Haziran Ayında Çıkacak 5 Dizi

1) Lisey’s Story 

  • Çıkış tarihi: 4 Haziran
  • Platform: Apple TV+

Korku hikâyeleri deyince artık akla birkaç tane markalaşmış isim geliyor. Bu isimlerin de başında tabii ki Stephen King geliyor. Yazdığı her hikâye ile tüylerimizi diken diken eden yazarın, aynı isimli romanından uyarlanan Lisey’s Story ise yine oldukça kaliteli bir korku hikâyesine benziyor. Dizinin senaryosunu da bizzat Stephen King’in yazdığını göz önüne alırsak bizi oldukça kaliteli bir yapımın beklediğini söyleyebiliriz. Yani, benim tüylerim hafiften diken diken olmaya başladı bile.

2) Sweet Tooth 

  • Çıkış tarihi: 4 Haziran
  • Platfom: Netflix

Dc Comics’e bağlı Vertigo’nun aynı isimli çizgi romanından uyarlanan Sweet Tooth, pek çok açıdan ilgi çekiyor. Gönüllerimize Iron Man’in karşılığı olarak olmadıysa Sherlock Holmes olarak yerleşen Robert Downey Jr. ve Susan Downey‘in yapımcılığında ilerliyor olması, bunlardan biri. İkinci olarak söz konusu çizgi roman, bir peri masalı tadında, dolayısıyla dizi de fantastik unsurlarıyla bizi kendisine çekiyor. Son olarak ise bu peri masalı, kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor. Sweeth Tooth’ta tehlikelerle dolu bir dünyada, yarı insan yarı geyik bir çocuğun, kendisine eşlik eden huysuz korucusuyla birlikte çıktığı yolculuğu izleyeceğiz. Biz şimdiden adımızı izleyecekler listesine yazdırdık; sizlere de bir bakmayı şiddetle tavsiye ediyoruz.

3) Loki

  • Çıkış tarihi: 9 Haziran
  • Platform: Disney+

Sene başından beri, bir Marvel rüzgarıdır esiyor. Hem WandaVision hem de The Falcon and the Winter Soldier sayesinde, son birkaç aydaki cuma günlerimizi büyük bir keyifle geçirdik. Hâliyle bu iki dizi sayesinde artık Marvel’ın, Disney+’a yapacağı diğer dizileri de büyük bir heyecanla bekler olduk. Fakat bu iki dizinin bizde oluşturduğu güven bir yana, Tom Hiddleston’ın Loki rolünde yeniden karşımıza çıkacağı bir diziyi izlememiz için çok fazla bir bahaneye ihtiyacımız yok. Çıktığı gibi izleyeceğiz yani, başka bir şey dememize gerek var mı?

4) Katla

  • Çıkış tarihi: 17 Haziran
  • Platform: Netflix

Korku türünden yapımlara karşı tavrınız nasıldır, bilemiyoruz. Ancak başarılı bir fragman örneğiyle karşımıza çıkan Katla’yı görünce, bu diziye bir şans verebileceğinizi düşündük. İzlanda yapımı olan dizide, buzul altındaki Katla Yanardağı’nın patlamasıyla erimeye başlayan buzun içindeki gizemlerin ortaya çıkışını, kasaba halkıyla birlikte biz de izleyeceğiz. Bilim kurgu ve gerilimin birleşiminden ortaya çıkacak olan dizide, fragmanı itibariyle bizleri çekecek pek çok şey var.

4) Rick and Morty

  • Çıkış tarihi: 20 Haziran
  • Platform: Adult Swim

Her zaman söylüyoruz ama bir kez daha söylemekte hiçbir sakınca görmüyorum: Rick and Morty’nin, biz geekler için yeri apayrı. İlk çıktığı günden beri heyecanla takip ettiğimiz, aramızda tekrar tekrar şakalarını döndürdüğümüz dizi, son yıllardaki en büyük eğlencelerimizden biri oldu. Tamam, son bir iki sezon bizi birazcık hayal kırıklığına uğrattı ama yine de bizim Rick and Morty’e olan heyecanımız ilk günkü gibi sıcak! Çıksın, çılgınlar gibi izleyip, yine konuşacağız!

Mayıs Ayında Çıkacak Beş Film
Mayıs Ayında Çıkacak Beş Oyun

1 2 3
Yazar

Daha geçen seneye kadar dünyayı kurtarabileceğini sanan Çevre Mühendisi. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde ‘’Tavşan’’ diye bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.