Ms. Pix, piksel aksesuar ve ıvır zıvır tasarımlarını yapan kahramanımızın adı.

Bu tasarımlar bir araya gelince piksel görünümü yaratan plastik boncuklar ile yapılıyor. “Ne boncuğu yahu?” diyene kadar, Ms. Pix, 1 yaşına bastığında şöyle bir stopmotion video çekmiştik. Üretim sürecine dair bilgilendirmek amacıyla paylaşmak isterim, onu izleyin!

Bu boncukları kimisi hama beads, kimisi perler beads, kimisi de pyssla olarak nitelendiriyor. Aynı zamanda boyutları ve renkleri de değişkenlik gösteriyor. Türkiye’de sadece IKEA’da ana renkleri ve tek bir boyutu bulunuyor. Pastel ve şeffaf renkleri, farklı boyutları için Çin’deki bir alışveriş sitesinden faydalandığım doğrudur.

2007 senesinde Strasbourg’da karşılaştım bu boncuklarla. Hatta orada bu malzemeyle yapılmış bir kaç tasarımı da gördüm. O zamandan beri aklımdaydı. Kendi hayal dünyama ait ürünleri de gayet bu boncuklarla tasarlayabilirdim. Neyse 2011’de pek destekçi arkadaşlarım sayesinde Ms. Pix hayata gözlerini açtı. İlk etkinliğimiz Ekim 2012’de Ankara Hasbahçe’de gerçekleşen Red Cup 101 partisiydi. Partinin konseptine uygun kırmızı bardaklar tasarladık ve çok güzel standımız vardı. İnsanları mutlu ettiğimizi hissettiğimiz an “değdi be!” dedik.

tumblr_inline_mlkqazfAfH1qz4rgp

Hali hazırda sitemiz üzerinde tasarımlarımızı duyuruyor ve isteyenlere ulaştırabiliyorduk. Ancak biz bu konsept partiler için aksesuar tasarlama mevzusunu baya sevmiştik. İkinci dahil olduğumuz organizasyon ise Bedük’ün Overload albüm lansman partisiydi. 14 Ocak gecesi elimizde bir kutu ile W Hotel’in 470 numaralı suit odasında bulduk kendimizi. Partiye renk katma fırsatı veren Serhat Bedük’e tekrar teşekkürler 🙂

tumblr_mlkqz0MuQ71sov1blo1_500

tumblr_mlkqz0MuQ71sov1blo2_500 tumblr_mlkqz0MuQ71sov1blo3_500

Ardından Red Cup partisinin İstanbul ayağı gerçekleşti. Burada organizasyonun bize kattığı başka bir isim ise Ege Çubukçu oldu. “Parti İstanbul” albümünde yer alan elmas görselini onun için piksel kolye haline getirdik. Twitter hesabında düzenlediği yarışma ile takipçilerine kolyelerimizden hediye etti. Yaptığımız işi çok sevdiğini hissettirerek destek olması bizi çok mutlu etti.

tumblr_mmonnu4s6m1sov1blo1_1280

Geçtiğimiz sezon Sinan Güler Anadolu Efes’teyken bizden bir kaç isteği olmuştu. Kişiye özel olması zaten heyecanlanmamız için yeterli bir sebep. Evren için çok güzel planlarımız olduğunu söylemiştik değil mi? Kendisi Instagram hesabından pikselleri paylaşarak bizi utandırdı. ^^

Ekran Resmi 2013-10-21 00.15.28

tumblr_mlkxfnBV881sov1blo1_1280

Böyle bir süreç sonrasında tam gaz planlarımızı sürdürmeye kararlıyız. Aslında bu yazıyı yazdıktan sonra daha önce neden size Ms. Pix’i anlatmadığımı düşündüm. Okuyan herkesle tanıştığımıza memnun olduk. Sabah, öğle, akşam yemeklerden sonra birer ölçek piksel yutarak hayatta kalıyoruz. Bu da aramızda sır olarak kalsın.

Bu arada hep “biz” diye bahsettim ama elbette destek olan arkadaşlarım dolayısıyla biz dedim. Yoksa tek başıma bir süper kahraman değilim!

Yazar

Bir gün pikseller dünyayı kurtaracak!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.