Yeni Zelanda’yı müzik içinde düşününce akla gelen ilk isim pek çoğumuz için Flight of the Conchords oluyor. İlginç komedi anlayışıyla bize Yeni Zelanda’nın haritadaki yerini öğretmişti kendileri ne de olsa. Ancak pop müzik sahnesine baktığımızda Lorde, Yeni Zelanda’nın yeni medarı iftiharı, bunu da kabul etmek gerekiyor. Geçtiğimiz yıl Pure Heroine isimli çıkış albümünü yayınlamıştı. Şu anda ise Pure Heroine’in dünya turnesini gerçekleştiriyor. Önceki setlistlerine bakıldığında James Blake ve The Replacements gibi isimlerin parçalarını yorumlamıştı. Ay başında Philadelphia’da verdiği konserinde ise Kanye West’in Flashing Lights ve Bon Iver’ın Heavenly Father parçalarını sahnede seslendirdi. 

Lorde, Yeni Zelanda’nın prensesi olarak anılmasının sebebi ise henüz 17 yaşında olması. Kariyerine 13 yaşında Universal Music Group ile anlaşma imzalayarak başlıyor. 2012’den bu yana ise kariyerine devam ediyor. Bu süre zarfında bir EP ve bir albüm yayınladı. Yaptığı cover’lar alternatif işleri ile kendinden bahsettiriyor. Şu anda ise ilk albümünün turnesine devam ederken ikinci albümünün hazırlıklarına da başlamış durumda.

Kanye West – Flashing Lights

http://www.youtube.com/watch?v=LgSeG1QDL4s

Bon Iver – Heavenly Father

Yazar

"Serim olmak kolay değil." diyerek distopik bir çerçeve çizmeye yeltensem de insan göründüğünden öte bir canlı değil. Hayatın sadeliği ise mutluluktan ibaret. Veyahut tam tersi. Twitter: @mert_serim

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.