Nisan Ayında Çıkacak Diziler

1) Hardcell

  • Çıkış tarihi: 12 Nisan
  • Platform: Netflix

Özellikle son yıllarda Modern Family, Parks & Re, What We Do in the Shadowscreation ve tabii ki The Office gibi harika örneklerini izlediğimiz “sahte belgesel” ya da “mockumentary” tarzından hoşlanır mısınız bilmiyorum fakat ben bayılıyorum. Seyircinin, sadece yapılan esprilere verilen bir gülme efekti olarak kullanılmadan tüm yapımın içerisinde yer aldığı bu tarz yapımlar çok hoşuma gidiyor. Bu yüzden Netflix’in, kurgusal bir kadın hapishanesinde geçen Hard Cell dizisini görür görmez listemize dahil ettim.

2) Why Didn’t They Ask Evans 

  • Çıkış tarihi: 12 Nisan
  • Platform: BritBox

Eski tarz dedektiflik hikâyelerinin, yeniden moda olmasından dolayı ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. “Katil kim?” sorusu etrafında şekillenen bu hikâyeler, bir de zekice bir hikâye anlatımına sahip olunca tadından yenmiyor. Agatha Christie’nin aynı isimli kitabından uyarlanan, Hugh Laurie’nin hem senaryosunu yazdığı hem de yönettiği Why Didn’t They Ask Evans, benim gibi dedektiflik hikâyesi severleri tatmin edecek gibi duruyor.

3) Roar

  • Çıkış tarihi: 15 Nisan
  • Platform: Apple TV+

Nisan ayının en farklı yapımı hiç şüphesiz Roar… Toplamda sekiz bölümden oluşan dizi, absürt hikâyelere sahip olan sekiz kadının hikâyesini anlatacak. Nicole Kidman, Cynthia Erivo, Issa Rae, Merritt Wever, Alison Brie, Betty Gilpin, Meera Syal, Fivel Stewart ve Kara Hayward gib ünlü oyuncuların yer aldığı Roar, oldukça şahsına münhasır bir eğlence vadediyor.

4) The First Lady

  • Çıkış tarihi: 17 Nisan
  • Platform: Showtime

Beyaz Saray, politik gücünün yanı sıra magazinsel olarak da büyük bir öneme sahip. Her ne kadar biz genelde başkanların ağızlarından çıkan sözleri, aldığı kararları sürekli konuşsak da First Lady’lerin halkın üzerinde bıraktıkları etki hiç de yabana atılacak gibi değil. Showtime da Beyaz Saray’ın en önemli First Lady’lerini bir araya getirerek; Michelle Obama, Betty Ford ve Eleanor Roosevelt‘in hem özel hem de politik hayatını mercek altına alıyor. Oldukça ilgi çekici gözüküyor.

5) We Own This City

  • Çıkış tarihi: 25 Nisan
  • Platform: HBO Max

HBO denilince aklımıza hemen birbirinden kaliteli diziler geliyor. Six Feet Under, The Wire, Game of Thrones, The Sopranos, Succession, Westworld, The Leftovers ve daha birçok diziyi bizlerle buluşturmaları sebebiyle artık “HBO’dan babam çıksa yerim” kıvamına geldik. Bu efsane HBO dizilerinden biri olan The Wire’ın yapımcılarının yeni projesi We Own This City yine harika gözüküyor. Jon Bernthal‘ın başrolünde olduğu dizi gerçek olaylara dayanıyor. Biz de hâliyle merak ediyoruz.

Nisan Ayında Çıkacak 5 Film

Nisan Ayında Çıkacak 5 Oyun

1 2 3
Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.