Hiç çok büyük, etrafınızdaki insanlardaki kredisi aşırı bol, seveni felaket fazla bir şeyi ıskaladığınız oldu mu? İlla ki olmuştur. Ben bu tip durumlarda kendimi herkesin çok eğlendiği bir partiye davet edilmemiş gibi hissediyorum. Büyük kültürel bir fenomeni bilmemek, onun zirve noktalarını tecrübe edememiş olmak, onunla ilgili bir yorumda bulunamıyor olmak beni ekseriyetle delirtiyor. Çok az büyük şeye eğer dahil değilsem bakıp, “Yok ya, kalsın” diyebiliyorum.

Bu belki mesleki bir deformasyondur, belki de geekliğin şanındandır; bilemiyorum. Bildiğim ve emin olduğum tek bir şey var, o da böyle büyük işleri, ne olursa olsun, takdir etmek zor değil. Onların insanlar üzerindeki etkilerini tahmin edebilmek de zor değil. Aynı şekilde, onlarla ilgili kötü bir haber geldiğinde bunun ne denli yıkıcı olduğunu kestirmek de hiç zor olmuyor. O yüzden, pek çoğunuzun buna ne kadar yıkılacağını bilerek kuruyorum şu cümleyi: Adventure Time resmen son buluyor.

AdventureTime

Dizinin yaratıcısı Pendleton Ward, tonlarca ödül almış, altı yıldır milyonlarca hayran tarafından izlenen, şimdiden tarihin en iyi animasyon dizileri arasında gösterilen serinin 2018 yılında elveda diyeceğini açıkladı. Önümüzdeki iki sene boyunca Cartoon Network Adventure Time’ın final işlerini yayınlayacak. Bunlar özel bölümler, bir mini dizi ve dokuzuncu son sezon olacak. An itibariyle bu dokuzuncu sezon da prodüksiyon aşamasında.

Elbette kanal Cartoon Network olduğu için, ve Adventure Time dünyanın en başarılı işlerinden biri olduğundan burada bir iptal durumu söz konusu değil. Sadece final zamanının geldiğine inanan bir grup insan var elimizde. Ward dizinin seyircilerle bir bağlantı kurduğu için ne kadar mutlu olduğunu söylüyor veda mesajında, Cartoon Network’ün baş içerik müdürü Rob Sorcher da diziye “çocuklar için bir TV dizisinin ne olabileceğini değiştirdi” diyerek selam çakıyor. Biz de burada sevenlerine teselli mesajları bırakıyoruz. Biliyoruz, üzücü, ama her şey tadında güzel be sevdicek geek alemi, Adventure Time’ın tadı da böyleymiş demek ki, değil mi?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.