Denizde su biter, geek sitelerinde Marvel oyuncu seçim haberleri asla bitmezler! Age of Ultron geldi çattı, Daredevil fırtına gibi geçti, Ant-Man’in eti budu belli, Agents of SHIELD’da sezon finalinden bir adım geride olabilir; ama yine de elimizde kadrosu şekillenmeye başlayacak tonla Marvel işi var. Bunların başlıcaları arasında duran da bir isim var; ne hikmetse kimliğini bir türlü öğrenemediğimiz. Danny Rand, nam-ı diğer Iron Fist.

Marvel’ın üzerine film ya da dizi yapacağı hemen hemen tüm kahramanları belli. Doctor Strange, Luke Cage, Black Panther, Jessica Jones… Belli olmayanlara da daha temiz bir üç yıl var. Bunların arasında Iron Fist çok garip gelmişti bana her zaman. Resmi açıklamaya göre dizisi 2016’da yayınlanacaktı, bu da çekimlerinin en geç 2016 başında başlaması gerektiğini gösteriyordu. Doctor Strange’ini çekim tarihinden neredeyse bir yıl önce bulan bir firmayla ilgili konuştuğumuzu düşünürsek, Iron Fist’in hâlâ bulunmamış olması bana garip geliyordu. Özellikle de Daredevil’daki Iron Fist referanslarını göz önünde bulundurduğumuzda.

Philippe 1

Bu hususta finale biraz yaklaşmış olabiliriz. Amerikalı aktör Ryan Philippe, usta radyocu Howard Stern’e verdiği röportajda Marvel’la spesifik olarak Netflix dizileriyle ilgili görüşmekte olduğunu açıkladı. Philippe bu röportajında rolün hangi dizi için olduğunu ya da kim için görüşüldüğünü duyurmadı; ama açıkta olan en meşhur karakter Iron Fist olduğundan, akıllar otomatikman oraya gitti ister istemez. Yani anlayacağınız, Philippe Marvel ile Luke Cage’de bir kötü adamı oynamak için de görüşmüş olabilir; ama her neyse, baya ulusal radyoda duyurduğuna göre müzakereler sonlanmaya bir hayli yaklaşmış olsa gerek.

Peki kim bu Ryan Philippe? 90’larda film izleyenler muhtemelen kendisini Geçen Yaz Ne Yaptığını Biliyorum ve Seks Oyunları filmlerinden anımsayacaklardır. Philippe ondan sonra 2000’lerde daha düşük profilli, ama eleştirel kapasitesi daha yüksek filmlerde oynadı. Gosford Park, Crash ve Flags of Our Fathers gibi filmler ödül çevrelerinde iyi karşılandılar ve Philippe’in kariyerinde iyi birer nokta olarak kaldılar. Philippe şu sıralar ABC’de yayınlanan Secrets and Lies dizisinde başrol oynuyor. ABC’nin sahibinin Disney olduğunu düşünürsek, muhtemelen dirsek teması da oradan geliyor. Ben şahsen kendisini kafamda Danny Rand’e pek yakıştırdım. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

3 Yorum

  1. Yeşil kıyafet ve sarı uçuşan bandanası.. Hımm. Olur gibi.. Daredevil etkileyiciliğinde olur mu orasını kestirmek mümkün değil.

  2. Iron Fist dizisinin tonunu çok merak ediyorum. Bir Daredevil ağırlığı yaratmazlar sanki. Ama Defenders’ta aynı sahneyi paylaşacaklarsa birbirleine çok uzak olamazlar.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.