Eylül Ayında Çıkacak Oyunlar

1) JoJo’s Bizarre Adventure: All Star Battle R

  • Çıkış tarihi: 2 Eylül
  • Platform: PC, PS5, XSX, PS4, XBO, Switch

Yoksa bu bir Jojo referansı mı? Evet, kesinlikle öyle! Tarihin gördüğü en ikonik animelerden biri olma özelliği gösteren JoJo’s Bizarre Adventure, bu kez de bir dövüş oyunuyla karşımıza çıkıyor. Her ne kadar dövüş oyunlarıyla aram çok fazla olmasa da karakterlerin birbirleriyle olan etkileşimlerini izlemek çok eğlenceli olacak. Sırf bu yüzden bile oyunu satın alabilirim!

2) The Last of Us Part I

  • Çıkış tarihi: 2 Eylül
  • Platform: PC, PS5

Son zamanlarda PlayStation’ın nihayet inadını kırıp, konsola özel oyun çıkarmak vazgeçme kararını ne kadar beğeniyorum anlatamam. Nihayet PC oyuncuları olarak geç de olsa God of War, Horizon Zero Dawn, Spider-Man gibi oyunları oynama fırsatı bulduk. Tamam biraz geç deneyimliyoruz belki ama yine de bu harika oyunları biz de oynayabiliyoruz. Bu ay içerisinde remastered olarak gelen The Last of Us Part I için de fazlasıyla heyecanlıyız. Gelsin de bir an önce kırk kere izlediğim oyunu bir de ben oynayayım.

3) Metal: Hellsinger

  • Çıkış tarihi: 15 Eylül
  • Platform: PC, PS5, XSX

Her ne kadar bana güzel bir hikâye anlatan oyunları daha çok sevsem de insan bazen kulaklıkları kulağına takıp, son ses müzik açıp, su gibi akan oynanışa sahip bir oyuna dalmak ve kafasındaki tüm dertleri unutmak istiyor. Bu ay çıkacak Metal: Hellsinger da tam olarak bize bunu vadediyor. Muhteşem metal müzikler eşliğinde, karşımıza çıkan iblisleri öldürerek ilerlediğimiz oyun tam bir antidepresana benziyor. Pamuk gibi olacağız oynarken!

4) Return to Monkey Island

  • Çıkış tarihi: 19 Eylül
  • Platform: PC, Switch

“Point and Click” oyun tarzı artık günümüzde neredeyse unutulmuş bir tür. Fakat türün en önemli temsilcilerinden biri olan Monkey Island’ı unutmamız mümkün değil. Çocukken bir elimizde İngilizce-Türkçe Sözlük bir elimizde mouse ile birlikte oynadığımız Monkey Island’ın yeniden bizlerle buluşmasından dolayı ne kadar heyecanlandığımızı anlatmak mümkün bile değil. Bir an önce oynamak için sabırsızlanıyoruz.

5) Moonbreaker

  • Çıkış tarihi: 29 Eylül
  • Platform: PC

Sıra tabanlı bir bilimkurgu strateji oyunu olan Moonbreaker’ın beni heyecanlandıran en önemli özelliği az önce saydıklarım değil: Brandon Sanderson’ın tasarladığı evrende geçen bir oyun olması. Sıra tabanlı oyunlara oldum olası meraklıyımdır fakat işin içine Brandon Sanderson girince çok daha fazla merak ettim. Bakalım neler hazırlamış bize ünlü yazarımız.

Eylül Ayında Çıkacak 5 Film

Eylül Ayında Çıkacak 5 Dizi

1 2 3
Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.