle seri üretim yaptığı film endüstrisinde, bu formülizasyondan en çok nasibini alan her zaman aksiyon filmleri oldu. Birbirinin tıpatıp aynısı yüzlerce film arasından çok az film sıyrılarak kendisine hafızalarımızda yer bulabiliyor. Hâl böyle olunca da kaliteli aksiyon filmi altın kadar değer kazanıyor gözümüzde. Brad Pitt, Joey King, Aaron Taylor-Johnson, Brian Tyree Henry, Hiroyuki Sanada, Michael Shannon ve Sandra Bullock  gibi birbirinden ünlü yıldızları kadrosunda bulunduran Bullet Train de son zamanlarda izlediğimiz en eğlenceli filmlerden biri olacak gibi gözüküyor. Merakla bekliyoruz.

2) Prey

  • Çıkış tarihi: 5 Ağustos
  • Platform: Hulu

İnsanlar, Alien sevenler ve Predator sevenler olarak ikiye ayrılır. Şahsen ben ikinci kısımda yer alıyorum. Her ne kadar Alien serisi çok daha iyi filmlere sahip olsa da bir türlü Predator sevdamdan vazgeçemiyor ve güzel bir film izlemek için sürekli dua ediyorum. Hulu’nun bu ay içerisinde çıkaracağı Predator filminin güzel olmasına çok ihtiyacım var. Yoksa Alien vs Predator‘u arka arkaya yüz kere izleyerek hayatıma son vermeye çalışacağım.

3) Laal Singh Chadha

  • Çıkış tarihi: 12 Ağustos
  • Platform: Sinemalar

Bollywood filmlerini sever misiniz bilmiyorum fakat benim oldukça eğlenerek izlediğim yapımlar olduğunu söyleyebilirim. Hollywood filmlerinden fazlasıyla esinlenen filmler, iyi çıksa da kötü çıksa da beni çok eğlendiriyor. Bu ay içerisinde Aamir Khan’ın başrolünde yer aldığı Laal Singh Chadha da çok iyi bildiğimiz Forrest Gump’ın hikâyesinin bir de Hindistan versiyonunu anlatmaya geliyor. Gelsin izlerim valla!

4) Day Shift

  • Çıkış tarihi: 12 Ağustos
  • Platform: Netflix

Bence vampir filmlerini aramızda sevmeyen yoktur. Tamam, yıllar içerisinde çok fazla kullanılan bir tür olduğu için bıkmış olabiliriz fakat nefret etme derecesine gelmedik henüz bence. Jamie Foxx’un başrollerini Dave Franco ve Snoop Dogg ile paylaştığı Day Shift de oldukça izlenebilir bir vampir filmi gibi gözüküyor. Bu arada Jamie Foxx ile Netflix’in arasından su sızmadığı da gözümüzden kaçmıyor.

5) Nope

  • Çıkış tarihi: 19 Ağustos
  • Platform: Sinemalar

Jordan Peele deyince her ne kadar benim aklıma Michael Key ile yaptıkları Key & Peele skeçleri gelse de bu isim artık kaliteli korku filmleriyle birlikte anılıyor. Get Out, Us gibi oldukça kaliteli işlerle öne çıkan Jordan Peele; Daniel Kaluuya, Keke Palmer ve Steven Yeun gibi ünlü oyuncularla birlikte bize yine gerilim dolu anlar yaşatmaya geliyor. Bu adamın kariyeri gerçekten beni çok mutlu ediyor aynı zamanda da fazlasıyla şaşırtıyor.

1 2 3
Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.