Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk; eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor ve keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar!

Buyurun, 2023’ün Ağustos ayında beklediğimiz 5 film, 5 dizi ve 5 oyunu içeren listemize başlayalım:

Ağustos Ayında Beklediğimiz 5 Film

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem
  • Çıkış Tarihi: 4 Ağustos
  • Platform: Sinemalar

Seth Rogan ve Evan Goldberg‘in başını çektiği CGI destekli Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem, TMNT’nin büyük ekrana çıkan ikinci tam animasyon versiyonu olacak. Fragmandan gördüğümüz kadarıyla 2018’deki Spider-Man: Into the Spider-Verse filmini anımsatan, belirgin şekilde renkli ve çizgi romana yakınsayan bir animasyon stili kullanılmış. Animasyonda Donatello’yu Micah Abbey, Raphael’i Brady Noon, Leonardo’yu Nicolas Cantu ve Michelangelo‘yu Shaman Brown Jr. seslendirecek. Genç başrollerin yanında ise Splinter Usta’nın sesi Jackie Chan‘e, April ise en son The Bear ile gönlümüze giren Ayo Edebiri‘ye emanet. Her ne kadar Ninja Kaplumbağalar’ın uyarlama serüvenini takip etmek benim için biraz zor olsa da bu ayı Mutant Mayhem ile açtığımız için mutluyum.

Paint

Paint
  • Çıkış Tarihi: 4 Ağustos
  • Platform: AMC+

Başrolünde Owen Wilson’un bulunduğu bu bir nevi Bob Ross parodisi, ayın herhangi bir şey düşünmeden eğlenmeye odaklanabileceğiniz filmi olabilir. Hikâyemiz dingin sesi ve herkesin anlayabileceği yeteneği ile yerel bir kanalda yıllardır resim programları yapan Carl Nargle’a odaklanıyor.

Gran Turismo

Gran Turismo
  • Çıkış Tarihi: 11 Ağustos
  • Platform: Sinemalar

Oyun ve oyuncaklardan uyarlama filmlerle geçen yılımıza, bir yeni oyun uyarlaması da Gran Turismo ile ekleniyor. PlayStation’un aynı isimli oyunundan uyarlanan Gran Turismo’yu, Barbie filminin yazarlarından Noah Baumbach yönetiyor, başrollerinde ise Archie Madekwe, David Harbour ve Orlando Bloom var. Film, gerçek bir profesyonel yarış sürücüsü olmak için oyun becerileri kendisine Nissan sponsorluğunda düzenlenen bir dizi e-spor turnuvası kazandıran Jann Mardenborough’un kurgusal biyografisi niteliğinde olacak.

The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter
  • Çıkış Tarihi: 11 Ağustos
  • Platform: Sinemalar

Yönetmenliğini André Øvredal’ın üstlendiği The Last Voyage of the Demeter, Bram Stoker’ın Dracula romanının Kaptanın Seyir Defteri isimli ikinci bölümünden uyarlanıyor ve Dracula’yla aynı gemide sıkışıp kalan insanların korku dolu yolculuğunu anlatıyor. Söz konusu bölümün ne anlattığını ve filmin detaylarını öğrenmek isterseniz sizi şu yazımıza davet etmeyi ihmal etmeyelim. Her zaman karanlık bir çekiciliği olan Dracula’yı canlandıran isim Javier Batet, korku filmlerinden yüzüne âşina olduğumuz bir isim ve geminin kaptanı da Game of Thrones serisinde aklın ve sağduyunun kalesi olarak bildiğimiz Ser Davos’a hayat veren Liam Cunningham. Universal Pictures 1930’larda kurduğu; içinde Dracula, Frankenstein, Invisible Man ve Mummy gibi filmlerin olduğu canavarlar evrenini yeniden canlandıracak gibi gözüküyor. Dolayısıyla bu ay The Last Voyage of the Demeter’i kaçırmayacağız.

Blue Beetle

Blue Beetle
  • Çıkış Tarihi: 18 Ağustos
  • Platform: Sinemalar

Başrolünde Cobra Kai ile de tanıdığımız Xolo Meriduena’nın yer aldığı Blue Beetle, Jaime Reyes adlı bir gencin kendi tutkularını takip ederken dünyadaki yerini, amacını sorguladığı bir anda Scarab diye bilinen bir uzaylı teknolojisiyle karşılaşmasını konu alıyor. Tabii ki bu karşılaşma ile birlikte kaderi de değişiyor ve bambaşka bir görevi üstleniyor; Blue Beetle olarak anılan bir süper kahramana dönüşüyor. Aksiyon, CGI efektler ve bolca şakalı yeni bir film bizleri bekliyor; DC için şu sıralar daha fazlası da beklenti alanımızda değil zaten.

Ağustos Ayında Beklediğimiz 5 Dizi

Ağustos Ayında Beklediğimiz 5 Oyun

1 2 3
Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.