Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; tüketmekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar!

Buyurun, Haziran 2023’te görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Haziran Ayında Beklediğimiz 5 Film

Spider-Man: Accross the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse Tanıtım Filmi
  • Yayın Tarihi: 2 Haziran 2023
  • Platform: Sinemalar

Çoğumuzun favori Spider-Man filmi Spider-Man: Into the Spider-Verse’ün devamı ve tabii üçlemenin ikincisi Across the Spider-Verse bu ay sinemalarda olacak, ben de ayı bu filmle açtığımız için çok mutlu hissediyorum!  Miles Morales’in yine hem kişisel hem de evrensel boyutta bir sürü zorlukla mücadele edeceği filmde, Oscar Isaac‘in seslendirdiği Miguel O’Hara’nın başı çektiği bir sürü Spider-Man bulunuyor; eh, fragmanlar da tam anlamıyla bir görsel şölen vaat ediyor. 

Elemental

Elemental Resmi Tanıtım Filmi
  • Yayın Tarihi: 16 Haziran
  • Platform: Sinemalar

Yaşımız kaç olursa olsun ve anlattığı hikâye neyle ilgili olursa olsun hepimizi bir şekilde etkilemeyi başaran Pixar yapımlarına hayır dememiz biraz zor; bu vaade bir de fenomen su beyefendi ve ateş hanım kızımızın hikâyesini ekleyince Elemental kendisini haziran ayının heyecanla beklediğimiz beş filmi içerisinde buldu. Elemental asabi, sert ve hazırcevap Ember ile eğlenceli, enerjik, anı yaşayan Wade karakterlerinin arkadaşlığını anlatacak, bizler de favori Pixar filmlerimizin üstlerine doğru bir yere bu filmi yazacağız diye umuyoruz!

The Flash

The Flash Tanıtım Filmi
  • Yayın Tarihi: 16 Haziran 2023
  • Platform: Sinemalar

2016’dan beri çekilmeye çalışılan The Flash filmi iki yönetmen değiştirdi, senaryosu en az iki kere yeniden yazıldı, iptalin eşiğinden döndü, başrolü biraz daha aynı şekilde devam etse cancel‘lanacaktı derken… Bayağı çalkantılı bir yolculuğun sonunda izleyiciyle buluşacak. Micheal Keaton tarafından canlandırılan bir Batman, dünyayı yerle bir eden bir General Zod ve ona karşı duran bir Supergirl gibi pek çok karakteri filmde göreceğiz ve cılız da olsa bir umuttur ki James Gunn yönetimindeki yeni DC evreninin yeniden şekillendirilmesini sağlayarak muallakta kalan pek çok sorumuzu da yanıtlayacak. Yaşasın Flashpoint!

Asteroid City

Asteroid City Tanıtım Filmi
  • Yayın Tarihi: 23 Haziran 2023
  • Platform: Sinemalar

Asteroid City’yi yıldız kere yıldız geçidi kadrosuyla duymayan kalmadı; Jason Schwartzman, Scarlett Johansson, Tom Hanks, Jeffrey Wright, Tilda Swinton, Margot Robbie, Steve Carell, Edward Norton, Adrien Brody, Bryan Cranston, Maya Hawke, Willem Dafoe ve bu saydıklarımız daha isimlerin yarısı olabilir. Senaryosunu yönetmen Wes Anderson’ın Roman Coppola ile beraber yazdığı Asteroid City, 1955 civarlarında hayali bir Amerikan kasabasında geçecek ve ülkenin dört bir yanından gelen insanları bir araya getiren Junior Stargazer isimli yıllık bir bilimsel organizasyonunun, dünyayı değiştiren olaylarla olağanüstü bir şekilde kesintiye uğramasını işleyecek. Biz şimdiden yerimizi aldık, çıkar çıkmaz izleyeceğiz.

Indiana Jones Dial of the Destiny

  • Yayın Tarihi: 30 Haziran 2023
  • Platform: Sinemalar

Indiana Jones, anlat anlat bitirilemeyecek bir marka ki bu marka, birkaç yıl önce kendisinden ayrı düşünülemeyen Harrison Ford ile birlikte Disney’e geçtiğinde, hepimiz de ismin büyüklüğüyle aynı orantıda yolunacak bir kaz olduğunda hemfikirdik. Tarihler 2018’i gösterdiğinde çekileceği resmileşen ve 2019’da izleyeceğimizi düşündüğümüz; ancak pandemi ve daha birçok sahne arkası sebeple geciken beşinci Indiana Jones filmi Dial of the Destiny, sanırız ki bayrağı Phoebe Waller-Bridge‘e devretmek üzere bu ay sinema salonlarında bizi bekleyecek. Filmin ilk değerlendirmeleri pek iyi değil dolayısıyla salonlara koşacak mıyız şüpheli fakat illa ki bir bakacağız.

1 2 3
Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.