Mart Ayında Çıkacak Oyunlar

1) Far: Changing Tides

  • Çıkış tarihi: 1 Mart
  • Platform: PC, PS5, XSX, PS4, XBO, Switch

Şubat ayı oyun dünyası açısından neredeyse “bunaltıcı” bir aydı. Arka arkaya çıkan yüksek bütçeli oyunlardan adeta başımız döndü. Mart ayı da sağ olsun biraz da olsa oyun dünyası açısından “rahat” geçecek bir ay gibi gözüküyor. Rahat derken, bu ay güzel oyun çıkmayacak anlamına gelmiyor. Sadece biraz daha sakin ve güzel bir ay geçireceğiz o kadar. Buna en güzel örnek olarak Far: Lone Sails oyunuyla bizi mest eden Okomotive stüdyosu, ikinci oyunları Far: Changing Tides ile birlikte yine kalplerimizi çalacak, çok güzel bir hikâye anlatacak gibi duruyor.

2) Tunic

  • Çıkış tarihi: 16 Mart
  • Platform: PC, XSX, XBO

Biz bilgisayar oyuncularının kalbinde birkaç yara vardır. Farklı platformlara özel olarak çıkan, oynayıp deneyimleme şansı bulamadığımız birkaç oyun o kadar üzmüştür ki bizi, çıkan her yapımda onlara benzer bir tat ararız. Zelda benim için bu oyunlardan en büyüğü olabilir. Zamanında bir türlü oynayamadığım Zelda’ya benzer ne kadar oyun varsa oynayıp, kendimce eksikliğini gidermeye çalışırım. Bu ayın benim için Zeldavari oyunu da Tunic. Umarım güzel çıkar da biraz olsun unuturum Zelda’nın eksikliğini.

3) Stranger of Paradise Final Fantasy Origin

  • Çıkış tarihi: 18 Mart
  • Platform: PC, PS5, XSX, PS4, XBO

JRPG hiçbir zaman sevdiğim oyun türlerinden biri olmadı. Fakat bu oyun türünü seven, tutkuyla bağlanan oyunculara çok büyük saygı duyarım. Türün en önemli temsilcilerinden biri olan Final Fantasy, otuz beşinci yıl dönümü sebebiyle ardı ardına büyük yapımları arka arkaya duyurdu. Stranger of Paradise Final Fantasy Origin ise hem türü seven hem de türe yabancı olan oyuncuların seveceği, birlikte zevk alacağı bir yapım olmuş gibi gözüküyor. Sırf bu yönüyle bile bu ayın dikkat çekici oyunlarından biri olduğunu söylememiz gerekiyor.

4) Ghostwire Tokyo

  • Çıkış tarihi: 25 Mart
  • Platform: PC, PS5

Ghostwire Tokyo, açık ara bu ayın en farklı oyunlarından bir tanesi. Olağanüstü güçlerin, anlaşılmayan bir sebepten dolayı boşalan Tokyo sokaklarında kol gezdiği oyunda amacımız, Tokyo’nun bu hâle gelmesindeki gerçekleri ortaya çıkarmak ve şehri kurtarmak. Oynanış olarak oldukça değişik mekaniklere sahip gibi görünen oyunumuz sanat tasarımıyla da bir hayli dikkat çekici duruyor. Bakalım, belki bu ayın bombası olur.

5) Weird West: The First Hands-On

  • Çıkış tarihi: 31 Mart
  • Platform: PC, PS4, XBO

Vahşi Batı tarzında çıkan yapımlara büyük bir zaafım var. Birbirinden farklı karakterlerin, birbirinden farklı hikâyelerinin bir araya gelerek meydana gelen Weird West, oynayan herkese özel bir oynanış vadediyor. WolfEye Studios’un yapımcılığını üstlendiği ve Devolver Digital‘in bizlerle buluşturduğu Weird West, oldukça dikkat çekici gözüküyor.

1 2 3
Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.