Nisan Ayında Çıkacak 5 Oyun

1) Outriders

  • Çıkış tarihi: 1 Nisan
  • Platform: PC, PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One

İnsanoğlunun Enoch isimli gezegenden gelen bir sinyali araştırmak için çıktığı yolculukta kazandığı insanüstü güçlerle yaşadıkları maceraları konu alan Outriders, üçüncü şahıs nişancı ile rol yapma oyunlarını birleştiriyor. Toplamda dört farklı karakter sınıfı ile beraber oynayacağınız oyun, özellikle konsol oyuncuları için oldukça umut vaat edici gözüküyor. 1 Nisan’da neredeyse tüm platformlara çıkacak oyun, ayrıca ilk günden itibaren konsollar için X-Box Game Pass’e de gelecek. Mis gibi valla.

2) Oddworld: Soulstorm

  • Çıkış tarihi: 6 Nisan
  • Platform: PC, PS4, PS5

Farklı bir platform deneyimi olarak vaat edilen ve bundan tam yirmi üç sene önce çıkmış olan Oddworld oyununun mirasını devralacak Oddworld: Soulstorm; ilk oyunundan daha acımasız, daha vahşi ve daha karanlık bir şekilde geliyor. İlk oyunu oynayanlar artık çoluğa çocuğa karışsa da bence hem biz hem de onlar, merakla devam oyununun gelmesini bekliyoruz.

3) Humankind

  • Çıkış tarihi: 22 Nisan
  • Platform: PC, Stadia

Geçtiğimiz yıl E3’de gösterilirken, tamamen oyunculardan aldığı geri bildirim ile yapım sürecini tamamlayacağı söylenen Humankind, bu ay içerisinde çıkıyor. Civilization gibi strateji oyunlarını sevenlerin ilgisini çoktan üzerine çeken oyun, oldukça ilgi çekici gözüküyor.

4) Nier Replicant ver. 1.22474487139

  • Çıkış tarihi: 23 Nisan
  • Platform: PS4, Xbox One, PC

Çok sevilen Nier Automata’nın öncesini konu alan ve ilk Nier Replicant’ının hikâyesini yeniden anlatacak olan Nier Replicant ver. 1.22474487139, bu ayın en çok beklenilen oyunlarından bir tanesi. Black Scrawl’a yenik düşen kardeşi Yonah’ı kurtarmak isteyen bir karakteri yönlendireceğimiz oyun için, özellikle Nier Automata oynayanların oldukça heyecanlı olduğunu söylememize gerek yok sanırım.

5) Returnal

  • Çıkış tarihi: 30 Nisan
  • Platform: PS5

Playstation’ın en yeni konsoluna özel olarak gelecek olan Returnal, sürekli değişen bir gezegende Selene isimli bir kahramanı yöneterek düşmanlarımızı öldürüp, yolumuza devam edeceğimiz bir nişancı oyunu. Fakat sürekli değişen kelimesinden şüpheleneceğiniz üzere, oyumuz bir roguelike oyunu olacak. Her öldüğünüzde oyunun en başından farklı silahlarla yeniden başlayacağınız Returnal, özellikle Hades’in ağzımızda bıraktığı güzel tat sebebiyle sabırsızlıkla beklediğimiz oyunlar listesine giriyor. Umarım Hades’in yarısı kadar güzel olur, o bile yeter bize!

Bizim 2021’in Nisan ayında heyecanla beklediğimiz film, dizi ve oyunlar listemiz böyle. Siz neleri bekliyorsunuz? Listedeki hangi film, dizi ve oyunlar için heyecanlısınız? Yorumlarda buluşalım.

1 2 3
Yazar

Daha geçen seneye kadar dünyayı kurtarabileceğini sanan Çevre Mühendisi. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde ‘’Tavşan’’ diye bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.