Eylül Ayında Çıkacak 5 Oyun

1) Sonic Colors: Ultimate

  • Çıkış tarihi: 7 Eylül
  • Platform: PC, PS4, XBO, Switch

Sonic’in ilk olarak 1991 yılında, Rad Mobile isimli bir araba yarışında, dikiz aynası süsü olarak ortaya çıkmasının üzerinden çok şey geçti. Belki de birçoğunuzun bu yazı sayesinde öğrendiği Rad Mobile, tarihin tozlu sayfalarına karışırken Sonic; oyunlara, filmlere, çizgi filmlere konu oldu ve otuz yıldır en bilinen pop-kültür öğelerinden biri haline geldi. Eh, biz de böylesine önemli bir markanın yeni çıkan oyununu listemize eklemesek olmazdı, öyle değil mi?

2) Lost in Random

  • Çıkış tarihi: 10 Eylül
  • Platform: PC, PS5, XSX, PS4, XBO, Switch

Lost in Random çok farklı bir oyun. Hatta eğer şimdiye karşılaştığım en farklı oyunlardan birisi desem, yalan söylemiş olmam. Bir aksiyon macera oyununa, zar mekaniklerini eklemekle kalmayıp bir de son zamanlarda popüler olan deste oluşturma konsepti ile birleştiren Lost in Random, çok ama çok ilgimizi çekiyor. Bir yandan da içimizdeki D&D aşkını gıdıklıyor. Valla ne kadar oynanış videosu izlersek izleyelim, oyunu alıp oynamadan nasıl bir şey olduğunu anlayamayacağız gibi. O yüzden merakla bekliyoruz.

3) Deathloop

  • Çıkış tarihi: 14 Eylül
  • Platform: PC, PS5

Arkane Studios’un büyük bir hayranıyım. Bunu en başta aradan çıkartmak istedim. Stüdyonun ellerinden çıkan Dishonored’ın her iki oyununu da yalayıp yuttum, tekrar tekrar oynadım ve her ikisine de bayıldım. Fakat her iki oyunu da mükemmel hikâyeleri için oynarken bazen adam öldürmenin zevkine erişemedim. Bu yüzden sürekli, “Keşke Arkane Studios, hikâyeyi falan boş verip, sadece oynanışa odaklandığı bir oyun çıkarsa” diyordum. Bu dualarım kabul olmuş olacak ki Arkane, Dishonored’ın birçok mekaniğini, roguelike oyun tarzıyla birleştirip Deathloop’u çıkardı. Biz de çılgınlar gibi heyecanlandık. Artık sadece çıkmasını beklemek kaldı.

4)Aragami 2 

  • Çıkış tarihi: 17 Eylül
  • Platform: PC, PS5, XSX, PS4, XBO

Gizlilik oyunlarına bayılan biri olarak, bu türde yeteri kadar fazla oyun çıkmadığı için mutsuzum. Gizlilik adı altında çıkan oyunların ise sadece yarısının gerçek anlamda “gizli” olmayı ödüllendirdiği için ayrıca mutsuzum. Fakat bugün mutsuz olma günü değil, bugün heyecanlanma, sevinme, coşma günü. İlk oyunu ile gizlilik sevenlerin gönlüne taht kuran Aragami, ikinci oyunuyla da bu tahtı yeniden sahiplenmeye geliyor. Oyunun mekanikleri, görselleri ve insanı gizliliğe sürükleyen atmosferi… Anlayamazsınız…

5) Diablo 2 Resurrected

  • Çıkış tarihi: 23 Eylül
  • Platform: PC, PS5, XSX, PS4, XBO, Switch

Oyun dünyasında bazı büyük markalar vardır; oynayan oynamayan herkesin saygı duyduğu, adının geçtiği yerde düğmelerin iliklendiği, şapkaların çıkarıldığı büyük oyunlardır bunlar. Bu büyük oyunlardan biri de hiç şüphesiz aksiyon-rol yapma, hack and slash ögelerinin en büyük örneklerinden biri olan Diablo serisidir. Serinin içinde ise, ikinci oyununun bizdeki yeri apayrı bir yer tutuyor. Yayınlanışının üzerinden tamı tamına yirmi bir yıl sonra gelen remastered edisyonunun bizi neden heyecanlandırdığını anlatmaya kelimeler yetmez. Asıl soru, sizi ne kadar heyecanlandırıyor?

Eylül Ayında Çıkacak 5 Film
Eylül Ayında Çıkacak 5 Dizi

1 2 3
Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.