Mayıs Ayında Çıkacak 5 Dizi

1) Star Wars: The Bad Batch

  • Çıkış tarihi: 4 Mayıs
  • Platform: Disney+

Star Wars evreni o kadar muazzam bir evren ki içerisinde sınırsız farklı hikâyeyi, sınırsız kombinasyonla anlatabilirsiniz. Fakat işte hikâye anlatmak isteyenler için bulunmaz bir alan yaratan bu evrenden her zaman aynı kalitede işler çıkmıyor. Aynı evrende sadece birkaç ay arayla nasıl oluyor da hem Mandalorian hem de Rise of the Skywalker gibi iki farklı iş çıkıyor, insan hayret ediyor. Star Wars evreninde güzel olarak kabul ettiğimiz işlerden biri olan Clone Wars’ın sonrasında geçecek Clone Wars’da gördüğümüz bir grup Stormrooper’ın maceralarını konu alacak The Bad Batch, Clone Wars’ın bizde bıraktığı güven sayesinde Mayıs ayında heyecanla beklediğimiz yapımlardan biri.

2) Jupiter’s Legacy

  • Çıkış tarihi: 7 Mayıs
  • Platform: Netflix

Marvel ve DC çizgi romanlarının, Warner Bros. ve Disney gibi iki devasa şirketin bünyesine girmesinin ardından, diğer yapım şirketleri kendi süper kahraman film ve dizileri için kaynak eser aramaya başladı. Bu kaynak eserleri ise en az Marvel ve DC çizgi romanları kadar kaliteli olan fakat onlar kadar popüler olmayan çizgi roman serilerinde bulan yapımcılar; The Boys ve Invincible gibi işlere imza atarak hepimizi mutlu etti. Bu uyarlamaların son örneği olarak Netflix, Mark Millar ve Frank Quitely’in ellerinden çıkan Jupiter’s Legacy ile yeniden süper kahraman yapımlarına adım atmaya hazırlanıyor. Biz de merakla bekliyoruz.

3) The Pursuit of Love

  • Çıkış tarihi: 9 Mayıs
  • Platform: BBC

Bir diziyi izlemek için birbirinden farklı sebepleriniz olabilir. Dizinin hikâyesi ilginç gelmiştir, yönetmenini seviyorsunuzdur, fragmanından etkilenmişsinizdir ya da sevdiğiniz oyuncular dizide yer alıyordur. The Pursuit of Love dizisinin hem fragmanı hem de hikâyesi oldukça ilgi çekici gözüküyor. Fakat doğruya doğru, bu diziyi izlememizin asıl nedeni Lily James, Emily Beecham ve tabii ki Andrew Scott nam-ı diğer Hot Priest! Nancy Mitford’un aynı isimli romanından uyarlanan diziyi biz gayet merakla bekliyoruz valla, en kötü Hot Priest izleriz.

4) Love, Death & Robots Season 2

  • Çıkış tarihi: 14 Mayıs
  • Platfom: Netflix

Deadpool filminin yönetmeni Tim Miller ve Gone Girl, Fight Club, Seven gibi kült eserlerin yönetmenliğini yapan David Fincher‘ın başında olduğu Love, Death & Robots projesi, 2018 yılında ilk çıktığında büyük bir keyifle izlediğimiz yapımlardan bir tanesi olmuştu. İçerisinde Spider-Man: Into the Spider-Verse’ü yapan ekibin de yer aldığı birbirinden yetenekli insanların bir araya geldiği dizi, Emmy ödülü de kazanarak başarısını perçinlemişti. Tabii biz de animasyon severler olarak dizinin ilk sezonunu kısa bir sürede bitirip, ikinci sezonu beklemeye başlamıştık. Bekleyişimiz sandığımızdan biraz daha uzun sürse de sonunda Love, Death & Robots’un ikinci sezonu duyuruldu ve biz de beklemeye başladık.

5) Lucifer 5B

  • Çıkış tarihi: 28 Mayıs
  • Platform: Netflix

Lucifer dizisi gerçekten karanlık varlığın şansına sahip bir dizi, buna inanmaya başladım. Yayın hayatına 2016 yılında FOX kanalında başlayan Lucifer dizisi üç sezonun ardından iptal edildi, daha sonra hayranların yoğun ilgisine kayıtsız kalamayan Netflix diziyi satın aldı ve bize iki sezon daha izletti. Biz tam beşinci sezon ile Lucifer’e veda etmeye hazırlanırken dizi bir kez daha şeytanın şansını kullandı ve altıncı sezonu için sözleşme imzaladı. Altıncı sezonu için henüz bir tarih verilmeyen dizinin, beşinci sezonunun ikinci kısmını ise bu ay içerisinde izleyeceğiz. Ve tabii ki Tom Ellis’in “Dedektif” demelerine hayran hayran bakacağız.

Mayıs Ayında Çıkacak 5 Film
Mayıs Ayında Çıkacak 5 Oyun

1 2 3
Yazar

Daha geçen seneye kadar dünyayı kurtarabileceğini sanan Çevre Mühendisi. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde ‘’Tavşan’’ diye bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.