Dün büyük haberi okuduk. Neredeyse bir senedir beklediğimiz Sailor Moon’un yeni animesi Crystal’ın yayın tarihi duyuruldu. Seriyi Türk TV’lerinden izleyen arkadaşlar için pek bir şey fark etmeyecek ama dublajsız halini seven arkadaşlara şöyle bir müjde verelim. Sailor Moon/Usagi Tsukino’yu seslendiren kişi orjinal serilerden bildiğimiz Kotono Mitsuishi. Diğer Ay Savaşçıları ise hep yeni Seiyu’lar tarafından seslendiriliyor maalesef.

Bu bir senelik bekleyişte Sailor Moon ile ilgili pek çok fan art yapıldı. En güzellerinden biri ise kesinlikle şu aşağıda duran Sailoor Moon’un Avengers olarak tasarlanmış halleri bize göre. Jei Shepard‘ın çizimlerine bakınca Sailor Moon karakterleri ile Avengers karakterleri arasında benzerlik bulmamak da elde değil.

Sulugözlü ve mızmız olsa da Usagi yani Sailor Moon inandığı şeyler uğruna sonuna kadar savaşır. Bu yüzden Captain Amerika olarak seçilmesi bana oldukça mantıklı geldi.

sailormooncaptainamerica

Teknolojiyi süper gücü olarak kullanan Iron Man’in ise Ay Savaşçıları içinden hangisi olacağını tahmin etmek çok kolay. Sailor Mercury! Zeki kızımız tabii ki de saçlarının rengi ile uyumlu zırhıyla Sailor modasına uymaya devam ediyor.

sailor mercury

Hawkeye için düşünülen isim ise ateşli Ay Savaşçımız Sailor Mars olmuş.

sailor mars

Sıra geldi Sailor Jupiter’e. Jupiter’in Hulk olması gerektiğini düşünebilirsiniz fakat kızgın dev ile feminen Jupiter’imizi bir arada düşünmek gerçekten çok zor. Çizer Jei Shepard burada da bilgisini konuşturmuş. Seri ilerledikçe gelişen ve yıldırım güçleri edinen Sailor Jupiter için en doğru isim Avengers ekibinden tabii ki Thor oluyor.

sailor jupiter

Son olarak Sailor Venus için düşünülen isim ise Black Widow.

sailor venus

Yazar

Wu Wei: the Action of Non-Action / Eşikte Bir Kişi. Mimar, Animanga manyağı, Mütemadi öğrenci @mrvcy

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.