Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; tüketmekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Bundan sonra her ay düzenli şekilde önümüzdeki ay çıkacak olan beş film, beş dizi ve beş oyunu listeleyeceğiz.

E, daha ne duruyoruz? Hemen Kasım 2023’te görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Kasım Ayında Beklediğimiz 5 Film

Priscilla

Priscilla
 • Çıkış Tarihi: 3 Kasım
 • Platform: Sinemalar

Priscilla Presley ve Sandra Harmon’un 1985 tarihli Elvis and Me adlı anı kitabına dayanan film, Priscilla Presley’in hayatını ve Elvis Presley ile olan ilişkisini anlatacak. Filmin yapımcısı da senaristi de yönetmeni de genelde karanlık temalara odaklanan ve mutsuz kadın hikâyeleriyle tanıdığımız Sofia Coppola. Dolayısıyla bizleri az-çok nelerin bekleyeceğini filmi izlemeden biliyoruz.

The Marvels

The Marvels
 • Çıkış Tarihi: 10 Kasım
 • Platform: Sinemalar

2019 yapımı Captain Marvel’ın doğal olarak devamı olan The Marvels, ek olarak 2021 ve 2022 Disney+ çıkışlı Wandavision ve elbette Miss Marvel dizilerinin hikâyelerini de devam ettirecek. Yayınlanan fragmanlardan gördüğümüz kadarıyla The Marvels, hikâyeyi doğrudan Miss Marvel’ın finalinin kaldığı yerden alıp; Carol Denvers, Monica Rambeau ve Kamala Khan karakterlerinin süper güçlerinin birbirleri ile olan bağlarını işleyerek ilerletecek. Dileriz film de en az fragmanları kadar eğlenceli olur ve hem Iman Vellani’nin hem de karakteri Miss Marvel’ın coşkusunu biz de paylaşırız.

The Killer

The Killer
 • Çıkış Tarihi: 10 Kasım
 • Platform: Netflix

Polisiye ve suç türünün en popüler örneklerine imza atan David Fincher, daha önce Mindhunter ve Love, Death & Robots’un yapımcılığını yaparak Netflix ile çalışmıştı, şimdi ise kendisinin yeni filmi The Killer burada yayınlanacak. Alexis Nolent tarafından yazılan ve Luc Jacamon tarafından çizilen aynı isimli Fransız çizgi roman serisine dayanan The Killer’ın gizemli katil başrolünü Michael Fassbender üstleniyor. Çıkar çıkmaz izleyeceğimizi söylemeye gerek yok sanırım!

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes

Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes
 • Çıkış Tarihi: 17 Kasım
 • Platform: Sinemalar

Suzanne Collins’in aynı adlı romanından uyarlanan Hunger Games serisi, beşinci filmiyle sinemalara geri dönüyor. Bir önceki filmle arasında sekiz yıl bulunan film, orijinal serinin yarım asır öncesinde geçecek dolayısıyla Katniss Everdeen ve onunla tanıdığımız pek çok karakter filmde yer almayacak. Ancak bu açıdan Hunger Games serisini hiç izlememiş olanların da bir şey kaçırmadan konuya dâhil olabileceği bir yapım olma potansiyeli var.

The Boy and the Heron

The Boy and the Heron
 • Çıkış Tarihi: 22 Kasım
 • Platform: Sinemalar

Anime diziler için çok isim buluruz fakat anime film denince akla gelen ilk yönetmen Hayao Miyazaki’nin yazıp yönettiği The Boy and Heron, her zamanki gibi yine bir çocuğun hüzünlü ve iç ısıtan hikâyesiyle baş başa bırakacak.

Kasım Ayında Beklediğimiz 5 Dizi

Invincible 2. Sezon

Invincible
 • Çıkış Tarihi: 3 Kasım
 • Platform: Amazon Prime

Eski ve sade animasyon tarzıyla hayatlarımıza girip, kendisini ilk bölümünden itibaren soluksuzca izleten Invincible ikinci sezonuyla -sonunda- dönüyor. DC ve Marvel tarafında son izlediğimiz yapımlardan sonra The Boys ile beraber piyasadaki en iyi süper kahraman işi diyebileceğimiz dizinin yeni sezonunu heyecanla bekliyoruz, bir yandan da Robert Kirkman üçüncü sezonun bu ilk ikisinin arası kadar uzun sürmeyeceğini söylediği için mutluyuz tabii.

The Curse

The Curse
 • Çıkış Tarihi: 10 Kasım
 • Platform: Showtime, Paramount+

Daha geçen sene izlediğimiz The Rehearsal’ı övmeyi bitiremeden Nathan Fielder, en az onun kadar garip, tedirgin ve buruk olacağını düşündüğüm yeni bir diziyle geliyor hem de bu sefer A24 ortaklığı ve rol arkadaşı olarak Emma Stone ile. The Curse, ‘ev yenileme’ programlarından birinde birlikte rol alırken çocuk sahibi olmaya çalışan yeni evli bir çiftin ilişkilerinin sözde bir lanet ile bozulmasını ve başlarına gelen talihsizlikleri anlatacak.

The Crown 6. Sezon 1. Kısım

The Crown
 • Çıkış Tarihi: 16 Kasım
 • Platform: Netflix

Her açıdan ödüllü tarihi drama The Crown’a, ilk kısmı bu ay ikinci kısmı ise aralıkta yayınlanmak üzere bu senenin sonunda veda edeceğiz. Prenses Diana’nın geçirdiği araba kazasıyla sonlandıracağımız final sezonunda Kraliçe Elizabeth rolünde Imelda Staunton‘a ek olarak Claire Foy ve Olivia Colman’ı da tekrar göreceğiz.

Scott Pilgrim Takes Off

Scott Pilgrim Takes Off
 • Çıkış Tarihi: 17 Kasım
 • Platform: Netflix

Edgar Wright sağ olsun, sadece çizgi roman okurlarına değil bütün bir dünyaya genel kanı ile çizgi romanların salt dünyayı sırtında taşıyan ve gözlerinden lazerler fırlatan karakterlerin pek de derin olmayan hikâyeleri anlatmadığını gösteren Scott Pilgrim’i artık herkes tanıyor. Geçtiğimiz yıl Netflix, Scott Pilgrim’i bir animasyon serisi olarak uyarlamaya karar verdiğinde bir sevindik, bu yılın başlarında Scott Pilgrim vs. the World filminden akla kazınan tüm oyuncuların seslendirme kadrosunda bulunacağını öğrendiğimizde ayrı bir sevindik; tanıtım filmleriyle filmi kare kare karşılaştıran o videoları gördüğümüzde artık daha fazla sevinecek hâlimiz kalmadı. Haydi bakalım.

Doctor Who: The Star Beast

Doctor Who: The Star Beast
 • Çıkış Tarihi: 25 Kasım
 • Platform: Disney+

Otuz yaşıma girdiğimden beri zaman o kadar hızlı geçiyormuş gibi hissediyorum ki bu açıdan yürüyen bir klişeye dönüşmek üzereyim fakat şu hâlde dahi ayın 25’ini nasıl bekleyeceğimi bilemiyorum zira hem Russel T. Davies, David Tennant ve Catherine Tate geri dönüyor hem de onlarla beraber Doctor Who’yu soluksuz, sevgiyle izlediğim zamanların ümidi geliyor. The Star Beast, yıl bitip de on dördüncü sezon başlayana kadar izleyeceğimiz 60. Yıl özel bölümlerinin ilki olacak, diğer ikisi ise sırasıyla 2 ve 9 Aralık’ta bizlerle buluşacak.

Kasım Ayında Beklediğimiz 5 Oyun

RoboCop: Rogue City

RoboCop: Rogue City
 • Çıkış Tarihi: 2 Kasım
 • Platform: PC, PS5, Xbox Series X

Birinci şahıs nişancı türündeki oyunda ikonik yarı-insan, yarı makine ama tamamen polis kahramana, Eski Detroit’in tehlikeli ve suçla dolu sokaklarında adaleti getirmeye çalışırken eşlik edeceğiz. Oyun tabii RoboCop filmlerine dayanan bir hikâye anlatıyor ve Peter Weller da rolünü yeniden üstleniyor.

Quantum Error

Quantum Error
 • Çıkış Tarihi: 3 Kasım
 • Platform: PS5

Yazar kadromuzda hem kendisi bir korku yazarı olan hem oyunlar başta olmak üzere korku türünde ne var ne yok silip süpüren hem de bunlarla ilgili bu sayfalarda üreten biri varken, hele de daha henüz Cadılar Bayramı vesilesiyle bir korku ayını geride bırakmışken bu kozmik korku oyununa listede yer vermezsek bayağı ayıp ederdik. Ödü sağlam olan beri gelsin tabii, orası ayrı.

The Talos Principle 2

The Talos Principle 2
 • Çıkış Tarihi: 2 Kasım
 • Platform: PC, PS5, Xbox Series X

Kafa açıcı puzzle oyunu The Talos Principle’ın ikincisi mayıs ayındaki PlayStation Showcase ile görücüye çıktıktan sonra bu ay geliyor. Hikâyesine yedirdiği felsefi çıkmazları ile kafamızı, her adımda zorlaşan bulmacaları ile de hem zekâmızı hem sabrımızı zorlayan yeni bir oyunun mutluluğu ile listeye devam ediyorum.

Call of Duty: Modern Warfare 3

Call of Duty: Modern Warfare 3
 • Çıkış Tarihi: 10 Kasım
 • Platform: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X

Call of Duty: Modern Warfare II’nin doğrudan devamı Modern Warfare 3 şimdiye kadarki en büyük Call of Duty Zombies haritasında geçen tamamen yeni açık dünya Zombies’i ve şimdiye kadarki en büyük Modern Warfare çok oyunculu harita koleksiyonlarından birini içerecek.

Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars Remake

Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars Remake
 • Çıkış Tarihi: 17 Kasım
 • Platform: Switch

1996’da SNES için çıkan Super Mario RPG, 27 yıl sonra yeniden yapıldı ve Nintendo Switch’e sahip olan şanslı kimseler bu ay kendisine kavuşacak. Mario’ya ek olarak Bowser ve Peach oyunda göreceğimiz karakterler arasında, bir de ayrıca orijinal karakterler Mallow ve Geno bizlere katılacak. Mario ve müttefikleri, yedi yıldızı geri almak ve Yıldız Yolu’nu onarmak için uğursuz Demirci Çetesi ile yüzleşecekler.

Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.