Yılbaşına yaklaşık iki hafta kala hediye telaşı ufaktan başladı. Hızlı kargolar ile tüm dünyaya bağlandığımız bu zamanlarda Türkiye’de aradığını bulamayanlar için Thinkgeek sitesinden müthiş hediye önerilerim olacak. Gerçi dolar da yükseldi ama gerçekten bu ürünlere değer. Hem belki biri görür de bu ürünleri ülkemize de getirir.

1. Dev Robot Terlikler – Hem de sesli!

153b_giant_robot_slippers_with_soundEvet, bu terliklerle nereye girseniz sadece gözler değil kulakların da pür dikkat size odaklanacağı kesin.

Bu güzelim terlikleri almak isterseniz numara derdiniz de yok, nasıl başardılarsa herkesin ayağına uyan tek bir model yapmışlar. Evde mecha gibi dolaşmaktan sıkılıp sessiz bir ninja olmak isterseniz sesi kapatmanız için bir düğme de yapmışlar. Terlikler pille çalışıyor, istediğiniz gibi takıp çıkarabiliyorsunuz; yani pili bitti ne yapıcam şimdi demiyorsunuz. Lekelendi diye endişelenmenize de gerek yok, pilleri çıkardınız mı makinaya atın gitsin.

Kesinlikle almak istediğim şeylerden biri bu oldu. Satın almak isteyenler buraya bakabilir. Terlikler yaklaşık 30$ ama bence değer, sizce?

2. FRP oynayanlar bu zara bayılabilir – Işıklı!deaa_critical_hit_d20

Açıkçası FRP’den pek anlamam, yanlış bir şey dersem de affınıza sığınıyorum. Ama adamlar öyle bir zar yapmış ki… Şimdi bu konuda çok konuşursam yanlış bir şey söylerim diye kısaca geçiştireceğim. 20 attığınızda zar gerilimli bir hava ile parlıyor belki de iyi bir şeydir de “yaşasın” derken sizi parti moduna sokuyordur. Neyse, içindeki mekanizmalar zarın dengesini bozmasın diye oldukça uğraşmışlar. Fiyatı da 9.99$.

 

3. Onu istemezseniz 20’lik buz kalıbı var, araba çıkartması varcollage

Gerçi illa ki buz kalıbı olarak kullanmak zorunda da değilsiniz içine bilimum çikolata, jöle gibi şeyler koyup dondurulabilir. Onu da istemem derseniz arabanıza 3 boyutlu çıkartma yapmışlar. Hani böyle bir şey görsem kesin gidip yakından bakarım, gerçi İstanbul’da çalarlar yahu bunu. Buz kalıbı için buraya, araba çıkartması içinse buraya tıklayabilirsiniz.

 

 

4. İstediğiniz şekle şemale sokabileceğiniz Lego Bardak

ee3c_build-on_brick_mugSırada hayal gücünüzü sınayabileceğiniz tabii bu arada diğer geek arkadaşlarınıza da eserinizle hava atabileceğiniz bir bardak. Hatta belki de bardak temeli demeli. Adamlar sadece resimde gördüğünüz gri olan kısmı veriyor ama başka renk seçenekleri de mevcut. Eh, zaten Lego manyağı bir insansanız evinizde bolca lego olmalı. Gerisi tamamen size kalıyor.

Yapılan örneklere de baktım da hakikaten güzel işler çıkarmışlar. Buyrun videodan izleyin. Beğenenler sitesine buradan bakabilir. Fiyatı ise 20$’mış.

Ayrıca LEGO™, PixelBlocks, Mega Bloks, KRE-O, or K’NEX Bricks™’in hepsiyle uyumluymuş. Unutmadan kendisi Lego’nun lisanslı ürünü değil.

5. Kimya geeklerine radyoaktif bardak altlığı – Parlıyorlar!

1cad_radioactive_glowing_element_coaster_set_geekpoints

Üzerine bir şey koyduğunuzda ağırlığı algılayıp parlamaya başlayan bir bardak altlığı seti. Set içinde dört tane altlık var, fiyatı 19.99$, beğenenler buyursun. Seçilen atomlar da:

Cm – Curium-247 (Kırmızı), Es – Einsteinium-252 (Mavi), Fm – Fermium-257 (Yeşil), Mt – Meitnerium-268 (Turuncu)

 

6. E bir de bardak şart!2a01_caffeine_mug

Eh, bu setin üstüne uygun bir bardak arıyorsanız o da var. Bardaktaki formül de kafeine ait. Kimya kadar kahve hastaları için de ideal bir hediye. Fiyatı 7.99$

 

7. 8 Bit Kravat – İş yerinde geekliğe devam9352_8_bit_tie

Hem mavisi hem de kırmızı olan 8bit kravatlar el yapımıymış ayrıca bağlamakla uğraşmak yerine direkt takılan tipte olduğu için uğraştırmıyor da. Malum bağlarken kravatın köşeleri bozulabilir diye mantıklı bir iş yapmış adamlar. Resme bakınca hiç gerçek gibi durmuyor değil mi? Bir de üstünüzde düşünün. Fiyatı 19.99$, ilgilenenler buraya.

1 2
Yazar

Wu Wei: the Action of Non-Action / Eşikte Bir Kişi. Mimar, Animanga manyağı, Mütemadi öğrenci @mrvcy

8 Yorum

  1. Cenk Öztüren Cevap ver

    Şunları Türkiye’de satan bir yerler yok mu ya? Olsa adamları zengin edebilme potansiyeline sahip büyük bir kitle var…

  2. vaoov 10 numara eğer gerçekten verimli çalışıyosa 100 dolara değer:) ama mühendislik çok gelişti algılama gibi bi sorun yaşamamıştırlar..

  3. Birincisi bu hediyelerin hiç biri sevgilimi çıldırtmadı daha değişik fikirleriniz var mı? :)))) ikincisi almak istesek türkiyede alabilceğimiz bir yer yok mu?

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.