Yılın bizler için beklenen zamanlarından biri geldi; klavyelerinizi, word dosyalarınızı falan hazırlayın! İster yayın hayatımızın başından beri bizimle olun, isterseniz bizimle yeni tanışmış, hatta isterseniz de hep yeniden tanışanlardan; pek çok değişen şeyle birlikte, bizim buralarda bir şey hiç değişmedi: Konuşmaya, paylaşmaya ve beraber, hep daha iyisini yapabileceğimize olan inancımız! O hâlde, elim pandemi yüzünden imkânı olanlarımız evde bol bol sıkılmaya vakit bulmuşken, imkânı olmayanlar ise “İmkân verilse neler yapardım” diye düşünürken, çeşitli konularda geekliğimizi konuşturmak için bir kez daha sizleri çağıralım dedik.

Sizler için DÖRT konu, bu konularla bağlantılı da dört adet ÖDÜL belirledik. Önce konuları sayalım:

 • Auteur Filmler
 • Çizgi Roman Evrenleri
 • Distopyalar
 • Playstation 4’e Gelmiş En iyi Oyunlar

Yukarıdaki konu başlıklarıyla ilgili olarak sınırsız sayıda liste, galeri, makale, inceleme, hikâye vb. gönderebilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz konunun içinde kaldığınız sürece konuyu istediğiniz yöne çekebilirsiniz. İster bir makalenizle “Martin Scorsese’den iyi auteur yönetmen bulunmaz” cümlesine bizi ikna edin, ister çok sevdiğiniz Playstation 4’e çıkmış bir oyunu yarın yokmuş gibi övün; isterseniz de bir çizgi roman evreninin yeniden başlatılmasına ilişkin eleştirilerinizi bizimle paylaşın.

Konular aklınızda şimşekler çaktırmaya başlamıştır diye umarak ödülleri de söyleyelim. Yazılarınız arasından yayımlananlar için, başvurduğunuz konu – birden çok yazı gönderdirseniz konular– ile bağlantılı olarak aşağıda listelenen ödüllerden bir tanesini size ulaştırmaktan mutluluk duyacağız!

 • Preacher (Vaiz) serisinin varyant kapaklı birinci cildi,
 • J. M. Balrog‘un kaleminden God of War‘ın resmi roman uyarlaması,
 • 21. yüzyıl bilim kurgu edebiyatının en önemli distopik eserlerinden biri olan ve Netflix’te iki sezonluk uyarlama dizisi de bulunan Richard K. Morgan‘ın Altered Carbon‘u,
 • Arthur C. Clark imzalı, Stanley Kubrick’in kült filminin ilhamı, 2001: Bir Uzay Destanı

Ödüller için İthaki Yayınları’na teşekkürleri de unutmayalım elbette.

Konular ve ödüllerden de bahsettiysek gelelim, fasulyenin faydalarına:

 • Yazınız yayımlanırsa alacağınız ödülün başvurduğunuz konuyla ilgili olacağını unutmamalısınız. Konu ve ödül seçimi için güzel bir fırsat, bizce kaçırmayın!
 • Göndereceğiniz yazılarda yazım kurallarına uymanızı beklediğimizi söylemeye gerek var mıdır? Bizce siz zaten bunu düşünmüşsünüzdür!
 • Seçtiğiniz konuyla ilgili 300 kelime söyleyecek sözünüz olması şart. En az 300 kelime yazmalısınız. En fazlasını paşa gönlünüz belirlesin!
 • Yazılarınızın tamamen size ait olması ve daha önce başka bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir. Bu konuda özel hassasiyetimiz var, kontrol edeceğiz!
 • Yayımlanacak olan yazıların tasarrufunu Geekyapar.com’a verdiğinizi varsayacağız. Bu nedenle yazılarınıza sürüsüyle düzeltme yapılabilir, baştan bu konuda anlaşalım!
 • Her yazıyı yayımlama sözü vermiyoruz, istesek de veremeyiz. Ancak şöyle bir sözümüz olsun, yolladığınız her yazıyla ilgili dönüş alacaksınız!

Kurallarda da anlaştıysak kim tutar artık bizi? Konunuzu seçin, derdinizi anlatın. Sonra da yazılarınızı editor[at]geekyapar[nokta]com adresine, mutlaka “YAZI ÇAĞRISI / Seçtiğiniz Konu” başlığıyla gönderin.

Bu günden itibaren 1 Ağustos 2020 tarihine kadar yolunuzu gözlüyor, yazılarınız geldikçe iletişime geçiyor olacağız. Kaleminize kuvvet!

Yazar

Geekyapar okurları Yazı Çağrısı altında toplaşıyor, belirlenen konularda kalem coşturuyor. Sen de parçası olmak istiyorsan, duyuruları takip et!

4 Yorum

  • Yazı Çağrısı gerçekten çok etkileyici bir fırsat olmuş. Süresi 1 Ağustos’ a kadarmış sanırım. Tekrar böyle bir fırsat sunma ihtimaliniz olur mu??

 1. Ben yolladım umarım bir şeyi yanlış yapmamışımdır buradaki mailim ile aynı mailden yolladım zaten ama shdhhsdhf

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.