Bir yılı aşkın süredir istikrar ve hevesle yazdığımız Geek Bekler listelerini biliyorsunuz, o ay yayınlanacak olan yapımların arasından Geekyapar okurlarının en çok ilgisini çekeceğini düşündüklerimizi –ve elbette bizim de en heyecanla beklediklerimizi– çekip çıkartıyorduk. Fakat durum öyle bir hâl aldı ki zaten bırakın hepsini izlemeyi, takip etmekte bile zorlandığımız yeni yapımları karşılayacak, hepsine hükmedebilecek tek bir liste hazırlayabilmek artık mümkün değil.

İyisi mi, biz de yeni bir liste daha yapalım dedik. Temmuz 2022‘de görücüye çıkacak tüm Netflix yapımları için aşağıdan buyurunuz:

Filmler

Hello, Goodbye and Everything in Between

 • Yayın Tarihi: 8 Temmuz 2022

Film, üniversiteye gitmeden önce ayrılmak üzere bir anlaşma yapan Clare ve Aidan isimli çifti konu ediniyor. Yıllar geçip de üniversite çağı kapıya dayandığında ikisi ya aşklarına bir şans daha verecekler ya da anlaşmalarını bozmayıp sonsuza kadar ayrı kalacaklar.

Paula and Jojo

 • Yayın Tarihi: 11 Temmuz 2022

Klasik bir “yakın arkadaşımın evlenmesini istemiyorum” filmiyle karşı karşıyayız. Paula, âşık olup Berlin’deki çılgın maceralarını geride bırakan en yakın arkadaşı Jojo’nun düğününü sabote etmek için elinden geleni yapar ve olaylar gelişir.

Persuasion

 • Yayın Tarihi: 15 Temmuz 2022

Persuasion yahut Türkçesi ile İkna, Jane Austen’ın aynı adlı romanının film uyarlaması. Filmde, daha önce sevdiği ancak evlenmemek yönünde ikna edildiği adamla sekiz yıl sonra yolu tekrar kesişen Anne Elliot’un yalnız ve romantik hayatına konuk olacağız. Bu bir Jane Austen uyarlaması olduğu için elbette toplum baskısı, statü ve sınıf meseleleri de bize eşlik edeceklerdir. Filmin kadrosunda ise Dakota Johnson, Cosmo Jarvis, Nikki Amuka-Bird, Richard E. Grant ve Henry Golding yer alıyor.  

The Grey Man

 • Yayın Tarihi: 22 Temmuz 2022

Russo kardeşlerin yönettiği ve başrollerinde Ryan Gosling ile Chris Evans‘ın yer aldığı The Grey Man, bu ayın en çok beklenen filmlerinden bir tanesi. Mark Greaney’ın 2009’da yayınladığı aynı isimli romanından uyarlanan film, CIA sırlarını sızdıran bir ajanın, başka bir CIA ajanı tarafından kovalanma hikâyesini konu ediniyor.

Diziler

Stranger Things 4. Sezon 2. Kısım

 • Yayın Tarihi: 1 Temmuz 2022

İlk sezonuyla beğeni toplayan, ikinci ve üçüncü sezonuyla sevenlerini üzen ancak ilk kısmı geçtiğimiz ay yayınlanan son sezonunda ise kendisini bayağı bir toplayan Stranger Things‘in sonun başlangıcını içerecek dördüncü sezonunun ikinci kısmı 1 Temmuz itibariyle yayında. İlk kısımda neler oldu, ikinci kısmı neden izlemeliyiz gibi sorularınız varsa, buraya bekleriz.

Boo, Bitch

 • Yayın Tarihi: 8 Temmuz 2022

Başrolünde Lana Condor‘un yer aldığı bu mini dizide lise son sınıf öğrencisi olan iki yakın arkadaştan biri hayalete dönüşüyor ve fırsatını bulmuşken ‘hayatının‘ tadını çıkartmaya çalışıyor.

Farzar

 • Yayın Tarihi: 15 Temmuz 2022

Netflix’in yeni animasyon komedisi Farzar, uzaylıların dünyasındaki bir insan kolonisinde yaşayan Prens Fichael’ın gezegeni kötülerden korumaya ant içmesini ancak en büyük kötünün kendi babası olduğunu öğrenmesini konu ediniyor.

Resident Evil

 • Yayın Tarihi: 15 Temmuz 2022

Meşhur oyun serisinden uyarlanan Resident Evil: Biohazard, T-virüsünün keşfinden otuz yıl kadar sonra yaşanan bir salgınla Umbrella Corporation‘ın karanlık sırlarının ortaya çıkmasını konu ediniyor. Henüz oyunu oynamadıysanız yahut diziyi duymadıysanız detaylı bir fragman incelemesi yaptığımız şu yazıya bir bakabilirsiniz.

Zeytin Ağacı

 • Yayın Tarihi: 28 Temmuz 2022

Bir Netflix Türkiye yapımı olan Zeytin Ağacı, üniversite yıllarından beri arkadaş olan üç kadının hayatına odaklanıyor. Aralarından birine kanser teşhisi koyulduğunda ise hayatları çok farklı bir yöne doğru eviriliyor.

Uncoupled

 • Yayın Tarihi: 29 Temmuz 2022

Neil Patrick Harris uzun sayılabilecek bir aradan sonra dizilere ve komediye dönüyor. Uncoupled, on yedi yıllık bir evliliğin ardından kocası tarafından terk edilene kadar mükemmel bir hayatı olduğunu düşünen Michael’ın başından geçenleri anlatacak. İzleyip izlememeye karar vermeden önce dizi hakkında daha detaylı bilgi için şu yazımıza bekleriz.

Belgesel

D. B. Cooper: Where Are You?!

 • Yayın Tarihi: 13 Temmuz 2022

Bu şehir efsanesini bilirsiniz: 1971’de bir hava korsanı, bir çanta dolusu çalıntı parayı alarak paraşütle uçaktan atlıyor; gerçek kimliğini, sağ olup olmadığını, nereye indiğini veya bu işi nasıl başardığını kimse bilmiyor. En son Loki dizisinde de bir referans olarak karşımıza çıkan D. B. Cooper’a odaklanan bu belgesel ilginç olabilir diye düşünüyorum.

The Most Hated Man on the Internet

 • Yayın Tarihi: 27 Temmuz 2022

İnternetin En Çok Nefret Edilen Adamı, bir annenin bir porno sitesinin acımasız sahibine karşı verdiği amansız mücadeleyi anlatıyor.

Bu ay Netflix Türkiye’ye gelecek yapımlar elbette bunlarla sınırlı değil. Control Z, Jurassic World Kretase Kampı, Virgin River, Street Food ve Dream Home Makeover yeni sezonlarıyla geliyorlar; Lanetli Sembol isimli bir korku filmi, Kung Fu Panda: Ejderha Şövalye, Deniz Canavarı ve Kalplerimiz Bir filmleri de Netflix özel içerikler olarak kütüphaneye eklenecekler. Ayrıca Alicia Silverstone, Brittany Murphy ve Paul Rudd’u kadrosunda bulunduran 1995 yapımı komedi Fırlama Kızlar da bu ay itibariyle Netflix üzerinden izlenebilecek.

Temmuz ayında diğer platformlara gelecek ve ilginizi çekebilecek diğer yapımlar için şuradan bu ayın Geek Bekler listesine ulaşabilirsiniz. Orada ek olarak oyunlar da var! Bu ay çıkacak yapımlardan incelemesini görmek istedikleriniz olursa da eliniz değmişken bir çıtlatın tabii, çok seviniriz.

Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.