Az sonra vereceğim haber, sadece kendi başına kıymetli bir şey değil. Yani en azından şöyle diyeyim; haber sadece manşetiyle gelseydi, kesinlikle başlığa Adventure Time hayranlarının çok sevineceği garantisini yazmazdım. Zira biliyorum, Adventure Time hayranları sevdikleri dizinin üzerine çok titriyorlar. Onlara tutup da basit bir şekilde “dostlar, Adventure Time’ın filmi geliyormuş” desem, önce bir ürperirler. O yüzden öyle demedim. O yüzden diyorum ya, manşetiyle gelmiyor haber. Yanında küçük iyi haberlerle geliyor, sevindirici detaylarla geliyor.

Deadline’ın paylaştığı habere göre, filmin ne olacağı belli ilk önce. Warner Bros’un geliştireceği film, silme haşa canlı olmayacak. Bu ilk iyi haber. Adventure Time’ı gerçek aktörlerle düşünemiyorum. Dürüst olmak gerekirse animasyon olarak ünlenmiş herhangi bir şeyin canlı uyarlamasının hayra alamet olduğunu görmedim bugüne kadar. Warner Bros’un önce bu -basit, ama sık sık ıskalanan- doğruyu düzgün yaptığı gerçeği var cepte.

Adventure-Time

İkincisi, film için çok heyecan verici iki yapımcıyla anlaşmışlar: Chris McKay ve Roy Lee. Lee’nin özgeçmişinde How To Train Your Dragon ve The Lego Movie var, üstelik kendisi Lego Movie’nin devam filmi ve Lego Batman filmlerinde de yapımcılık yapacak. Chris McKay de Lego Movie çıkışlı; Lego Batman’in de yönetmenliğini üstlenecek. Onun geçmişinde ise bizi ümitlendiren başka bir şey daha var: Robot Chicken. Seth Green’in yarattığı dizide uzun dönem yönetmen ve yapımcı olarak görev yapan McKay, bu referansıyla Adventure Time’ın da o kendine has havasının altından kalkar gibi hissediyoruz.

Tabii burada önemli olan şey filmin yazarı ve yönetmeni. Onlarla ilgili bir detay gelmedi elimize henüz. Fakat nedendir bilinmez, Chris McKay ismi bize bir huzur veriyor. Evet, Adventure Time çok hassas bir fikri mülk. Çok sağlam ele alınması gerekiyor. Pendleton Ward’ın da duruma kesinlikle dahil olması gerek. Ama işin içinde Lego Movie ve Robot Chicken patentli bir adam olması, ilk doğru adım gibi geliyor bize. Umarız sağlam bir yönetmen de bulurlar da; güzel bir film izleriz beraber!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.