Daha sonra Lady Eboshi’nin köyü ile samuraylar arasında bir savaş görülür. Suyla işlenen demir tozu nehri kirletmekte ve Tataraba kasabasının bulunduğu dağın eteklerinde pirinç yetiştiren köylüler için ölümcül sonuçlara sebep olmaktadır. Bu savaş boyunca dağda gizlenen bir grup asker ve başlarında Jiko-bō görülür. Gezgin bir rahip yerine paralı asker olduğu anlaşılan Jiko-bō, Kami‘lerin başının uzun ömür ve sağlık verdiği üzerine süregelen efsane sebebiyle Shishigami’nin başını keserek imparatora götürmekle görevlidir. Jiko-bō, Lady Eboshi’yi samuraylarla savaşmak yerine imparatorun isteği ile Kami‘leri öldürmek için ormana çağırır. Kasabasındaki kadınların savaşarak kendilerini koruyabileceğini bilen Lady Eboshi Kami‘lerden kurtulmak için bu teklifi kabul eder. Bu olaylardan habersiz fakat eş zamanlı bir şekilde ormanda toplanan yaban domuzları Jiko-bō ve grubuna saldırır ve çoğu öldürülür.

Başka bir yöreden gelen yaban domuzlarının Kami‘si Okkoto aldığı kurşun yaraları ve insanlara olan nefreti yüzünden lanetlenerek Tatarigami gibi kötü ruhlu bir yaratığa dönüşür. Okkoto’ya yardım etmeye çalışan San lanetle kaplanarak kendinden geçer. Son gücünü Lady Eboshi için saklayan ve yaralı olan Moro ise son nefeslerini San’ı lanetlenmiş Okkoto’dan kurtarmak için kullanır. Lanet yüzünden artık konuşamayan ve basit bir yaban domuzundan farkı kalmayan Okkoto, bu sırada ortaya çıkan Shishigami tarafından öldürülür.

Kenarda bekleyen Lady Eboshi tarafından Okkoto’ya yaklaşırken vurulan Shishigami ölmemiştir. Okkoto’nun canının alındığını gören insanlar ise şaşırarak Shishigami’nin öldürebildiğini ilk defa görürler ve Shishigami’nin hem yaşamın hem de ölümün üzerinde gücü olan bir Kami olduğu anlaşılır. Daha sonra Moro’nun da öldüğünü görürüz.

7

Gece gelmiştir ve Shishigami’nin, geceleri Daidarabotchi’ye yani devasa gece hayaletine dönüşümü görülür. Harekete geçen Lady Eboshi, Shishigami’nin başını kesmeyi başarır. Ölümün ve yaşamın, ormandaki dengenin Kami‘si Shishigami giderek büyüyen şekilsiz bir halle başını ararken değdiği her şeyi yok etmeye başlar.

8

1 2 3 4 5 6 7 8
Yazar

Wu Wei: the Action of Non-Action / Eşikte Bir Kişi. Mimar, Animanga manyağı, Mütemadi öğrenci @mrvcy

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.