Eylül Ayında Çıkacak Diziler

1) Lord of the Rings: Rings of Power

  • Çıkış tarihi: 2 Eylül
  • Platform: Amazon Prime

Hani şu anda bu yazıyı okuyan her bir insanın bambaşka hayatları, bambaşka hayalleri ve Eylül ayına dair bambaşka planları vardır. Fakat eminim hepimizin farklı planları arasında bir ortak planı var ki tüm planlara hükmediyor. O da tabii ki yıllardır beklediğimiz Lord of the Rings dizisini nihayet izlemek! Listeye almam, “Arkadaşlar Yüzüklerin Efendisi dizisi geliyor” demem bile çok abes biliyorum ama yine de Eylül ayında gelecek diziler listemizin başına Rings of Power’ı yazmazsak da ayıp olur!

2) Rick and Morty Altıncı Sezon

  • Çıkış tarihi: 4 Eylül
  • Platform: Adult Swim / Netflix

Son yıllarda geek kültürüne Rick and Morty kadar etki eden başka bir yapım var mıdır bilmiyorum. Öte yandan son zamanlarda bizi Rick and Morty dizisi kadar üzen başka bir yapım var mıdır, onu da bilmiyorum. Her gelen yeni sezonuyla birlikte bizi ümitlendiren fakat sezon sonunda yine hayal kırıklığına uğratan Rick and Morty, beşinci sezonunda en büyük hikâyesi olan Evil Morty macerasını bana göre olabilecek en kötü şekilde noktaladı. Dizinin yeni sezonuna heyecanlı değiliz fakat eğer izlemeyeceğiz dersek yalan söylemiş oluruz.

3) Cobra Kai Beşinci Sezon

  • Çıkış tarihi: 9 Eylül
  • Platform: Netflix

YouTube Red diye bir şeyi hatırlıyor musunuz? Kendinize çok yüklenmeyin, kimse hatırlamıyor. YouTube’un kısa bir süre için denediği ve şimdilerde YouTube Premium’a dönüştürdüğü bu abonelik sistemi sessiz sedasız geçti hayatımızdan. Öte yandan bize mükemmel bir miras bıraktı: Cobra Kai! Bir YouTube Red projesi olarak başlayan Cobra Kai, ikinci sezonunun ardından Netflix’e geçti ve bizi tatmin etmeye devam etti. Çocukluğumuzun hikâyesi Karate Kid’i, bize adeta çocukluğumuzla birlikte geri getiren bu proje ne kadar devam eder bilmiyoruz ama biz her bir sezonundan ayrı ayrı razıyız!

4) Andor

  • Çıkış tarihi: 21 Eylül
  • Platform: Disney Plus

Koca bir ayı kapsayan bir yazı dizisi yazmak talihsizlikleri de beraberinde getiriyor. Başımıza gelebilecek talihsizliklerin en büyüğü de tabii ki yazı yazıldıktan sonra ay içerisinde, gelecek dediğimiz yapımların iptal edilme ya da ertelenme olasılığı... Geçtiğimiz ayın son günü çıkacağı duyurulan Andor dizisi, sanıyorum ki House of the Dragon ve Rings of Power dizileriyle rekabet etmekten kaçınmak için biz ağustos ayının Geek Bekler’ini yayınladıktan bir gün sonra ertelendi. Bizi bitirmeye mi çalışıyorsun sevgili Disney? Üzerimizde oyunlar mı oynuyorsun? O dizi bu ay yayınlansa iyi olur!

5) Entergalactic

  • Çıkış tarihi: 30 Eylül
  • Platform: Netflix

Animasyon yapımlarına olan ilgimin fazlasıyla farkındasınız biliyorum. Her Geek Bekler yazımıza bir adet animasyon dizisi ya da filmi koymazsam içim rahat etmiyor. Bu ayın en çok beklediğim animasyon yapımı ise Kid Cudi ve Kenya Barris‘in başrollerinde olduğu Entergalactic dizisi. İki sanatçının hayatına odaklanacak diziyi fazlasıyla merak ediyorum. Umarım müziğe ve animasyona doyacağımız bir dizi olur!

Eylül Ayında Çıkacak 5 Film

Eylül Ayında Çıkacak 5 Oyun

1 2 3
Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.