Yeni nesil, anime serüvenine eskilerinki gibi garip klasikler ile başlamadığından çok şanslı sayılabilirler. Anime denen o kawaii ve başına buyruk kültür, şanslıysanız gerçek yüzünü ancak ellinci ya da yüzüncü bölümünde gösterir. Pek çok liste bu tip işlerin hangi bölümünden başlarsanız daha az acı çekeceğinizi yazar, ya da bu animeleri komple pas geçer. Bense kanlı göz yaşlarımı sizinle hemen paylaşmak isteyerek sizi garip bir uçurumun ucuna doğru sürüklemeye niyetliyim.

Gözünüzü çok korkutmadım değil mi? Korkmayın. Naçizane acıtsa da sevebileceğiniz 4 önerim var size, onları paylaşmaya geldim.

 

1. Bokurano:

Çocuklara karşı işlenen suçlar gerçek dünyada ciddi bir sorun. Bir çocuğun ölmesi asla olumlu olamaz. Ya dünyanın geleceği ve hayatımız 5-12 yaş çocuklara bağlı olsaydı peki? Ve bu uğurda çocukların bazen ölmesi gerekseydi? Pasific Rim tarzı robotların bol bol olduğu bu animeyi, benim gibi bir anda bitirmeyin. Yavaş yavaş, sindire sindire izleyin bu animeyi; çünkü hayatınızı sorgulamanıza hatta müziği duyduğunuzda “Tanrım ne günahım vardı” demenize neden olacaktır. Mahrum kalmayın bundan. .

 

2. Deadman Wonderland

http://www.youtube.com/watch?v=GzBZU1hKIzg

Tüm sınıf arkadaşlarınız gözünüzün önünde paramparça ediliyor ve tek suçlu sizsiniz. En azından biri çıkar da “32 kişiyi nasıl öldürür bu çocuk der” diyorsunuz ama yok! Herkes nedense çocuğa düşman gibi. O yaştaki çocuk azılı katillerin ölümü beklediği Wonderland hapisanesine gönderiliyor. Olayı neresinden tutsak çarpıklık akıyor (şükür bir Enzai değil). Şöyle diyelim; anime Japonya’da fazla gore olduğu için kısa kesildi. Mangası ise konuyu bitirebildi. Kan vahşet seviyorsanız sizi çok üzmeyecektir.

3. Ergo Proxy

Birçok kişi için çok yavaş başlayan ve ağır gelebilecek bir anime. Muhtemelen olayın ortalarına geldiğinizde kim kimdi, ben kimim, burada neler oluyor sorularını kendinize o kadar çok tekrarlamış olacaksınız ki tekrar izlediğinizde fark etmediğiniz şeyleri görebileceksiniz. Örneğin side story harici mangasını bulamadığım için cevaplayamadığım birçok soru var kafamda hâlen.

 

4. Dokuro Chan

“Evinize Gerçek melek inmiş, ne kadar şanslısınız!” Çok heveslenmeyin bu melek düşündüğünüz gibi iyi sayılmaz. Ana kahramanın her bölüm milyarlarca parçaya ayrıldığı ve tekrardan düzeldiği içler acısı bir anime. Korkunç olan tarafı sıfır hikaye ile devam etmesi mi? Yoksa…

Şu an aklıma gelenler bunlar. Sizin izleyip de yeni nesili ürkütmek istediğiniz animeler hangisi? Yorumlarda belirtin!

Yazar

Acil çıkışın, wi-fi kutusuna baktığı yerdeyim.

12 Yorum

 1. Aslında Akame ga kill -anime’de bozmasaydı keşke- bu listeye yazacağım ilk yapımlardan biri. Gerek konusu, -insanlıktan ümidi kestirmişti bana- gerek karakterlerin trajik hikayeleri -Akame’nin çok sevdiği kız kardeşiyle arasında geçenler vs- bir çok bakış açısı sağlayabilir diye düşünmekteyim.

 2. aoi bungaku,darker than black,phantom rfp,berserk,claymore,elfen Lied,gunslinger Girl,rainbow eksiği bol ama hak da vermek lazım bu ve buna yakın atmosfere sahip belki 10larca sağlam anime var liste kısa ama hoş

 3. Iris Eda Atalay neden bıraktı geekyaparda yazı yazmayı acaba? Aylardır yazmıyor özledik

 4. keşke yorumdan yapmadan önce başlığa baksalar, shounen anime ile neyi sorgulayacaksın… #2 DW iyidir, liste için aklıma Gantz geldi nedense.

  • B.Alperen Uslu Cevap ver

   Yorumlarda görmek istediğim isim. Neredeyse +50 bölüme burada neler oluyor dedirten manga, final kısmına doğru gelindiğinde ise nasıl ya acaba? Hayat bu kadar değersiz mi yoksa dedirten yine de finalinde klasik bir burukluk yaşatan güzel bir seri 🙂

 5. C – The money of soul and the possibility control iyidir, belki izlersiniz diye psyhco pass.

  deadman wonderland ve ergo proxy sadece hit olarak girmiş boş animeler. ayrıca belirtilmiş ve belirtilmemiş diğer kötüler aoi bungaku, serial experiments lain

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.