Şubat Ayında Çıkacak Diziler

1) The Ark

  • Çıkış tarihi: 1 Şubat
  • Platform: SYFY

Bilim kurgu ve fantastik edebiyat biz geeklerin zayıf noktalarıdır diyebiliriz. Bu iki türden de çıkan hemen her türlü içeriği tüketmeye büyük bir özen gösteriyoruz. Sadece bu bile The Ark’ı izlemek için tek başına yeterli bir sebepken, bir de dizinin Independence Day: Resurgence yapımcılarının elinden çıktığını öğrenince iyice ikna olduk: The Ark, bu ayın izlenecek diziler listesinde kesinlikle ilk beşte!

2) Dear Edward

  • Çıkış tarihi: 3 Şubat
  • Platform: Apple Tv+

Normalde çok fazla dram türündeki içerikleri tüketen biri değilim. Zira içinde yaşadığımız dünyada her gün onlarca farklı dram ile karşılaşıyoruz. Fakat ilk bakışta bir dram hikâyesi gibi duran Dear Edward, aslında daha çok bir “iyileşme” hikâyesi olmasıyla beni içine çekmeyi başardı. Trajik bir kaza geçiren on iki yaşındaki bir çocuğun, hayata yeniden adapte olma çabasını anlatan dizimiz insanı üzen ama daha sonra hüzünlü bir mutluluğa kavuşturan bir yapıma benziyor. Biz de kendisini listemize alıyoruz.

3) The Flash Final Sezon

  • Çıkış tarihi: 8 Şubat
  • Platform: CW

Her başlangıcın bir sonu olmalı, öyle değil mi? Süper kahraman dizileri özelinde birçok açıdan hepimizin ilki olan The Flash, dokuz koca yılın ardından, nihayet sona eriyor. Her sezon bir öncekinden daha da kötüye giderek ilerleyen diziyi artık takip eden çok az insan var, biliyorum. Yine de sırf biraz dalga geçmek biraz da hikâyenin nasıl sona erdiğini görmek için listeme alıyorum. Bir bakar güleriz, Geekyapar’ın Flash incelediği eski güzel günleri yâd ederiz, eğlenceli olmaz mı?

4) Hello Tomorrow!

  • Çıkış tarihi: 17 Şubat
  • Platform: Apple Tv+

Bu ay Apple TV’nin bize çalıştığını fark ettiniz değil mi? Ayın ikinci bilim kurgu yapımı olan Hello Tomorrow!, oldukça farklı ama bir o kadar da ilgi çekici gözüküyor. Seksenli yıllar ile günümüz teknolojisini bir arada kullanarak “retrofuturism” tekniğiyle hazırlanan dizimiz; Ay’a yapılacak bir yolculuğu pazarlayan satışçıların maceralarına odaklanıyor. Görselliğin iştah kabartıcı olduğu Hello Tomorrow! bu ayın en çok beklediğim yapımlarından biri olmayı kesinlikle hak ediyor.

5) Consultant

  • Çıkış tarihi: 24 Şubat
  • Platform: Amazon Prime

Daha önce size bazı yapımları, sırf içerisinde bulunan oyuncular yüzünden izlediğimizi söylemiştim. Şubat ayının son haftasında çıkacak The Consultant da tam olarak böyle bir yapım oldu benim için. Dizinin fragmanlarında ve tanıtım görsellerinde Christoph Waltz‘u görmem, benim diziyi izleme listeme eklemem için yeterli oldu. Bir şirketin işçi alma prosesinin ne kadar ileri gidebileceğinin izini süren dizinin beni şimdiden gerdiğini de söylemem gerekiyor.

1 2 3
Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.