I Want To Work For Nike adlı Tumblr blogundan, ve şuradaki behance linkinden bulabileceğiniz İspanyol tasarımcı Nerea Palacios’un aklına hepimizin aşağı yukarı Game of Thrones bittikten hemen sonra başlayan Dünya Kupasını izlerken gelen o müthiş fikir gelmiş: Ya Westeros’ta böyle bir kupa düzenlenseydi? Palacios harika tasarım kabiliyetlerini almış, Game of Thrones’un 5 hanedanı ve bir adet de Night’s Watch’a gerçekten süpersonik forma tasarımları yapmış. Biz kelimenin tam anlamıyla formalara bayıldık, kendimizce kadrolar nasıl olurdu diye de düşünüp, bir iki kalem oynatmadan edemedik.

 

1. House Bolton

House Bolton

Pembe normalde futbol sahalarında gördüğümüz bir renk değil, ama Bolton hanedanının amblemini çağrıştırdığı için insanın yüreğinde korku uyandıracağı da kesin. Bizce Roose Bolton bu takımın teknik direktörlüğünü yapar, orta sahaya da Pepe, de Jong gibi çirkef bir futbol oynayacağı kesin olan oğlu Ramsay’yi koyar. Çok can yakar Ramsay Snow orta sahada çok…

 

2. House Lannister

House Lannister

Biraz sarı tonlarının da yer bulmasını beklerdik ama tabii ki Lannister hanedanının resmi renkleri arasında yer almadığından, formada gözükmemesi normal. Tywin’in teknik direktörlüğünde bu takım zirveye oynar. Forvetleri ve yıldız oyuncuları Jaime Lannister, bücür kanat oyuncusu Tyrion ve savunmada Gregor “The Mountain” Clegane. Geçebilene aşk olsun.

 

3. House Martell

House Martell

Martell hanedanlığının forması bizlere baya Portekiz formasını anımsattı. O yüzden Oberyn’i direkt bir Cristiano Ronaldo edasıyla uç kanada yerleştiriyoruz. Doran’ın teknik direktörlüğü ise bizce muhteşem ötesi olur, tabii evvelinde taraftar kitlesini biraz dizginlemesi lazım. Bir de mümkünse bunları Targaryen takımıyla aynı gruba atmayalım, ne olur ne olmaz.

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.