Bilmiyorum fark ettiniz mi, ama büyük çizgi roman firmalarının (meali: DC ve Marvel) son zamanlarda varyant kapaklara verdiği ehemmiyet iyiden iyiye artmış vaziyette. Varyant kapaklar eskiden sadece çizgi romanları fiziksel olarak toplayan koleksiyoncuların kaale aldığı birşeydi; şimdi ise çizgi roman sektörüne yükselen ilgiyle beraber baya internette haber olan bir mecra hâline geldi.

12

Bu yüzden de DC ve Marvel biraderler her ay yeni varyant kapak fikirleriyle bizi büyülemeye çalışıyorlar. DC’nin film temalı kapaklarına, Marvel sol kulvardan hip hop fikriyle cevap vermişti. DC bunun üzerine “Looney Tunes!” dedi, Marvel da “e o zaman, cosplay!” diye çıktı. Madem varyant kapak yapıp, hayran sevindiriyoruz, o zaman kapağa da hayran koyarız arkadaş!

Direkt bu kelimelerle mi düşündüler artık bilmiyoruz, ama aynen bunu yapmışlar. Henüz tüm sayıların varyant kapakları duyurulmadı, ama elimizdekilerden görebildiğimiz tek bir şey var. Fuarlara katılım için yüksek meblağlar alıp tanıtım amaçlı giydirilmiş cosplayer’ları koymamışlar kapaklara. Tam listede Yaya Han’lar da var, ama  çok büyük oranda bunlar baya bir karakteri çok sevdiği için eline dikiş iğnesini ve kumaşını alıp masanın başına oturmuş sıradan insanlar.

Yüksek profilli, “uf” dedirten işler değil hiçbiri ama yine de Marvel’ın yapmak istediği şeyi yansıtmışlar. Marvel burada “eyvallah dostlar!” deyip, kendilerine tutkuyla bağlı olan yapan geek’lere minik bir şapka çıkartmış. Bize de bu güzel jesti sizlere aktarmak düşer ey geek’ler. Şimdilik yayınlanan kapaklar şu şekilde, buyurun!

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.