Kasım Ayında Çıkacak 5 Oyun

1) Call of Duty: Vanguard

  • Çıkış tarihi: 5 Kasım
  • Platform: PC, PS5, XSX, PS4, XBO

Her yıl çıkmazsa hayatımızın eksik kalacağı bazı şeyler vardır, Call of Duty bunlardan biri. Yani bir seri ancak bu kadar uzatıldıkça uzatılabilirdi. Farklı formüller deneyerek devam ettirdikleri CoD serisi o kadar uzun yıllardır bizimle ki artık denediği farklı formülleri bile tekrar eder duruma geldi. Ama yine de insan bir merak etmeden duramıyor. Belki o yıl bu yıldır ve CoD küllerinden geri doğar. Sanmıyoruz ama belki…

2) Disney Classic Games Collection

  • Çıkış tarihi: 9 Kasım
  • Platform: PC, PS4, XBO, Switch

Her seferinde daha gerçekçi, daha büyük hikâyeli, daha açık dünyalı oyunların çıktığı oyun dünyasına birçoğumuzun ilk adımı, bunların onda birini yapamayan oyunlarla atıldı. Fakat oyunlar ne kadar gerçekçi grafiklere, ne kadar büyük haritalara sahip olursa olsun hepimizin aklı oynadığımız ilk oyunlarda kaldı. Disney’in klasik oyunlarını güncel platformlara yenilenmiş grafiklerle getireceğini duyduğumda resmen kalbim ısındı. Okuldan eve gelip, ödevlerimi yaptıktan sonra bir saat oyun oynamak için izin istediğim günlere döndüm. Valla gelince ben kesin deliler gibi Aladdin’i oynarım. Çok heyecanlı değil mi ya?

3) Football Manager 2022

  • Çıkış tarihi: 9 Kasım
  • Platform: PC, XBO

Oyun dünyasında benim korktuğum ve aynı zamanda saygı duyduğum birkaç oyuncu tipi var. Gecesini gündüzünü eş zamanlı strateji oyunlarına harcayanlar, direksiyon ve vites satın alıp Euro Truck’da oradan oraya tır sürenler ve bir Football Manager’de kariyer yapıp, saatlerce bir sonraki yıldız futbolcuyu arayan insanlar… Yani bu insanlar oynadığı oyunlara o kadar büyük tutkuyla sarılıyorlar ki resmen gerçeklikten kopuyorlar. Bu yüzden onlara büyük saygı duyuyorum. Tabii ben bunları anlatırken FM oyuncuları FM 2021’e veda edip FM 2022 satın almak için çalışmalara başladı bile.

4) Sherlock Holmes Chapter One

  • Çıkış tarihi: 16 Kasım
  • Platform: PC, PS5, XSX

Bazı fikirler kağıt üstünde çok iyi bir fikir gibi gözükebiliyor ama uygulamaya geçtiğinde o kadar da iyi olmuyor. Ama ben hâlâ nasıl oluyor da iyi bir Sherlock Holmes oyununa sahip değiliz, anlayamıyorum. Yani hayatını birbirinden ilginç vakaları çözmeye adayan, aşırı derecede zeki ve bir o kadar da havalı karakterin nasıl güzel bir oyunu olmaz yahu! Bu soruya henüz bir yanıt bulamadık ama belki bu ay çıkacak Sherlock Holmes Chapter One oyunu sonunda istediğimiz güzel Sherlock Holmes oyununa kavuşturur bizi.

5) Battlefield 2042

  • Çıkış tarihi: 19 Kasım
  • Platform: PC, PS5, XSX, PS4, XBO

Geçen ay Far Cry ve Crysis arasındaki çekişmeyi henüz atlamamışken bu ay da iki ezeli rakip Call of Duty ve Battlefield oyunlarını aynı ayda çıkardı. Bunlar artık net bir şekilde bilerek yapıyorlar. Resmen birbirleriyle satış yatıştırıyorlar. Tıpkı Call of Duty gibi kendi yarattığı formüllere geri dönen Battlefield 2042 sevenlerini oldukça mutlu edecek gibi gözüküyor. Bizden de sevenleriyle kendisine mutluluk demek düşüyor.

1 2 3
Yazar

Daha geçen seneye kadar dünyayı kurtarabileceğini sanan Çevre Mühendisi. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde ‘’Tavşan’’ diye bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.