Ben şunu yıllardır anlamıyordum zaten: Senin elinde X-Files gibi bir marka var ey Fox. Tarihin en önemli bilim kurgu hanedanlarından biri. Her şeye müsait, her şeye yatkın. Al düşük bütçeyle gizem / polisiye dizisi yap. “Sert” kanalın FX’e geçir, baya çekirdek çatlatan bir True Detective takipçisi olsun. Tut filmini çek, çok istiyorsan figürünü satarsın, Mulder’ı çantaya koyarsın. Hiçbir şey olmuyorsa ne bileyim, oyununu yap, kitabını çıkar…

The-X-Files-Wallpaper-HD

Buna rağmen X-Files’ın üzerinde yattılar yıllar boyunca. Tek tük çıkan birkaç bir şey haricinde hiçbir gelişme yaşanmadı resmen. E bu kadar geniş ve gürültülü bir hayran kiltesi, “hanedan” filmlerin böylesine popüler olduğu bir dönemin üzerine gelince, 2015’te bitpazarına nur da yağınca bir noktada geri gelmemesi imkansızdı. Fox da düğmeye bastı, yeni bir mini serinin emrini verdi. Onunla da yetinmeyecek gibi gözüküyorlar.

Fox X-Files’ın yeni mini serisi gelene kadar geçecek olan süreyi eski bölümlerle doldurmaya karar verdi. Dün başlayan maratona göre, yeni serinin yayınlanacağı 24 Ocak 2016 tarihine kadar geçecek 201 günde Fox 201 X-Files bölümünü birden, art arda, her gün bir tane olmak üzere tekrar yayınlayacak. Bunun elbette ülkemize direkt bir faydası yok, neticede Amerikan TV’leri bizde çekmiyorlar. Ama yine de, bu diziye yeni nesilleri ısındıracak, dolayısıyla yeni X-Files’ın reytinglerini arttıracak bir hamle. Bu da biz Amerika dışı fanilere ek X-Files sezonları olarak geri dönebilir.

Ama bu maratonun bize daha direkt faydaları da var. O da, Fox’un maratonu tanıtırken kullandığı videoda yeni sezondan görüntüler kullanması. Hayatımın hiçbir noktasında fanatik X-Files hayranı olmamış bir insan olarak, görüntülerin hangisi yeni, hangisi eski X-Files’dan geliyor, ben pek idrak edemiyorum. Ama gönlünü “oralarda bir yerlerde” olan gerçeğe kaptırmış olanların da keyif alacağından eminim. O yüzden, ben naçizane aranızdan çekileyim, sizi X-Files’ın yeni videosuyla baş başa bırakayım. Buyurun.

https://www.youtube.com/watch?v=JoIRNja8pMc

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.