Sitemiz dünyaya merhaba dediğinden beri pek çok şey değişti ama bizim buralarda bir şey hiç değişmedi; konuşmaya, paylaşmaya ve beraber hep daha iyisini yapabileceğimize olan inancımız!

Bunu göstermenin en güzel yolu da elbette artık geleneksel hâle geldi diyebileceğimiz yazı çağrılarımız. Çağrımıza cevap veren sizlerle birlikte yeri geldi geekliğin ne demek olduğunu cümle âleme ilân ettik, yeri geldi bir konunun ne kadar yaratıcı şekilde ele alınabileceğine şahit olduk. Bazılarımız da hatta bu yazı çağrıları vesilesiyle yazar ailemizin bir parçası oldu. Artık bu çağrılara ne kadar önem verdiğimizi siz düşünün!

Bu sefer sizler için BEŞ tane konu başlığı belirledik:

– Çizgi filmler

– Çevre ve Sanat

– Hikâyesi olan bilgisayar oyunları

– Indie Rock

– Dizilerden çıkarttığımız hayat dersleri

Yukarıdaki konu başlıklarıyla ilgili olarak sınırsız sayıda liste, galeri, makale, inceleme, hikâye vb. gönderebilirsiniz. Ayrıca, seçtiğiniz konunun içinde kaldığınız sürece konuyu istediğiniz yöne de çekebilirsiniz. İster bir makalenizle HIMYM’den hareketle “İyi olan hiçbir şey saat 2’den sonra gerçekleşmez” cümlesine bizi ikna edin, ister çok sevdiğiniz bir grubun şarkılarını listeleyip yarın yokmuş gibi övün; isterseniz de iklim değişikliğine dikkat çekmek için yapılan illüstrasyonlara olan eleştirilerinizi bizimle paylaşın.

casperthefriendlyghost

Konulara şöyle bir alıcı gözüyle baktıysanız şimdi sizleri aşağıya alalım zira yazılar için birkaç kuralımız var:

  • Göndereceğiniz yazılarda yazım kurallarına uymanızı beklediğimizi söylemeye gerek var mıdır? Bizce siz zaten bunu düşünmüşsünüzdür!
  • Seçtiğiniz konuyla ilgili 250 kelime söyleyecek sözünüz olması şart. En az 250 kelime yazmalısınız. En fazlasını paşa gönlünüz belirlesin!
  • Yazılarınızın tamamen size ait olması ve daha önce başka bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir. Bu konuda özel hassasiyetimiz var, kontrol edeceğiz!
  • Her yazıyı yayımlama sözü vermiyoruz, istesek de veremeyiz. Ancak bu sefer şöyle bir sözümüz var, yolladığınız her yazıyla ilgili dönüş alacaksınız!

Kurallarda da anlaştıysak kim tutar artık bizi? Konunuzu seçin, derdinizi anlatın. Sonra da yazılarınızı merhaba[at]geekyapar[nokta]com adresine mutlaka “YAZI ÇAĞRISI / Seçtiğiniz Konu” başlığıyla gönderin.

Bu günden itibaren 19 Kasım 2019 tarihine kadar yolunuzu gözlüyor, yazılarınız geldikçe iletişime geçiyor ve yayımlıyor olacağız. Kaleminize kuvvet!

1 Yorum

  1. İşte şimdi oldu, uzun süredir yazı çağrısı için yazmak istiyordum ancak tam hakimiyetim olan herhangi bir konu üzerine çağrı gelmiyordu. Vakit kaleme sarılma vaktidir Eyyy Geekler

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.