Birinci Geleneksel” gibi anlamsal açıdan aşırı mantıksız bir cümle yazmamızı sonsuza dek engelleyecek şekilde, yılda bir kez siz geek bünyelerin de yazdıklarını beraberce okumak için Yazı Çağrısı yapıyoruz, biliyorsunuz. Bu kaçıncı oldu, biz sayamadık ama neticesinde 2021 yılı için de yılın o vaktine gelmiş bulunuyoruz. “Yılın o vakti” dememiz boşuna değil, zira bizim için bu çok önemli bir etkinlik ve şu an aramızda bulunan yazarlarımız da hikmetini, bu yazı çağrılarından aldı!

Aşağıda Yazı Çağrısı için seçtiğimiz konuları ve gereken tüm diğer detayları bulacaksınız. Ay, size de bir heyecan gelmedi mi ya?

Yazı Çağrısı için bu yıl seçtiğimiz konular şunlar:

  • Marvel Faz 4
  • Kötü Olduğunu Bile Bile İzlediğiniz Diziler
  • Z Kuşağı
  • Streaming Servisleri
  • Kurgusal Taşıtlar

Yukarıdaki konu başlıklarıyla ilgili olarak sınırsız sayıda liste, galeri, makale, inceleme vb. gönderebilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz konunun içinde kaldığınız sürece konuyu istediğiniz yöne çekebilirsiniz. İster bir makalenizle “Z kuşağına bu denli önem verilmesinin sebebi, şirketlerin kâr gütmesidir” cümlesine bizi ikna edin, ister çok sevdiğiniz ama bunu kimseye itiraf edemediğiniz bir diziyi yarın yokmuş gibi övün, ister kurgu eserlerdeki özendiğiniz ulaşım araçlarını bir liste hâlinde bizlerle paylaşın; isterseniz de Marvel’ın dördüncü fazından herhangi bir yapıma ilişkin eleştirilerinizi yağdırın.

Konular kafamızda şimdiden bir şeyler oluşturmaya başlamışken gelelim, fasulyenin faydalarına:

  • İlk olarak göndereceğiniz yazılarda yazım kurallarına uymanızı beklediğimizi söylemeye gerek var mıdır? Bizce siz zaten bunu düşünmüşsünüzdür!
  • Seçtiğiniz konuyla ilgili 300 kelime söyleyecek sözünüz olması şart. En az 300 kelime yazmalısınız. En fazlasını paşa gönlünüz belirlesin!
  • Yazılarınızın tamamen size ait olması ve daha önce başka bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir. Bu konuda özel hassasiyetimiz var, kontrol edeceğiz!
  • Yayımlanacak olan yazıların tasarrufunu Geekyapar.com’a verdiğinizi varsayacağız. Bu nedenle yazılarınıza sürüsüyle düzeltme yapılabilir, baştan bu konuda anlaşalım!
  • Her yazıyı yayımlama sözü vermiyoruz, istesek de veremeyiz. Ancak şöyle bir sözümüz olsun, yolladığınız her yazıyla ilgili dönüş alacaksınız!

Kurallarda da anlaştıysak kim tutar artık bizi? Konunuzu seçin, derdinizi anlatın. Sonra da yazılarınızı editor[at]geekyapar[nokta]com adresine, mutlaka “YAZI ÇAĞRISI / Seçtiğiniz Konu” başlığıyla gönderin.

Bu günden itibaren 12 Eylül 2021 tarihine kadar yolunuzu gözlüyor, yazılarınız geldikçe iletişime geçiyor olacağız. Kaleminize kuvvet!

Yazar

Geekyapar okurları Yazı Çağrısı altında toplaşıyor, belirlenen konularda kalem coşturuyor. Sen de parçası olmak istiyorsan, duyuruları takip et!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.