Her ay istikrar ve hevesle yazdığımız Geek Bekler listelerini biliyorsunuz, o ay yayınlanacak olan yapımların arasından Geekyapar okurlarının en çok ilgisini çekeceğini düşündüklerimizi –ve elbette bizim de en heyecanla beklediklerimizi– çekip çıkartıyorduk. Fakat durum öyle bir hâl aldı ki zaten bırakın hepsini izlemeyi, takip etmekte bile zorlandığımız yeni yapımları karşılayacak, hepsine hükmedebilecek tek bir liste hazırlayabilmek artık mümkün değil.

İyisi mi, biz de yeni bir liste daha yapalım dedik. Aralık 2022‘de görücüye çıkacak Netflix yapımları için aşağıdan buyurunuz:

Filmler

Lady Chatterley’s Lover

Lady Chatterley's Lover
Lady Chatterley’s Lover

Yayın Tarihi: 2 Aralık 2022

Leydi Chatterley’in Sevgilisi, evliliğinde mutsuz olan aristokrat Leydi Chatterley’in, eşinin şehir dışındaki malikânesinde bekçilik yapan bir adamla tutku dolu bir ilişki yaşamaya başlamasını konu ediniyor. Filmin başrollerinde The Crown’ın Diana’sı olarak bayıldığımız Emma Corrin ve Jack O’Connell var.

The Boss Baby: Christmas Bonus

Yayın Tarihi: 6 Aralık 2022

2017 yılında bizlere merhaba diyen Patron Bebek serisinin ana hedef kitlesi aile ve çocuk fakat Alec Baldwin, Steve Buscemi, Jimmy Kimmel, Lisa Kudrow ve Tobey Maguire gibi seslerden bir DreamWorks animasyonu izlemeye de pek azımız hayır diyebiliyoruz. Aylardan aralıktayız dolayısıyla Patron Bebek, bir Noel macerasıyla bizlerle olacak; yanlışlıkla Noel Baba’nın elflerinden biriyle yer değiştirecek, Kuzey Kutbu’nda mahsur kalacak ve Noel Gecesi’nde ortalık karışacak.

Pinokyo

Guillermo del Toro's pinocchio
Guillermo del Toro imzalı yeni Pinokyo

Yayın Tarihi: 9 Aralık 2022

Guillermo Del Toro imzasıyla izleyeceğimiz Pinokyo, uzun zamandır beklediğimiz bir filmdi ve bir tanesi de Disney+ bünyesinde olmak üzere bu yıl iki adet Pinokyo uyarlamasıyla karşılaşsak da bu canlanan kuklanın hikâyesi kendisine bir şekilde dokunan herkesin asıl hasretini del Toro’nun Pinokyo’su ile gidereceğini düşünüyorum. Stop-motion tekniğiyle hayata geçirilen bu müzikalde, hepimizin bildiği klasik masalın bu sefer İkinci Dünya Savaşı’nı ve Mussolini İtalya’sını da içeren bir yeniden anlatımını takip edeceğiz.

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Yayın Tarihi: 15 Aralık 2022

Bu yılın başlarında Netflix için yayınlanan Murderville, aslen BBC komedisi Murder in Successville‘e dayanıyor. Klasik bir “Katil Kim?” hikâyesini, hiç de klasik olmayan bir biçimde ünlü konuklar eşliğinde ve doğaçlama ilerleyerek çözmeyi amaçlayan Murderville, aralık ayının hikmetinden sual olunmayan yeni yıl temasıyla birleşiyor. Dizinin bu yeni yıl özel bölümünde Will Arnett, ünlü stajyerleriyle Noel Baba’yı kimin öldürdüğünü bulmaya çalışacak.

Bardo, False Chronicle of a Handful of Truths

Silverio, rüyayla gerçek arasında içsel bir yolculuğa çıkıyor.

Yayın Tarihi: 16 Aralık 2022

Başrollerinde Daniel Giménez Cacho,  Ximena Lamadrid ve Griselda Siciliani’nin yer aldığı bu Meksika yapımı film, Silverio Gama isimli meşhur bir gazetecinin geçmişi, bugünü ve Meksikalı kimliği ile hesaplaşmasını konu ediniyor.

Özel Ders

Yayın Tarihi: 16 Aralık 2022

Başrolünde Bensu Soral’ın bulunduğu Netflix Türkiye filmi Özel Ders, gençlere ilişkiler hakkında dersler veren bir yaşam koçunun yeni bir komşu edinmesi ve ikili arasında geçecek olan romantik serüveni anlatacakmış.

Glass Onion: A Knives Out Mystery

glass onion a knives out mystery posteri
Glass Onion: A Knives Out Mystery oyuncu kadrosu.

Yayın Tarihi: 23 Aralık 2022

Rian Johnson’un seveni kadar sevmeyeni de bulunan Knives Out filmi, 2019’un en çok konuşulan işleri arasına girmiş ve hemen ardından da farklı maceraların anlatılacağı ancak başrolünde Daniel Craig’in sabit kalacağı, Knives Out markalı bir film serisine kavuşmuştu. Glass Onion: A Knives Out Mystery ya da önümüzdeki dönemde kendisini anacağımız kısa şekliyle Knives Out 2, bu serinin izleyeceğimiz ikinci filmi. Dedektif Blanc bu sefer Yunanistan’a gidiyor, bize de bu sefer hangi gizemleri gülerek çözeceğimizi şimdiden düşünmek kalıyor.

White Noise

Yayın Tarihi: 30 Aralık 2022

White Noise, Don DeLillo’nun 1985 tarihli aynı adlı romandan uyarlanan bir kara komedi, başrollerinde ise Greta Gerwig ile her geçen yıl hem içerisinde yer almayı seçtiği projeler hem de oyunculuğuyla dikkatimizi daha fazla çeken Adam Driver var. Modern bir Amerikan ailesinin gündelik yaşamın sorunlarıyla boğuşurken mutluluğu araması gibi oldukça sıradan görünen bir konuya odaklanan White Noise, ilk gösterimini Ağustos’ta 79. Venedik Uluslararası Film Festivali’nde yapmıştı, bu ayın sonunda da Netflix üzerinden seyirciyle buluşacak.

Diziler

Sıcak Kafa

Netflix dizisi Sıcak Kafa başrolü Osman Sonant
Murat Siyavuş rolünde Osman Sonant

Yayın Tarihi: 2 Aralık 2022

Netflix Türkiye yapımı bu distopik hikâyede insanlar, iletişim yoluyla zihinden zihine bulaşarak yayılan bir salgın hastalığın pençesine düşüyorlar. Dil bilimci Murat Siyavuş ise hastalığa bağışıklık kazanmış tek kişi olarak acımasız bir kurumun hedefi hâline geliyor. Biliyorum, ülke bazen kendiliğinden distopik bir evreni hatırlatıyor ancak dizi bayağı iyi görünüyor ve bu sefer bir değişiklik olması adına kurgusal bir distopya içerisinde ülkemizde yaşananları görsek hiç fena olmazdı. Başrollerinde Osman Sonant, Hazal Subaşı ve Şevket Çoruh’un yer aldığı dizinin eleştirileri de hiç fena değil, çıkmışken bir bakmak lazım!

Recruit

Yayın Tarihi: 16 Aralık 2022

Ayın ortasında çıkışını yapacak olan bu yeni aksiyon dizisinde CIA’de işe başlayan tecrübesiz bir avukatın, eski bir muhbirin teşkilatın sırlarını ifşa etme tehdidi üzerine kendisini uluslararası casusluğun tehlikeli dünyasında bulmasını anlatacak. Dizinin başrolünde ise genç kızların en yeni sevgilisi, biz geeklerin ise en son Black Adam‘daki Atom Smasher rolüyle tanıdığımız Noah Centineo var.

Emily in Paris, 3. Sezon

emily in paris lily collins
Emily in Paris

Yayın Tarihi: 21 Aralık 2022

Lily Collins başrollü Emily in Paris çıkış yaptığı 2020 yılından itibaren özellikle instagram ve tiktok influencerlarının baş tacı olmuştu. Ay sonunda da komedi ve dramayla harmanlanmış üçüncü sezonunda, yeni maceraları ile sevenleriyle buluşacak.

Alice in Borderland, 2. Sezon

Yayın Tarihi: 22 Aralık 2022

Bir başka 2020 yapımı Alice in Borderland da bu ay dönen Netflix dizileri arasında. Haro Aso tarafından aynı adla yayımlanmış mangadan uyarlanan dizinin ikinci sezonunda Arisu acımasız oyunların ortasında, hayatta kalmaya çalışmaya devam edecek.

The Witcher: Blood Origin

Yayın Tarihi: 25 Aralık 2022

Geralt’ın hikâyesinden 1200 yıl öncesine yolculuk edip, Kıta’da ilk Witcher’ın yaratılışına neden olanları öğreneceğimiz Blood Origin, başrollerinde Michelle Yeoh, Sophia Brown ve Laurence O’Fuarain ile geliyor. Henry Cavill’in başrolden ayrılmasının ardından The Witcher cephesinde neler olacak bilemiyoruz fakat Cavill’i Geralt olarak izleyeceğimiz son The Witcher sezonunun ertelenip, alışıldık yerinin Blood Origin’e tahsis edilmesi, konu hakkında birkaç fikir verebilir. Bir Witcher hayranı olarak ayın sonunda kendimi odama kilitleyip Blood Origin’i izleyeceğim tabii, bu ayrı bir konu.

Treason

Treason dizisi başrolü Charlie Cox
Bakınız yine takım elbiseli bir Charlie Cox

Yayın Tarihi: 26 Aralık 2022

Yılın son Netflix dizisi Treason, gelecek vaat eden kariyeri Rus bir casusla teması sonucunda aniden düşüşe geçen bir MI6 ajanının tüm hayatını sorgulamak zorunda kalışını anlatacak. Gerilim türündeki dizinin başrolünde Charlie Cox var; bu da benim diziyi izlemem için tek başına yeterli bir sebep, sizi bilemiyorum!

Bu ay Netflix Türkiye’ye gelecek yapımlar elbette bunlarla sınırlı değil. Rise of Empires: Ottoman, Ateşböceği Yolu, Paradise PD ve Last Chance U: Basketbol belgeseli yeni sezonlarıyla dönüyorlar, Sonic Prime ile Mathilda müzikali çıkıyor, Rick and Morty‘nin altıncı sezonu kütüphaneye ekleniyor. Diğer platformlara eklenecek yapımlar için Geek Bekler listelerine bir göz atabilir, bu ay çıkacak yapımlardan hangilerini izlemeyi planladığınızı yorumlara yazabilir; aralarından incelemesini görmek istedikleriniz olursa da eliniz değmişken bize bir çıtlatabilirsiniz tabii, çok seviniriz.

Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.