Eylül Ayında Çıkacak 5 Dizi

1) Dug Days

  • Çıkış tarihi: 1 Eylül
  • Platform: Disney+

Pixar deyince insanların aklına gelen en büyük işlerden biri olan ve şahsım adına benim çok sevdiğim Up filmindeki tatlı köpeğimiz Dug, kendi dizisine kavuşuyor. Ayrıca gelirken sadece kendi gelmiyor, Carl ile Russel’ı da yanında getiriyor. Sincap görünce deliye dönen konuşan köpeğimizin maceralarını anlatan diziyi biz, büyük bir mutlulukla izliyor olacağız. Şunun tatlılığına bakın yahu, nasıl beklemezsiniz!

2) Scenes From a Marriage

  • Çıkış tarihi: 12 Eylül
  • Platform: HBO

Çok meşhur yönetmen Ingmar Bergman‘ın, en az kendi kadar meşhur filminden uyarlanan Scenes From a Marriage, son zamanlarda nedenini anlayamadığımız şekilde popülerleşen “evlilik sorunları” yapımlarının son örneklerinden. Kadrosunda Oscar Isaac ve Jessica Chastain gibi büyük yıldızların olduğu Scenes From a Marriage; aşkı, sevgiyi, nefreti, entrikayı kısacası insanı; insana, insanla anlatıyor. Çok mu klişe oldu? Bunu artık dizi çıkınca anlayacağız.

3) Y: Last Man

  • Çıkış tarihi: 13 Eylül
  • Platform: FX ve Hulu

Son zamanlarda çıkan çizgi romanlarda, bir şaheser diyebileceğimiz çok az iş var. Usta çizgi roman yazarları arasına adını yazdırabilen, kendini kanıtlamış yazar ise çok da az. Fakat ömrüne hem Y: The Last Man hem de Saga gibi iki kült eser sığdıran Brian K. Vaughan, kesinlikle efsanelerin arasında anılmayı hak ediyor. Dünyadaki Y kromozomuna sahip olan tüm memelilerin aniden öldüğü bir dünyada, kalan son erkeğin maceralarının anlatıldığı Y: The Last Man çizgi romanı da şimdiden mutlaka okunması gereken çizgi roman listelerinde yer alıyor. Eh, dizi de orijinal kaynağı hakkıyla uyarlamayı başarırsa daha ne isteriz?

4) Star Wars: The Visions

  • Çıkış tarihi: 22 Eylül
  • Platform: Disney+

Bir gün, duyurulan her Star Wars yapımına karşı temkinli yaklaşacağız deseler, güler geçerdik herhalde. Ama heyhat, işte buradayız ve son üçleme ile beraber her çıkan Star Wars fragmanını korkuyla açıyoruz. Yine de son zamanlarda ümitlerimizi yeşerten Mandalorian ve Bad Batch gibi diziler sayesinde artık yeniden ümitlenmeye başladık. Toplamda yedi farklı animasyon stüdyosunun elinden çıkacak Star Wars: The Visions, oldukça farklı bir yapıma benziyor ve biz de iyi çıkar ümidiyle kendisini listemize yazıyoruz.

5) Foundations

  • Çıkış tarihi: 24 Eylül
  • Platform: Apple TV+

Bilimkurgu edebiyatına aşık olan biri olarak Vakıf serisinin bendeki yerini anlatarak bitiremem. Birçok insana göre en iyi bilimkurgu serilerinden biri olarak gösterilen Vakıf, bir dizi olarak uyarlanmak için oldukça zor. Yine de Apple TV+’ın ellerinden çıkan Foundation dizisi hem tasarımlarıyla hem de görsel kalitesiyle insana çok kaliteli bir bilimkurgu dizisinin geldiğini hissettiriyor. Valla kaynak eserin yarısı kadar güzel olursa daha ne isteriz!

Eylül Ayında Çıkacak 5 Film
Eylül Ayında Çıkacak 5 Oyun

1 2 3
Yazar

Daha geçen seneye kadar dünyayı kurtarabileceğini sanan Çevre Mühendisi. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde ‘’Tavşan’’ diye bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.