3. Tidus – Yuna

20140204070217!Tidus_and_yuna

Final Fantasy X, belki de gerçekten klasik olan son Final Fantasy’di. Bu fikri paylaşmasanız da, paylaşan milyonların farkında olmalısınız. Eğer bunu kabul ediyorsak, Final Fantasy X’in hikayesi ve içerisindeki romantik ilişkinin payını da ayrı bir yere almamız gerek. Tidus ve Yuna, mutlu sona sahip olmayan aşk hikayelerinden. Biliyoruz, liste giderek depresifleşiyor ama aşk hikayeleri, mutsuz sonlarıyla daha vurucudur bazen. Final Fantasy X’in sonundan da daha mutsuz bir oyun sonu, herhalde sanıyoruz ki kolay kolay bulamazsınız.

 

2. Guybursh Threepwood – Elaine Marley

guybrush_and_elaine_never_pay__20-fireworks-_classsic

Sorun şu: Hepimiz Elaine’e biraz aşığız. Bu noktada insanın içinden Guybrush’a “Çekil öteye!” demek geliyor ama, yapamıyoruz, Guybrush’a da biraz aşığız çünkü. Ama sanıyoruz, en aşık olduğumuz şey, klasik aşk hikayesi çizgisinden kilometrelerce uzak olmaları. Güçlü olan erkek, kurtarılması gereken kadın diye bir klişe varsa, Guybrush ve Elaine, bu klişeye kalkan bir orta parmak. The Secret of Monkey Island’da ilk tanışma sahneleri, Elaine’in karşımıza çıkan ilk o büyük ekran çizimi bizim için hâlâ çok özeldir. Öyle de kalacağa benzer.

 

1. Max Payne – Mona Sax

maxpayne_479093

Max’in hayatındaki her kötü şey gibi, “düşüşü” ve “sonbaharı” da bir kadının ölümüyle başladı. Ve her şeyin ortasında, Mona Sax vardı. Max ve Mona, hiçbir zaman yan yana gelmemeleri gereken; bırakın aşık olmayı, el ele dahi tutuşmamaları gereken bir ikiliydi. Ama bazen bu tip şeylerin seçimini yapamazsınız. Max ve Mona, ilk andan, son ana kadar, Max Payne 2’nin ruhuydu. Bize sorarsanız Max Payne 2’nin ana teması ne “intikam”, ne “karanlık”, ne “depresyon”du. Yanlış bir aşktı Max Payne 2’nin teması. Yanlış başlamıştı, biz bütün oyun boyunca izledik ve yanlış sonlandı. Bugün, tekrar tekrar izlemeye, tekrar tekrar varız.

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.