Baskıyı durdurun, minibüsten inin, annenize eve geç geleceğinizi haber verin, sevgiliniz ararsa telefonlara çıkmayın; biraz hava alın, yüzünüze su çarpın, parkta yürüyüş yapın. Bu haberi sindirmek için her türlü vakit ve efora ihtiyacınız olacakçünkü. Bizim önümüze takriben kırk dakika önce düştü. Otuz dakika öylece ekran başında kaldık. Kalan on dakikadır da nasıl anlatacağımızı düşünüyoruz.

Sanıyoruz en iyisi pimi direkt çekmek: Deadline‘ın haberine göre Quentin Tarantino bir Star Trek filmi hazırlıklarında. Okudunuz mu cümleyi? İçselleştirdiniz mi? İyice bir geçin. Bir daha bakın. Tek tek kelimelerle ayrıştırın. Tane tane yineleyelim. Amerikan sinemasının tartışmasız en büyük üretken güçlerinden, hem Oscar hem Palme d’Or ödüllü, mega-auteur Quentin Tarantino, dünyanın en saygıdeğer ve kıymetli bilim-kurgu hanedanlarından Star Trek için bir film yapmanın hazırlıklarında. Bu muhteşem bir şey.

Ve üstelik haberin detaylarını okudukça, her şey daha da muhteşem oluyor.

Moviemax Star Trek İzleme Rehberi

Deadline’ın dediğine göre, proje Tarantino’yla başlamış. Amerikalı yönetmenin aklına müthiş bir Star Trek filmi gelmiş. Gitmiş serinin haklarını elinde tutan Paramount’a fikrini açmış. Paramount onu J.J. Abrams ile buluşturmuş. Fikre herkes çok coşmuş –elbette ulan– ve Paramount hemen düğmeye basmış. Şu anki plan, bir yazar ekibi tutmak ve o ekibe Tarantino’nun fikrini yazdırmak. Sonrasında da ortaya çıkan metni Tarantino‘nun yönetip, Abrams‘ın da prodüktör olarak görev alması planlanıyor.

Allah’ım, ben bundan daha iyi bir haber okumadım; yazmadım. Hem Tarantino, hem Star Trek, hem de organik. Stüdyo kararı, komite planı, pazarlama stratejisi falan yok. Bir mega-sinemacı, “Arkadaşlar aklıma bişi geldi” diye gitmiş sadece. Üstelik de hiçbir aklı başında stüdyonun “Paşam yalnız bunu yazdın ama, biz bundan oyuncak yapamayız” diyemeyeceği bir sinemacı. Nasıl bir şey çıkacak bu projeden, düşündükçe aklım çıkıyor, sol kolum uyuşmaya başlıyor, gözlerim doluyor. N’olur iyi bir metin yazsınlar, n’olur Tarantino yönetsin, n’olur MÜTHİŞ bir film çıksın ya, hadi inşallah!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.