Canımız kadınlarımız evin çeşitli köşelerine fırlatılmış çorapları toplamaktan zaman bulduklarında neler yapıyorlar acaba diye derin derin düşünenlere “Breaking Bad” finalinden bile güzel bir yanıtımız var: Kadınlar kendilerinin de içinde olduğu yeni bir tarih yazıyorlar. Üstelik Rihanna hala yarı çıplak dolaşmaya; Serdar Erener ise kafa ve gönül olarak ait olmadığı grupların devrim niyetlerini küçümsemeye devam ederken…

10 yaşındaki bir kız çocuğunun yeni bir molekül bulduğunu söylesek inanır mısınız? Peki, 16 yaşındaki bir kızın da ülkesinin çerinden çöpünden biyoyakıt elde edilebileceğini ispat ettiğini eklersek? Yo, yo, yo! (Birkaç geri adım atarak ve gözleri adeta belerterek) Kadınlar ne zamandan beri köftenin içine kuru ekmek mi ufalayacaktık yoksa maydanoz mu daha iyi olurdu diye düşünmeyi bir tarafa bıraktılar?

Miley Cyrus Foucault Sarkacı’nın üzerinde “en çok twerk eden kaba et” rekorunu kırarken Clara Lazen oksijen, nitrojen ve karbondan meydana gelen ve ilginç özellikleri bulunan- örneğin patlayıcı bir enerji birikimi- bir molekülü keşfetti. Clara bunlar olurken sadece 10 yaşındaydı. Türkiye’de 10 yaşındayken bu elementlerin adını doğru okuyana Schweppes hediye edilirdi, oysa Clara Kansas’ı birbirine katan keşfiyle şimdiden bilim literatürüne adını yazdırdı. Helal point’lerimiz seninle Clara!
femmes
Mısır’da yaşayan Azza Abdel Hamid Faiad ise ucuz bir katalizörün 78 milyon dolarlık bir biyoyakıt olduğunu keşfetti. Mısır’ın senelik plastik tüketiminin bir milyon ton olduğu düşünülürse Azza hem ülkesi hem de gezegeni için dev bir keşfe imza atmış oluyor.

“Girls Just Wanna Have Fun” ve “Eğlen Güzelim” tatlarını harmanlayıp üstüne “benimle hiç ilgilenmiyor”, “saçımı fark etmedi bile” ve “bugün ne giysem?” serpiştiren kadınların onlarla ilgilenmeyen ve onları fark etmeyen erkeklerin kurallarına göre oynamayı bıraktıkları ve beyin bürümcükleriyle dans ettikleri yeni Dünya düzenine merhaba!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.